מחיקת חובות

מחיקת חובות
מחיקת חובות

מחיקת חובות או הסדרת חובות של אדם מול הנושים הוא הליך שדורש מקצועיות ויצירתיות יוצאת דופן.

נהוג לחשוב שמחיקת חובות משמעותה כניסה להליכי פשיטת רגל, אך נכון להיום, החל מספטמבר 2020, כניסת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי לתוקף ביטלה את פשיטת הרגל שהייתה מוכרת לנו עד כה, והסדירה הליכים חדשים לשיקום כלכלי ומחיקת חובות.

כעת מחיקת החובות קורית הרבה יותר מהר מאשר בעבר, ולמעשה, ניתן למחוק את מרבית החובות, למעט כמה חריגים, כמו חוב מזונות או קנסות משטרה וחנייה.

חשוב להבהיר,

הליך מחיקת חובות לא מתבצע במטה קסם, ולא ניתן להעלים חובות תוך מספר ימים. רבים נוהגים להבטיח זאת, אך זו הבטחה שלא ניתן לממש, אלא אם החייב משלם את מלוא החוב, וגם במקרים אלו זה עדיין אורך מספר ימים.

לקביעת פגישה עם עורך דין מקצועי ואמין למחיקת חובות 077-231-3281

מה ההבדל בין מחיקת חובות להסדרת חובות?

מחיקת חובות מתייחסת לצו הפטר שמקבל החייב מההוצאה לפועל, שקובע כי לחייב אין חובות לשלם, והוא חוזר להיות אזרח משלם מיסים מן המניין. כדי לקבל צו הפטר נדרש מהחייב להגיש בקשה לצו חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

הסדרת חובות היא הליך שונה, שנועד למנוע מהחייב להיכנס להליך חדלות פירעון, שהנו המוצא האחרון, ובמסגרתו עורך דין מטעם החייב מנהל משא ומתן מול הנושים על מנת להפחית את גובה החובות ולהגיע להסדרי תשלום, בהם החייב יוכל לעמוד.

למי מומלץ להיכנס להליך מחיקת חובות?

כאמור לעיל, מחיקת חובות היא פתרון סופי למקרים קיצוניים, אולם מומלץ לשקול אותו אם גובה החוב עולה על 100,000 ₪ שלא ניתן להשיב תוך 4 שנים או חוב מקסימלי של 100,000 ₪ שלא ניתן להשיב תוך 3 שנים.

במסגרת ההליך עשויות להתבטל סנקציות שונות שהוטלו על החייב (למעט צו איסור יציאה מהארץ), וניתן יהיה להפחית את גובה החובות ולהסדיר תשלום חודשי סמלי, שהחייב יוכל לעמוד בו.

מי רשאי להגיש בקשה לקבלת צו הפטר?

  • חייב מוגבל באמצעים מעל 4 שנים ברצף.
  • מי שגובה החובות שלו בהוצאה לפועל לא עולה על 80,000 ₪.
  • מי שעמד בצו התשלומים שנקבע לו במהלך 3 השנים האחרונות, שקדמו להגשת הבקשה.
  • מי שלא מתנהל נגדו הליך פשיטת רגל.
  • מי שאין ברשותו נכסים שניתן לעקל, למכור או לממש.

רגע לפני, חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה!

בחינת סוגי החובות של החייב מאפשרים לקבל החלטה באשר להליך שכדאי לנקוט בו- הסדר חובות או מחיקת חובות וחדלות פירעון. ב- 2 המקרים ניתן להקטין את גובה החוב ולקצר את ההליכים, אך על מנת להבטיח לחייב את הדרך הקלה והבטוחה עבורו להסדיר את חובותיו, חשוב לבנות לו אסטרטגיה ליציאה מהחובות, ותחילתה בקבלת החלטה באשר להליך שנכון לו.

עורך דין מומחה בהוצאה לפועל הוא בדיוק איש המקצוע שיוכל לסייע לך לבחון את מצבך ולהמליץ על ההליך שנכון לך. לקביעת פגישת ייעוץ 077-231-3281

ניסיון העבר הוכיח כי הסדרת חובות ומחיקת חובות הם הליכים אפשריים לכל אדם, גם אם הוא חייב סכומי כסף גבוהים מאוד. כולם ראויים להתחלה חדשה, ולכן טוב שיהיה מישהו מקצועי ואמין, שמוכן להילחם בשבילך. זה יכול להיות הפתרון לבעיות הכלכליות שלך, ויש סיכוי גבוה מאוד, שזו ההתחלה של החיים החדשים שלך.

לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

מידע נוסף בנושא