לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

מחיקת חובות

ניסיון העבר הוכיח כי הסדרת חובות ומחיקת חובות הם הליכים אפשריים לכל אדם, גם אם הוא חייב סכומי כסף גבוהים מאוד. כולם ראויים להתחלה חדשה, ולכן טוב שיהיה מישהו מקצועי ואמין, שמוכן להילחם בשבילך. זה יכול להיות הפתרון לבעיות הכלכליות שלך, ויש סיכוי גבוה מאוד, שזו ההתחלה של החיים החדשים שלך.

עורך הדין יוסף אוזנה ומשרדו מתמחים בהסדר ומחיקת חובות. עו"ד יוסף אוזנה ממלא את התפקיד מתוך תפיסה והבנה מעמיקה שכל אדם עלול להיקלע לחובות ושלכל אדם מגיע לצאת לדרך חדשה נקייה מחובות.

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את הקיצבה המדוייקת ביותר

הפטר – ההליך החדש של מחיקת חובות

בעת כניסת החוק החדש לתוקף, ניתן לנו הכוח ואת היכולת להשתמש בכל הידע שלנו כדי להגיע למצב של מחיקת חובות בזמנים מהירים וקצרים (מאוד!). על ידי שליחת עתירה חריגה, אפשר לגרום לדחייה רצינית לעונשים והגבלות שהחייב חווה, וניתן להשיג תוך יממה אחת עם ההליך החדש דחיה של תשעים ימים לביטול הסנקציות שהוטלו עליו – ויתרה מכך, החייב יכול לפתוח חשבון בנק חדש באותו רגע!.

איך מגישים בקשה להליך החדש של מחיקת חובות?

ניתן להגיש הפטר (הסעיף החדש) בלשכות ההוצאה לפועל, שמקיימות הליכי הפטר. חשוב להדגיש כי עו"ד עם ניסיון רב בתחום ושפרצופו מוכר בלשכת ההוצאה לפועל תורם הרבה לקבלת הבקשה.

וזה חשוב מאוד כי מרגע קבלת ההפטר – כל החובות של החייב יימחקו! (למעט חובות מדוחות, מזונות, משכנתאות)

עוד נקודה חשובה – לחייב אשר מעוניין לקבל הפטר אסור שיהיו נכסים, במידה ויתברר שלחייב כן יש נכסים אז התוצאה שנקבל תהיה הפוכה והחייב ישא בהשלכות של עיקולים על הנכסים והגדלת צו התשלומים.

מי זכאי להפטר ומחיקת חובות?

לא כל סכום של חוב יכול לזכות להפטר ומחיקת חובות.

 • חייב אשר חובו מעל 800 אלף ש"ח לא זכאי להפטר. (במידה וכן, אז עדיין ניתן לפתוח בהליך באמצעות 2 סעיפים נוספים, אם זה רלוונטי עבורכם – צרו קשר עם משרדי באחת מן הדרכים המופיעות באתר)
 • אדם אשר יש לו נכסים שניתן למכור אותם לא זכאי להפטר.
 • חייב אשר מתנהל מולו הליך של פשיטת רגל לא זכאי להפטר. (גם פה יש הרבה מקום לזכאות, אם זה רלוונטי אליכם – צרו קשר עם משרדי)

והרשימה עוד ארוכה… אבל אלו הדברים העיקריים, בתור עורך דין מחיקת חובות, אשמח לעזור לכם להיחלץ מהחובות על ידי החוק החדש – זה השליחות שלי.

עורך דין מחיקת חובות יוסף אוזנה

חוק מחיקת חובות

מחיקת חובות מתבטאת בקבלת צו הפטר, וכאשר חייב שעומד בתנאים לקבלת צו הפטר, מקבל אותו ודבר זה מוביל למחיקת חובותיו. חוק מחיקת חובות זה נכנס לתוקף בשנת 2015.

מחיקת חובות או הסדרת חובות של אדם מול הנושים הוא הליך שדורש מקצועיות ויצירתיות יוצאת דופן.

נהוג לחשוב שמחיקת חובות משמעותה כניסה להליכי פשיטת רגל, אך נכון להיום, החל מספטמבר 2020, כניסת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי לתוקף ביטלה את פשיטת הרגל שהייתה מוכרת לנו עד כה, והסדירה הליכים חדשים לשיקום כלכלי ומחיקת חובות.

כעת מחיקת החובות מתבצעת הרבה יותר מהר מאשר בעבר, ולמעשה, ניתן למחוק את מרבית החובות, למעט כמה חריגים, כמו חוב מזונות או קנסות משטרה וחנייה.

