לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

הסדר חובות

מה זה הסדר חובות, איך עובד התהליך, ומי זכאי לו? כל מה שחשוב לדעת, לפניכם.
אם אתם מתמודדים עם חובות של מעל 40,000 ש"ח צרו קשר ואשמח לעזור.

כמעט ואין אדם שמסוגל לחיות את חייו בלי ליטול הלוואה לצורך כזה או אחר. אנשים לוקחים הלוואות לקראת חתונה, אחרים מבקשים לפתוח עסק ונזקקים לשם כך להלוואה וכמובן שרוב ההלוואות הן לצורך רכישת דירה. עד כאן הכול טוב ויפה. הבעיה מתחילה כאשר אנחנו מתקשים לעמוד בהחזרים והחוב פשוט הולך ותופח. במקרים חמורים העניין מגיע עד להוצאה לפועל והליכים הנפתחים נגד החייבים. 

אז חשוב לדעת שיש תמיד מה לעשות על מנת להחזיר את החיים למסלול התקין תוך שינוי של המצב הכלכלי. מדובר בהליך של הסדר חובות.

כד להיכנס להליך כזה יש לפנות אל עורך דין המתמחה בייחוד בתחום הספציפי הזה של הסדר חובות.

אם אתם רוצים לדעת אם אתם זכאים להליך הסדר חובות, לפניכם טופס חישוב זכאות – מלאו את פרטיכם 👇

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם טופס לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את הקיצבה המדוייקת ביותר

מה זה הסדר חובות?

במצב אשר בו חייב נקלע למצוקה כלכלית בגלל סיבה כלשהי ועל כן הוא לא מסוגל לשלם את החובות שלו, הוא יכול לפתוח הליך של הסדר חובות מתוך מטרה להפחית את גובה התשלום.

ההליך הזה מתאים גם לאנשים פרטיים וגם לחברות גדולות או אפילו למשרדים ממשלתיים.

הליך זה נעשה מתוך מטרה  לחסוך ולמנוע את ההגעה למצב של פשיטת רגל תוך שנעשות פעולות לצורך הגעה לעמק השווה בין החייב לבין נושיו.

הסכם כזה נעשה ברוב המקרים בצורה ישירה מול הנושים בלי שיהיה צורך לפנות אל לשכת ההוצאה לפועל כאשר זה קורה מחוץ לכותלי בית המשפט.

עם זאת, תמיד צריך להיעזר בשירות המקצועי של עורך דין הסדר חובות שיש לו את ההתמחות בייחוד בהליכים מהסוג הזה על מנת שהוא יידע לכוון למטרות של הלקוח בהתאם למצבו וכך יוכל לסייע לו להגיע לתוצאות הכי טובות.

החוק הישראלי להסדר חובות

עד לפני שנים לא רבות התדמית שהודבקה על החייבים הייתה סוג של אות קלון מוסרי כאשר כביכול האשימו אותם בכך שההתנהלות הכלכלית שלהם הייתה כושלת. הנטייה הטבעית הייתה לסייע לנושים שהם למעשה החולייה הנפגעת. בשנת 2020 אושר החוק לחדלות פירעון ושיקום כלכלי. זה מה שמאפשר לחייבים לנהל משא ומתן על גובה החוב מול הנושים וכך גם הם יכולים להגיע למצב של סגירת החוב במהירות בלי לגרור עוד ועוד ריביות. זה הליך שלמעשה מעלה אותם חזרה על דרך המלך כאשר הם יכולים לשוב לחיים השגרתיים.

הסדר חוב מול הבנקים

לקוח שנוטל הלוואה מהבנק עשוי להגיע למצב אשר בו הוא לא יכול להחזיר את חובו בזמן על פי תנאי ההחזר שנקבעו מראש. במהלך הזמן הזה רק מתווספים ריביות פיגורים כאשר זה עשוי להגיע לממדים בלתי אפשרים. אנשים המגיעים לשלבים כאלה נקלעים להליכים שננקטים נגדם מצד הבנקים. זה כולל אגרות מצד בית המשפט כאשר בנוסף יטיל הבנק סנקציות גם על החייב וגם על מיופי הכוח אם ישנם, החתומים על החשבון. לרוב זה יכלול גם הגבלה על החשבון.

חייבים במצב כזה שרוצים להמשיך בחיים ולשלם את החובות, יכולים להגיע להסדר חובות עם הבנקים וזאת כדי להתאים את ההסדר על פי המצב הכלכלי. ניתן להגיע להסכם באופן עצמאי מול המחלקה המשפטית של הבנק אך תמיד עדיף לעשות את זה  בליווי עורך דין. ברור שזה צריך להיות עורך דין שיש לו ניסיון בהסדר חובות כדי שהוא היה זה שיתייצב מול הבנק. 

בכל מקרה תמיד עדיף שלא לגרור את התהליך ולנסות לפתור אותו מחוץ לכותלי בית המשפט.

הסדר חוב הוצאה לפועל

יש מקרים רבים אשר בהם מעבירים את החוב לידי ההוצאה לפועל. ברגע שהמקרה מועבר ללשכת ההוצאה לפועל היא יכולה להפעיל לחצים כבדים וזאת על ידי ביצוע פעולות עיקול על הנכסים של החייבים. כמו חשבונות הבנק שלהם, הגבלות על רישיונות נהיגה וכן הלאה. בעת מצב כזה של הוצאה לפועל יש אפשרות לאיחוד תיקים. באופן כזה כאשר כל החובות מאוחדים יחד לתיק אחד אפשר יהיה לחלק את תשלומי החובות כולם על פי היכולות הכלכליות של החייב.

טיפול בהסדר חוב בעזרת עורך דין

כפי שכבר הבנתם, הסדר חוב היא לא פעולה פשוטה. כדי להגיע למצב כזה של הסדר חובות חשוב שזה ייעשה על ידי עורך דין שיש לו היכרות עם כל הנושא הזה לעומק, לצד ניסיון עשיר בתחום הספציפי וזאת על מנת להבטיח כי אכן יהיו תוצאות יעילות לכל התהליך.

אם תבחרו עורך דין שינהל עבורכם את כל המשא ומתן תוכלו להגיע למצב אשר בו תצליחו להפחית מגובה החוב במידה משמעותית כאשר לרוב זה יכלול גם מחיקה של חלק גדול מתוך החוב.

תמיד עדיף לעשות את זה בצורה מקצועית ומסודרת בליווי מקצועי למרות שבהחלט יש דרכים לעשות את כל זה לבד מול המחלקה המשפטית של הבנק וזאת כדי למקסם את ההליך ולצאת עם הכי הרבה הקלות. 

משרד עו"ד יוסף אוזנה לשירותכם במלוא המקצועיות עד לסוף הטוב.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

חקירת יכולת בהוצאה לפועל
הסדר חובות

חקירת יכולת בהוצאה לפועל

חקירת יכולת היא חקירה המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל, אשר במסגרתה רשם ההוצאה לפועל בודק את יכולתו הכלכלית של החייב ואת מצבו הכלכלי. במסגרת

קרא עוד »
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל
פשיטת רגל

מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281