חדלות פירעון

חדלות פירעון
חדלות פירעון

חדלות פירעון – לא עוד פשיטת רגל!

בספטמבר 2019 נכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, ושינה את כל ההליכים המתנהלים כנגד החייב בהליכי הוצאה לפועל, שלא מצליח להסדיר את חובותיו.

נקלעת לחובות, ואין לך אפשרות להחזיר את הכסף לנושים? כעת הרבה יותר פשוט להשתקם כלכלית ולקבל הפטר על מחיקת החובות. פחות ביורוקרטיה, פחות סנקציות, פחות זמן, והרבה יותר שקט נפשי. זו יכולה להיות הדרך שלך להשתקם ולחזור חיות חיים חדשים נקיים מחובות.

רוצה לבחון מה הדרך הנכונה להיכנס להליך חדלות פירעון? לקביעת פגישת ייעוץ 077-231-3281

מהו חוק חדלות פירעון החדש?

חוק חדלות פירעון מתייחס למצב שבו בעל חוב לא מסוגל לשלם את חובותיו במועדים שנקבעו, או שגובה החובות שלו עולים על גובה השווי של הנכסים שברשותו.

חוק חדלות פירעון נועד לסייע לבעל חוב לפרוע את חובותיו, ובמקביל להביא לשיקומו הכלכלי, ולקדם את השילוב שלו מחדש במרקם החיים הכלכליים במדינת ישראל.

במסגרת הליכי חדלות פירעון מוסדרים יחסיו של החייב עם הנושים ונקבעים הסדרים להחזר החוב. פתיחת הליכים אלו יכולה להיעשות על ידי החייב, הנושה או היועץ המשפטי לממשלה.

מהם ההבדלים בין פקודת פשיטת רגל לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

  1. עד כה, הליכי פשיטת רגל התנהלו בבית המשפט המחוזי בלבד. כעת, חובות בגובה 50-150 אלף ₪ מתנהלים בפני רשם, בלשכות ההוצאה לפועל כמו כן מתן צו פתיחת הליכים מתקיים הליך הסדר נושים בפני נציג הרשם, מנגד חובות מעל 150,000 ₪ מתנהלים בבית משפט השלום והממונה.
  2. להבדיל מפקודת פשיטת הרגל, שבאה "להעניש" את בעל החוב, חוק חדלות פירעון מסייע לחייב להשתקם ולשוב למעגל העבודה.
  3. המושג "חייב מוגבל באמצעים" כבר לא קיים, וכעת חייב שאינו יכול לעמוד בחובותיו עומדת בפניו האפשרות להגיש בקשה לאיחוד יזום (תשלום חודשי – 3% מגובה החובות) או לפנות להליכי חדלות פירעון.במסגרת ההליך קיימת "תקופת ביניים" שנמשכת כשנה, במהלך תקופה זו מבוטלים ההעיקולים וההגבלות כנגד החייב, פרט עיכוב יציאה מהארץ. 

מומלץ לפנות לעורך דין רגע לפני הגשת בקשה להליכי חדלות פירעון!

אם הנושים שלך הגישו בקשה למתן צו פתיחת הליכים, או שיש סבירות לכך שלא ניתן להשיב את חובך במועדים שנקבעו לך, מומלץ לפנות לעורך דין, שמתמחה בהליכי הוצאה לפועל וחדלות פירעות על מנת שיסייע לך לגשת לההליך באופן הטוב ביותר, שיהיה אופטימלי ליכולותיך ולצרכיך.

✔ לסיים את ההליך מהר יותר

✔ לשלם פחות

✔ להסיר מגבלות

✔ לקבל שקט נפשי ואוויר לנשימה

זה יכול להיות מלחיץ, אך עם עו"ד מקצועי שילווה אותך יד ביד לאורך כל ההליך, זה יהיה הרבה יותר מהיר תוך מתן מענה משפטי מיידי לכל שאלה ובעיה..

לקביעת פגישת ייעוץ 077-231-3281

לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

משרדינו מתמחה ב: