מחיקת חובות

מחיקת חובות
ניסיון העבר הוכיח כי הסדרת חובות ומחיקת חובות הם הליכים אפשריים לכל אדם, גם אם הוא חייב סכומי כסף גבוהים מאוד. כולם ראויים להתחלה חדשה, ולכן טוב שיהיה מישהו מקצועי ואמין, שמוכן להילחם בשבילך. זה יכול להיות הפתרון לבעיות הכלכליות שלך, ויש סיכוי גבוה מאוד, שזו ההתחלה של החיים החדשים שלך.
מחיקת חובות - החוק החדש

עורך הדין יוסף אוזנה ומשרדו מתמחים בהסדר ומחיקת חובות. עו"ד יוסף אוזנה ממלא את התפקיד מתוך תפיסה והבנה מעמיקה שכל אדם עלול להיקלע לחובות ושלכל אדם מגיע לצאת לדרך חדשה נקיה מחובות.

הפטר – ההליך החדש של מחיקת חובות

בעת כניסת החוק החדש לתוקף, ניתן לנו הכוח ואת היכולת להשתמש בכל הידע שלנו כדי להגיע למצב של מחיקת חובות בזמנים מהירים וקצרים (מאוד!). על ידי שליחת עתירה חריגה, אפשר לגרום לדחייה רצינית לעונשים והגבלות שהחייב חווה, וניתן להשיג תוך יממה אחת עם ההליך החדש דחיה של תשעים ימים לביטול הסנקציות שהוטלו עליו – ויתרה מכך, החייב יכול לפתוח חשבון בנק חדש באותו רגע!.

איך מגישים בקשה להליך החדש של מחיקת חובות?

ניתן להגיש הפטר (הסעיף החדש) בלשכות ההוצאה לפועל, שמקיימות הליכי הפטר. חשוב להדגיש כי עו"ד עם ניסיון רב בתחום ושפרצופו מוכר בלשכת ההוצאה לפועל תורם הרבה לקבלת הבקשה.

וזה חשוב מאוד כי מרגע קבלת ההפטר – כל החובות של החייב יימחקו! (למעט חובות מדוחות, מזונות, משכנתאות)

עוד נקודה חשובה – לחייב אשר מעוניין לקבל הפטר אסור שיהיו נכסים, במידה ויתברר שלחייב כן יש נכסים אז התוצאה שנקבל תהיה הפוכה והחייב ישא בהשלכות של עיקולים על הנכסים והגדלת צו התשלומים.

מי זכאי להפטר ומחיקת חובות?

לא כל סכום של חוב יכול לזכות להפטר ומחיקת חובות.

  • חייב אשר חובו מעל 800 אלף ש"ח לא זכאי להפטר. (במידה וכן, אז עדיין ניתן לפתוח בהליך באמצעות 2 סעיפים נוספים, אם זה רלוונטי עבורכם – צרו קשר עם משרדי באחת מן הדרכים המופיעות באתר)
  • אדם אשר יש לו נכסים שניתן למכור אותם לא זכאי להפטר.
  • חייב אשר מתנהל מולו הליך של פשיטת רגל לא זכאי להפטר. (גם פה יש הרבה מקום לזכאות, אם זה רלוונטי אליכם – צרו קשר עם משרדי)

והרשימה עוד ארוכה… אבל אלו הדברים העיקריים, אשמח לעזור לכם להחלץ מהחובות על ידי החוק החדש – זה השליחות שלי.

חוק מחיקת חובות

מחיקת חובות מתבטאת בקבלת צו הפטר, וכאשר חייב שעומד בתנאים לקבלת צו הפטר, מקבל אותו ודבר זה מוביל למחיקת חובותיו. חוק מחיקת חובות זה נכנס לתוקף בשנת 2015.

מחיקת חובות או הסדרת חובות של אדם מול הנושים הוא הליך שדורש מקצועיות ויצירתיות יוצאת דופן.

נהוג לחשוב שמחיקת חובות משמעותה כניסה להליכי פשיטת רגל, אך נכון להיום, החל מספטמבר 2020, כניסת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי לתוקף ביטלה את פשיטת הרגל שהייתה מוכרת לנו עד כה, והסדירה הליכים חדשים לשיקום כלכלי ומחיקת חובות.

כעת מחיקת החובות קורית הרבה יותר מהר מאשר בעבר, ולמעשה, ניתן למחוק את מרבית החובות, למעט כמה חריגים, כמו חוב מזונות או קנסות משטרה וחנייה.

חשוב להבהיר,

הליך מחיקת חובות לא מתבצע במטה קסם, ולא ניתן להעלים חובות תוך מספר ימים. רבים נוהגים להבטיח זאת, אך זו הבטחה שלא ניתן לממש, אלא אם החייב משלם את מלוא החוב, וגם במקרים אלו זה עדיין אורך מספר ימים.

לקביעת פגישה עם עורך דין מקצועי ואמין למחיקת חובות 077-231-3281

מה ההבדל בין מחיקת חובות להסדרת חובות?

מחיקת חובות מתייחסת לצו הפטר שמקבל החייב מההוצאה לפועל, שקובע כי לחייב אין חובות לשלם, והוא חוזר להיות אזרח משלם מיסים מן המניין. כדי לקבל צו הפטר נדרש מהחייב להגיש בקשה לצו חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

הסדרת חובות היא הליך שונה, שנועד למנוע מהחייב להיכנס להליך חדלות פירעון, שהנו המוצא האחרון, ובמסגרתו עורך דין מטעם החייב מנהל משא ומתן מול הנושים על מנת להפחית את גובה החובות ולהגיע להסדרי תשלום, בהם החייב יוכל לעמוד.

למי מומלץ להיכנס להליך מחיקת חובות?

כאמור לעיל, מחיקת חובות היא פתרון סופי למקרים קיצוניים, אולם מומלץ לשקול אותו אם גובה החוב עולה על 100,000 ₪ שלא ניתן להשיב תוך 4 שנים או חוב מקסימלי של 100,000 ₪ שלא ניתן להשיב תוך 3 שנים.

במסגרת ההליך עשויות להתבטל סנקציות שונות שהוטלו על החייב (למעט צו איסור יציאה מהארץ), וניתן יהיה להפחית את גובה החובות ולהסדיר תשלום חודשי סמלי, שהחייב יוכל לעמוד בו.

מי רשאי להגיש בקשה לקבלת צו הפטר?

  • חייב מוגבל באמצעים מעל 4 שנים ברצף.
  • מי שגובה החובות שלו בהוצאה לפועל לא עולה על 80,000 ₪.
  • מי שעמד בצו התשלומים שנקבע לו במהלך 3 השנים האחרונות, שקדמו להגשת הבקשה.
  • מי שלא מתנהל נגדו הליך פשיטת רגל.
  • מי שאין ברשותו נכסים שניתן לעקל, למכור או לממש.

רגע לפני, חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה!

בחינת סוגי החובות של החייב מאפשרים לקבל החלטה באשר להליך שכדאי לנקוט בו- הסדר חובות או מחיקת חובות וחדלות פירעון. ב- 2 המקרים ניתן להקטין את גובה החוב ולקצר את ההליכים, אך על מנת להבטיח לחייב את הדרך הקלה והבטוחה עבורו להסדיר את חובותיו, חשוב לבנות לו אסטרטגיה ליציאה מהחובות, ותחילתה בקבלת החלטה באשר להליך שנכון לו.

עורך דין מומחה בהוצאה לפועל הוא בדיוק איש המקצוע שיוכל לסייע לך לבחון את מצבך ולהמליץ על ההליך שנכון לך. לקביעת פגישת ייעוץ 077-231-3281

ניסיון העבר הוכיח כי הסדרת חובות ומחיקת חובות הם הליכים אפשריים לכל אדם, גם אם הוא חייב סכומי כסף גבוהים מאוד. כולם ראויים להתחלה חדשה, ולכן טוב שיהיה מישהו מקצועי ואמין, שמוכן להילחם בשבילך. זה יכול להיות הפתרון לבעיות הכלכליות שלך, ויש סיכוי גבוה מאוד, שזו ההתחלה של החיים החדשים שלך.

עוד כתבות באותו נושא:

איחוד תיקים בהוצאה לפועל
הסדר חובות

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל מהווה פתרון הזמין לחייבים שנפתחו כנגדם כמה תיקים בלשכת ההוצאה לפועל. החייב רשאי להגיש לרשם ההוצאה לפועל בקשה לאיחוד כלל התיקים

קרא עוד »
עורך דין הוצאה לפועל
הסדר חובות

עורך דין הוצאה לפועל

בעזרת עורך דין הוצאה לפועל, תהליך פשיטת רגל, הוא כבר לא תהליך של תבוסה, אלא הוא כלי משפטי מאוד שימושי שיעזור לאותו בעל חוב לשלם

קרא עוד »
ביטול עיקול משכורת
הסדר חובות

ביטול עיקול משכורת

עיקול משכורת בדרך כלל מתבצע מול חייבים אשר יכולים, באופן תיאורטי, לעמוד בתשלומים ובחיובים הקיימים נגדם, אולם לא עושים זאת מטעמים שונים. עיקול המשכורת אשר

קרא עוד »
No more posts to show
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

באותו נושא:

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את הקיצבה המדוייקת ביותר