חשוב להבהיר,

הליך מחיקת חובות לא מתבצע במטה קסם, ולא ניתן להעלים חובות תוך מספר ימים. רבים נוהגים להבטיח זאת, אך זו הבטחה שלא ניתן לממש, אלא אם החייב משלם את מלוא החוב, וגם במקרים אלו זה עדיין אורך מספר ימים.

לקבלת ייעוץ ראשוני ממשרד עורך דין מחיקת חובות מקצועי ואמין, חייגו עכשיו 077-231-3281

מה ההבדל בין מחיקת חובות להסדרת חובות?

מחיקת חובות מתייחסת לצו הפטר שמקבל החייב מההוצאה לפועל, שקובע כי לחייב אין חובות לשלם, והוא חוזר להיות אזרח משלם מיסים מן המניין. כדי לקבל צו הפטר נדרש מהחייב להגיש בקשה לצו חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

הסדרת חובות היא הליך שונה, שנועד למנוע מהחייב להיכנס להליך חדלות פירעון, שהנו המוצא האחרון, ובמסגרתו עורך דין מחיקת חובות מטעם החייב מנהל משא ומתן מול הנושים על מנת להפחית את גובה החובות ולהגיע להסדרי תשלום, בהם החייב יוכל לעמוד.

למי מומלץ להיכנס להליך מחיקת חובות?

כאמור לעיל, מחיקת חובות היא פתרון סופי למקרים קיצוניים, אולם מומלץ לשקול אותו אם גובה החוב עולה על 100,000 ₪ שלא ניתן להשיב תוך 4 שנים או חוב מקסימלי של 100,000 ₪ שלא ניתן להשיב תוך 3 שנים.

במסגרת ההליך עשויות להתבטל סנקציות שונות שהוטלו על החייב (למעט צו איסור יציאה מהארץ), וניתן יהיה להפחית את גובה החובות ולהסדיר תשלום חודשי סמלי, שהחייב יוכל לעמוד בו.

מי רשאי להגיש בקשה לקבלת צו הפטר?

 • חייב מוגבל באמצעים מעל 4 שנים ברצף.
 • מי שגובה החובות שלו בהוצאה לפועל לא עולה על 80,000 ₪.
 • מי שעמד בצו התשלומים שנקבע לו במהלך 3 השנים האחרונות, שקדמו להגשת הבקשה.
 • מי שלא מתנהל נגדו הליך פשיטת רגל.
 • מי שאין ברשותו נכסים שניתן לעקל, למכור או לממש.

רגע לפני שאתם מחליטים ללכת על מחיקת חובות בתיקי הוצאה לפועל:

הרבה אנשים משלמים חובות או לפחות אמורים לשלם אותם. הבעיה היא שיש רבים שלא מצליחים לעמוד בתשלומים. החובות מצד שני לא מתחשבים בהיעדר היכולת והם רק הולכים ותופחים וצוברים ריביות.

זו בדיוק הסיבה שישנה האפשרות הזו של מחיקת חובות עבור אנשים שהגיעו למצב אשר בו הם לא מסוגלים לשלם את החובות שלהם והם חשים שהם רק הולכים ומסתבכים.

יש הרבה כללים והרבה הגבלות בכל הנושא הזה של מחיקת חובות וחשוב ללמוד אותם לעומק.

אז יש הרבה אנשים שלא ממש בקיאים בכל המונחים והמושגים האלה והם פשוט מבקשים להגיע להסדר של מחיקת חובות. נראה להם שזו הדרך הכי קלה והכי פשוטה ליישר את ההר למישור. מנגד הם לא מוכנים לשמוע על פשיטת רגל… הדבר הזה נובע מחוסר הבנה. למעשה אין כל מושג משפטי שמכונה 'מחיקת חובות'. המושג הזה הוא השם העממי להליך שמוכר בשם – פשיטת רגל. בסופו של הליך כזה נמחקים חובות והחייב יכול לצאת לדרך כלכלית חדשה ולעתיד טוב יותר.

הליכי פשיטת הרגל שונו עם השנים כאשר בשנת 2019 נכנס לתוקף חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

הליכי פשיטת רגל עד אז היו ארוכים מאוד והם לא כללו הרבה אופציות כמו היום. כיום ההליך הוא קצר יותר והוא מציע כמה וכמה אופציות שאלו לא היו קיימות קודם לכן. על כן, אנשים שנקלעו למצבים בעייתיים בגלל חובות, מומלץ כי יבדקו את האפשרות הזו של הסדר חובות.

מחיקת חובות – למה זה כדאי?

