עורך דין חדלות פירעון

עורך דין חדלות פירעון
עורך דין חדלות פירעון

עורך דין חדלות פירעון – איך זה יכול לעזור לכם:

חדלות פירעון היא מצב בו אדם (או חברה) אינו מסוגל להחזיר את חובותיו. אם הם נכנסים להליכי חדלות פירעון, הדבר עשוי לשנות את מעמדם המשפטי ולהוביל לפשיטת רגל. במקרה זה, עליך לקבל את שירותיו של עורך דין חדלות פירעון

אדם עלול להיקלע לחובות מסיבות רבות, שחלקן מהוות מיתון כלכלי או משום שאין לו יכולת לפרוע את חובותיו. כאשר מתמודדים עם מצבים אלה, הליכי פשיטת רגל הם לעתים דרך הפעולה הנכונה. עורך דין חדלות פירעון בקיא בנושאים אלה ויכול לסייע לך בתקופה קשה זו.

החוק מאפשר להכריז על עצמך כפושט רגל כשאתה בחובות. או אם הנושה שלך מבקש זאת, עם זאת, עדיף להעסיק עורך דין בכדי לוודא שהתהליך מתנהל בצורה חלקה וההליכים אינם גוזלים זמן רב.

מה בדיוק אומר החוק על חדלות פירעון?

במרץ 2018 אישרה הכנסת חוק חדש. חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, (קישור הסבר על “החוק”) שייכנס לתוקף בספטמבר 2019. זהו מעבר מענישת חייבים לשיקום והגדלת חלקם של נושים קטנים בחלוקת חובות.

מטרת החוק היא להבחין בין אלה שמוצאים את עצמם במקום קשה ולא יכולים באופן לגיטימי לפרוע את חובם עקב החלטות גרועות, לבין אלה שמנצלים את החוק בצורה לא ישרה.

הביטוי הברור ביותר לגישה השיקומית הוא הצגת כל הפרטים הנדרשים לתהליך תשלום ושיקום מהיר תוך 4 שנים לכל היותר. הרוב המכריע של האנשים יקבל הפטר, מה שאומר שהם לא יצטרכו לפרוע את חובותיהם יותר. זה יאפשר להם לחזור לחיים רגילים. אחת המטרות העיקריות של החוק היא לשים סוף להליכים משפטיים ארוכים ויקרים, ולמנוע מחייבים להרוס עוד את חייהם.

לחוק יש שלוש מטרות עיקריות:

  • מכיוון שהחוק סבור כי שיקום כלכלי של החייב הוא מרכזי, החוק מקדיש תשומת לב רבה גם לתועלת לנושים ולכלכלה בכלל. בנוסף, החוק שוקל קידום ערכים אחרים. דוגמה לכך עשויה להיות שימור ושיקום של חברה המספקת משרות לעובדים ולספקים. זה יכול להגביר את הרווחה המצרפית על ידי שמירה על מקור הפרנסה שלהם.
  • הגדל את שיעור החוב שיוחזר לנושים. הנושים הם קבוצת האנשים שנפגעו באופן השלילי ביותר בהליכי חדלות פירעון. זו הסיבה שההסדרים של חדלות פירעון בהתאמה אישית חשובים כל כך – כך שהחייב, הנושים והעובדים יוצאים כולם עם פגיעה מינימלית.
  • צמצום הביורוקרטיה הקיימת והפחתת האי הוודאות בתחום חדלות פירעון

משרדנו עוזר לחברות ואנשים כשהן בקשיים כלכליים. למשל, כאשר חברות אינן מסוגלות לשלם את חובותיהן, מרכז חדלות פירעון יכול לסייע להן בהליך חדלות פירעון או פשיטת רגל. הייתה לנו הצלחה רבה לעזור לאנשים לצאת מהחובות ולהתחיל מחדש. אנו עובדים איתך להגיש בקשה לפשיטת רגל ולעזור לך בתהליך כך שתוכל לצפות לחיים חדשים ללא חובות. לקוחותינו עשו את הבחירה הנכונה כאשר הם בוחרים בעורך דין חדלות פירעון

אנו תומכים בלקוחותינו מרגע קבלת ההחלטה ועד לקבלת ההפטר.

עם עו"ד חדלות פירעון – תבדקו את כל האפשרויות

בספטמבר 2019 נכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, ושינה את כל ההליכים המתנהלים כנגד החייב בהליכי הוצאה לפועל, שלא מצליח להסדיר את חובותיו.

נקלעת לחובות, ואין לך אפשרות להחזיר את הכסף לנושים? כעת הרבה יותר פשוט להשתקם כלכלית ולקבל הפטר על מחיקת החובות. פחות ביורוקרטיה, פחות סנקציות, פחות זמן, והרבה יותר שקט נפשי. זו יכולה להיות הדרך שלך להשתקם ולחזור חיות חיים חדשים נקיים מחובות.

רוצה לבחון מה הדרך הנכונה להיכנס להליך חדלות פירעון? לקביעת פגישת ייעוץ 077-231-3281

מהו חוק חדלות פירעון החדש?

חוק חדלות פירעון מתייחס למצב שבו בעל חוב לא מסוגל לשלם את חובותיו במועדים שנקבעו, או שגובה החובות שלו עולים על גובה השווי של הנכסים שברשותו.

חוק חדלות פירעון נועד לסייע לבעל חוב לפרוע את חובותיו, ובמקביל להביא לשיקומו הכלכלי, ולקדם את השילוב שלו מחדש במרקם החיים הכלכליים במדינת ישראל.

במסגרת הליכי חדלות פירעון מוסדרים יחסיו של החייב עם הנושים ונקבעים הסדרים להחזר החוב. פתיחת הליכים אלו יכולה להיעשות על ידי החייב, הנושה או היועץ המשפטי לממשלה.

מהם ההבדלים בין פקודת פשיטת רגל לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

  1. עד כה, הליכי פשיטת רגל התנהלו בבית המשפט המחוזי בלבד. כעת, חובות בגובה 50-150 אלף ₪ מתנהלים בפני רשם, בלשכות ההוצאה לפועל כמו כן מתן צו פתיחת הליכים מתקיים הליך הסדר נושים בפני נציג הרשם, מנגד חובות מעל 150,000 ₪ מתנהלים בבית משפט השלום והממונה.
  2. להבדיל מפקודת פשיטת הרגל, שבאה "להעניש" את בעל החוב, חוק חדלות פירעון מסייע לחייב להשתקם ולשוב למעגל העבודה.
  3. המושג "חייב מוגבל באמצעים" כבר לא קיים, וכעת חייב שאינו יכול לעמוד בחובותיו עומדת בפניו האפשרות להגיש בקשה לאיחוד יזום (תשלום חודשי – 3% מגובה החובות) או לפנות להליכי חדלות פירעון.במסגרת ההליך קיימת "תקופת ביניים" שנמשכת כשנה, במהלך תקופה זו מבוטלים ההעיקולים וההגבלות כנגד החייב, פרט עיכוב יציאה מהארץ

מומלץ לפנות לעורך דין רגע לפני הגשת בקשה להליכי חדלות פירעון!

אם הנושים שלך הגישו בקשה למתן צו פתיחת הליכים, או שיש סבירות לכך שלא ניתן להשיב את חובך במועדים שנקבעו לך, מומלץ לפנות לעורך דין, שמתמחה בהליכי הוצאה לפועל וחדלות פירעות על מנת שיסייע לך לגשת לההליך באופן הטוב ביותר, שיהיה אופטימלי ליכולותיך ולצרכיך.

✔ לסיים את ההליך מהר יותר

✔ לשלם פחות

✔ להסיר מגבלות

✔ לקבל שקט נפשי ואוויר לנשימה

זה יכול להיות מלחיץ, אך עם עו"ד מקצועי שילווה אותך יד ביד לאורך כל ההליך, זה יהיה הרבה יותר מהיר תוך מתן מענה משפטי מיידי לכל שאלה ובעיה..

לקביעת פגישת ייעוץ 077-231-3281

עוד כתבות באותו נושא:

איחוד תיקים בהוצאה לפועל
הסדר חובות

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל מהווה פתרון הזמין לחייבים שנפתחו כנגדם כמה תיקים בלשכת ההוצאה לפועל. החייב רשאי להגיש לרשם ההוצאה לפועל בקשה לאיחוד כלל התיקים

קרא עוד »
עורך דין הוצאה לפועל
הסדר חובות

עורך דין הוצאה לפועל

בעזרת עורך דין הוצאה לפועל, תהליך פשיטת רגל, הוא כבר לא תהליך של תבוסה, אלא הוא כלי משפטי מאוד שימושי שיעזור לאותו בעל חוב לשלם

קרא עוד »
No more posts to show
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

באותו נושא:

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את הקיצבה המדוייקת ביותר