אז דבר ראשון חשוב להבהיר. מה בעצם הוביל למערכת הזו של הוצאה לפועל? המערכת הזו למעשה נוצרה מתוך מטרה לסייע לנושים של החייב לגבות את חובם שמגיע להם על פי חוק. לצורך כך יש מספר כלים אשר בעזרתם ניתן להפעיל לחץ על החייב במסגרת כללי החוק. כמו למשל עיקול של חשבון הבנק שלו, עיקול המשכורת כמו גם צו עיכוב יציאה מהארץ או אפילו הגבלה של רישיון הנהיגה במצבים מסוימים.

מחיקת חובות זה בעצם מעין תיקון לכל הסיפור הזה של ההוצאה לפועל.

כאן חשוב להבין מה קורה בעת תהליך של מחיקת חובות והליך של פשיטת רגל או חדלות פירעון. אז דבר ראשון כל ההגבלות וכל העיקולים מתבטלים, מלבד הצו לעיכוב יציאה מהארץ. למרות שגם על זה אפשר להתגבר על ידי הגשת בקשה לצורך קבלת אישור ליציאה מהארץ למשך תקופה מוגבלת וידועה מראש.

כלומר, מהרגע בו הגשתם את הבקשה והיא התקבלה, אתם מיד יכולים להמשיך לקבל את המשכורת שלכם בצורה לבנה וחוקית ישירות אל חשבון הבנק שלכם שלא יהיה מעוקל, כך גם תוכלו לחדש את רישיון הרכב שלכם ובמקרים רבים אף לצאת לחוץ לארץ.

תהליך מחיקת חובות – מה זה כולל?

חשוב להבין כי התהליך של מחיקת חובות בהוצאה לפועל זהו לא בירור קצר כמו שקורה בתיק של תביעות קטנות. זהו תהליך ארוך ומורכב. על כן לאחר שמגישים את הבקשה, בודק הרשם להוצאה לפועל את כל הפרטים הקשורים לחובותיו ונושיו של החייב ואם אכן מתברר כי החייב עומד בכל התנאים הוא ישלח אותו מיד להמשך תהליך. זה אומר שעד שלושים יום מפורסמת ההודעה בדבר פתיחת התיק במסלול מיוחד של הפטר תיקים. לשכת ההוצאה לפועל שולח הודעה לנושים ומאותו רגע הנושים פשוט מפסיקים להטריד את החייב. 

חשוב לציין כי במידה והחייב לא עומד בכל התנאים, הרי שהבקשה שלו תידחה.

חובות שאי אפשר למחוק

יש כמה וכמה סוגים של חובות אשר אלו לא נכללים בהסדר הזה ואין אפשרות למחוק אותם בהליך של פשיטת רגל או חדלות פירעון.

 בסעיף 175 לחוק חדלו פירעון ושיקום כלכלי 2018 מפורטים החריגים:

ההפטר לא יחול על חובות עבר אלה:

 1. תשלום עונשי

ההיגיון העומד מאחורי זה שלא יתכן בחברה מתוקנת שאדם יעבור עבירות פליליות כאשר לאחריהם החוב שלו יימחק.

 1.    חוב מזונות שהחבות בו היא לפי פסק דין.

על אף האמור בסעיף קטן (א), בית המשפט רשאי, בנסיבות חריגות המצדיקות זאת, להורות כי ההפטר יחול על חובות עבר המפורטים להלן, כולם או חלקם, ורשאי הוא להתנות החלת הפטר כאמור בתנאים:

 1.  ריבית, קנס או תשלום אחר בשל אי-תשלום במועד של תשלום עונשי שנוספו או הוטלו בתקופה שקדמה למועד מתן הצו לפתיחת הליכים;
 2.  חוב מזונות שהחבות בו היא לפי פסק דין.

 נוסף על האמור בסעיף קטן (א)(2), בית המשפט רשאי להורות כי ההפטר לא יחול על חוב עבר שמקורו בחובת פיצויים לפי סעיף 77 לחוק העונשין, אם מצא כי הדבר מוצדק נוכח מהות העבירה שבשלה הוטלו הפיצויים, חומרתה או נסיבותיה.

בגלל המגבלות הקיימות, חשוב לפני שבכלל נכנסים להליך, לבדוק היטב את כל החובות הקיימים. לקוחות רבים מגיעים עם חובות אשר ביניהם גם כאלה שאינם ניתנים למחיקה זו הסיבה שחשוב לבנות אסטרטגיה נפרדת שכוללת גם את הטיפול בחובות שהם לא ברי הפטר ואו הם לא חובות שיכולים להיכלל בהליך. בפועל מה שעושים זה הליך נפרד עבור חובות בלתי נמחקים לצד ההליך בחובות שהם ברי הפטר.

מה שעומד מאחורי כל ההסדרים הללו זו האמונה כי גם אם קרה ואדם חווה תאונה כלכלית שהכניסה אותו לחובות, הוא עדיין ראוי לנקות את עברו ולפתוח דף נקי וחדש ללא חובות. זאת על מנת שהוא יוכל לשוב למעגל העבודה בצורה מכובדת.

בכל מקרה הגישה שלנו היא שתמיד יש מה לעשות עם החובות ואם לא למחוק אותם כליל הרי שלפחות להקטין אותם עד כמה שהדבר אפשרי.

בוחרים עורך דין מחיקת חובות מקצועי

האמת היא שזה לא כל כך משנה איך ולמה הגעתם אל הסיטואציה הזו, כמה אתם חייבים וממתי אתם נמצאים במצב הזה. הדבר הכי בטוח זה שאם החלטתם להיכנס להליך של מחיקת חובות אתם חייבים להיעזר בשירות של עורך דין מחיקת חובות מקצועי שיסייע לכם, ישמע אתכם, ידריך אתכם מה נכון ומה לא נכון ויוביל אתכם במסלול הבטוח למחיקת חובות.

על כן, ההמלצה החמה היא שלא לנסות לעשות את הפעולות הללו לבד, מה שיוביל לכך שהבקשה תיפסל על הסף. תמיד עדיף לפנות ולהיעזר בשירות של עורך דין למחיקת חובות על מנת שהוא ידריך אתכם במסלול הכי נכון ובדרך הכי טובה על מנת שתצליחו להגיע לתוצאות הכי טובות עבורכם.

יש לשים דגש על הניסיון שיש לעורך הדין בתחום הספציפי הזה של פשיטת רגל, מחיקת חובות והוצאה לפועל.

יוסף אוזנה עורך דין למחיקת חובות

הצעד הנכון ברגע הנכון

אז ברור שלא מדובר בתענוג גדול ואף אחד לא נכנס מרצון להליך כזה של מחיקת חובות. אחרי הכול זו סיטואציה לא פשוטה מכל המובנים. אך עם זאת חשוב לזכור כי חובות זה ברבים מהמקרים חלק מהחיים ואדם שמסתבך עם התשלומים עלול למצוא את עצמו משלם ריביות גבוהות עבור הוצאה לפועל בלי שתינתן לו ההזדמנות למחוק את חובותיו ולהתחיל מחדש. על כן אך טבעי שהחוק התערב אף הוא לטובתם של החייבים עד שבשנת 2015 נכנסה לתוקף הוראה בעניין שמאפשרת לאנשים החייבים בהוצאה לפועל להגיע למצב שלך קבלת הפטר ו מחיקת החובות.

איך מגישים את הבקשה לקבלת ההפטר?

ישנם קריטריונים מאוד ברורים לתהליך הזה של הגשת הבקשה לקבלת ההפטר. ראשית צריך להגיש בקשה אל ראש ההוצאה לפועל ואליה לצרף את רשימת החובות וההיסטוריה שלהן. יש לצרף גם את הרשימה המלאה של הנושים ואת פירוט כלל הנכסים הנמצאים ברשותו של החייב. מלבד זאת יש לחתום גם על כתב ויתור סודיות. 

כדי להגיע לעריכה מסודרת כל כתב הבקשה חשוב להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל מומחה על מנת שהוא יסייע בעריכת הבקשה בצורה כזו שהיא תתקבל.

התנאים לבקשת הפטר

אז מי יכול ליהנות מהאפשרות הזו של מחיקת חובות?

 • חייב מוגבל באמצעים – חייב המוגבל באמצעים שהוכרז ככזה על ידי רשם ההוצאה לפועל וכי הוא היה מוגבל באמצעים מעל ארבע שנים ברצף כשמדובר בארבע שנים שקדמו לבקשה.
 • סכום החובות הן עד 800,000 ₪ – יש לוודא כי סכום החובות בהוצאה לפועל לא עוברים את הסכום הזה של 800,000 ₪. זה כולל גם את כל החובות שאינם נכללים באפשרויות ההפטר כמו לדוגמא תשלומי משכנתא, תשלומי קנס מנהלי או קנס פלילי, תשלום של דמי מזונות וכן הלאה.

כאשר רשם ההוצאה לפועל בא לבדוק את הבקשה הוא בוחן את היקף החובות וגם את אלו שאינם בהוצאה לפועל ואם גובה החוב הכולל עולה על הסכום האמור הרי שאי אפשר יהיה לקבל הפטר.

 • החייב עמד בצו התשלומים בשלוש השנים האחרונות – בשלוש השנים שקדמו למועד בקשת ההפטר עמד החייב באופן עקבי בצו התשלומים שניתנו על ידי רשם ההוצאה לפועל.
 • לא מתנהל הליך של פשיטת רגל – אין כל הליך פעיל של פשיטת רגל בבית המשפט המחוזי ואין כל בקשה כזו התלויה ועומדת בעניינו. כמו כן אין הליך שהסתיים עד חמש שנים טרם הגשת הבקשה.
 • אין נכסים בידי החייב – החייב לא מחזיק בנכסים שונים שניתנים למכירה, למימוש או לעיקול.

הדרך הבטוחה רק עם עורך דין

כל ההליך הזה של הסדר חובות, מחיקת חובות או פשיטת רגל הם לא משהו שאפשר לעשות לבד בלי ידע מקדים וניסיון בתחום. אנחנו לא אומרים את זה בגלל שזה הפרנסה שלנו. אלא משום שאנחנו עדים לכך בכל יום כאשר לקוחות מגיעים אלינו לאחר שהם התחילו לבצע בעצמם את ההליך של פשיטת רגל, לעיתים עם ייעוץ של עו"ד שלא צבר ניסיון ממשי בתחום כאשר הם פשוט לא הצליחו להגיע לשום מקום כאשר הם פשוט נשמטו מההליך בסופו של דבר. במקרים רבים החזרה לכל התהליך נעשה מורכב הרבה יותר.

אז חשוב שתבינו. כמו שאתם לא עורכים חוזה של מכירה או של קניית דירה בלי ליווי מקצועי של עורך דין, אותו הדבר גם לא תעשו צעדים משמעותיים כאלה כמו מחיקת חובות בלי להסתייע באיש מקצוע שמכיר את התחום הזה והוא יודע לנווט אתכם במסלול הנכון. מדובר במסלול ארוך שעשוי לארוך חודשים ארוכים ואפילו מעל לשנה וברור שיהיה נוח וקל יותר לעשות את זה תחת הדרכה וליווי מקצועי של איש מקצוע.

אז אם גם אתם רוצים לעבור את ההליך הזה בכמה שפחות זמן עם כמה שפחות נזקים וכמובן להרוויח כמה שרק אפשר, צרו עמנו קשר ונסייע לכם לכל אורך הדרך.

רגע לפני, חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה!

בחינת סוגי החובות של החייב מאפשרים לקבל החלטה באשר להליך שכדאי לנקוט בו- הסדר חובות או מחיקת חובות וחדלות פירעון. ב- 2 המקרים ניתן להקטין את גובה החוב ולקצר את ההליכים, אך על מנת להבטיח לחייב את הדרך הקלה והבטוחה עבורו להסדיר את חובותיו, חשוב לבנות לו אסטרטגיה ליציאה מהחובות, ותחילתה בקבלת החלטה באשר להליך שנכון לו.

עורך דין מומחה בהוצאה לפועל הוא בדיוק איש המקצוע שיוכל לסייע לך לבחון את מצבך ולהמליץ על ההליך שנכון לך. לקביעת פגישת ייעוץ 077-231-3281

ניסיון העבר הוכיח כי הסדרת חובות ומחיקת חובות הם הליכים אפשריים לכל אדם, גם אם הוא חייב סכומי כסף גבוהים מאוד. כולם ראויים להתחלה חדשה, ולכן טוב שיהיה מישהו מקצועי ואמין, שמוכן להילחם בשבילך. זה יכול להיות הפתרון לבעיות הכלכליות שלך, ויש סיכוי גבוה מאוד, שזו ההתחלה של החיים החדשים שלך.

עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו הינו מהמשרדים המובילים בתחומי ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטות רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

מחיקת חובות למעוטי יכולת
מחיקת חובות

מחיקת חובות למעוטי יכולת

אם נקלעתם לחובות כספיים כבדים שאתם מתקשים לצאת מהם בכוחות עצמכם, שווה לכם להכיר את האפשרות למחיקת חובות למעוטי יכולת, במסגרת חוק חדלות פירעון ושיקום

קרא עוד »
איך מתמודדים עם חובות
הסדר חובות

איך מתמודדים עם חובות

איך מתמודדים עם חובות בצורה נכונה ויעילה: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול הדרך הטובה והמומלצת ביותר להתמודדות עם חוב גדול, היא במרבית המקרים –

קרא עוד »

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר