לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

5 דרכים להימנע מלהגיע למצב של חובות

5 דרכים להימנע מלהגיע למצב של חובות

אף אחד לא רוצה להגיע לשם, אבל למרבה הצער, רבים מוצאים את עצמם עם חובות לא מבוטלים. כדי להימנע מהסיטואציה הזו חשוב לשמור על בריאות כלכלית טובה, ולהתרחק ממצבים שעלולים להסיט אתכם מהמסלול. איך בדיוק עושים את זה? הנה חמישה טיפים פרקטיים שכדאי ליישם.

1 – התנהלו על פי תקציב חודשי

תכנון תקציב הוא צעד ראשון, בסיסי וביננו? הוא גם חשוב במיוחד. כשאתם מנהלים מעקב אחר ההוצאות וההכנסות שלכם, אתם בהחלט יודעים טוב יותר מה המצב הכלכלי שלכם בכל רגע נתון. אתם גם יכולים לדעת איך יסתיים החודש, מה תזרים המזומנים שלכם, והאם אתם צריכים לקצץ בהוצאות מסוימות כדי לא להגיע למינוס (או להגדיל את הקיים).

כדי להתנהל בצורה טובה ונכונה עם תקציב חודשי אפשר לבחור באחת מכמה דרכים. יש מי שמעדיף לנהל את המעקב באמצעות קובץ אקסל, לדווח על הכנסות והוצאות משותפות בקבוצת ווטסאפ משפחתית, או לתפעל את אחת האפליקציות המאפשרות ניהול כלכלי יעיל וחכם. בקיצור, אפשרויות יש בשפע, לכם נותר רק לבחור את זו שמתאימה לכם באמת.

2 – הקימו קרן חירום

זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו. תקלה ברכב מובילה להוצאה בלתי צפויה של מאות ואף אלפי שקלים, טיפול רפואי מסתיים בעלויות שלא ממש תכננתם מראש, ועוד לא אמרנו מילה על מגפות עולמיות, מלחמות או תקופות של מיתון. אנחנו כמובן לא מתכוונים להלחיץ, אלא רק להציע לכם להיערך כבר עכשיו לתרחישים מהסוג הזה בדיוק, וקרן חירום היא הפתרון.

בהתאם למצב הכלכלי הנוכחי שלכם, הגדירו כבר עכשיו סכום כסף וסגרו אותו בתוכנית חיסכון ייעודית. הקרן הזו, שאמורה להיות נזילה, תשמש אתכם במידת הצורך, כלומר כשתופיע הוצאה לא צפויה ולא רצויה. ההמלצה שלנו? קרן החירום שלכם אמורה להיות בגובה של 3 משכורות לפחות.

חשוב לציין, אם כבר נקלעתם לחובות, ייעוץ מקצועי מעורך דין הוצאה לפועל יכול לעזור לכם לצאת מהם במהירות האפשרית.

3 – חיסכו לטווח הארוך

אם בסעיף הקודם נערכנו למצבי חירום, הטיפ הזה מתמקד בחיסכון לתקופה קצת יותר ארוכה. למעשה, כשיש לכם חיסכון ארוך טווח אתם פשוט מכינים את הקרקע לקראת העתיד. חיסכון לפרישה, רכישת נכסים להשקעה וכלים פיננסיים אחרים יבטיחו לכם ראש שקט מאוד בעוד שנים, כשתפרשו לגמלאות. 

ככל שתתחילו לחסוך כבר עכשיו, תגלו בעוד כמה שנים שיש לכם סכומי כסף מכובדים מאוד. זו בהחלט דרך טובה להימנע מחובות גם עכשיו, וגם בעתיד.

4 – השקיעו בביטוח סיעודי

טיפולים רפואיים או, חלילה, טיפול סיעודי ממושך, הם ללא ספק יקרים. בלשון המעטה. מצד שני, אם תפעלו חכם כבר עכשיו תוכלו לצמצם את העלויות הללו. ביטוח סיעודי פרטי הוא הפתרון המתאים, ומדובר בכלי פרקטי שימנע מכם לשלם הון עתק על הוצאות רפואיות שרק יכניסו אתכם לחובות.

הכיסוי שמציע לכם ביטוח סיעודי הוא משמעותי, והוא כולל הוצאות שאינן חלק מהביטוח הרפואי הרגיל. הקדימו ביטוח למחלה, גם אם אתם בטוחים שלכם זה לא יקרה.

5 – השקיעו בהשכלה הפיננסית שלכם

גם אם זה נשמע לכם כמו נושא לא מאוד מרתק, השקעות, ניהול סיכונים ותכנון פיננסי הם נושאים קריטיים. לא רק שהידע הזה יעזור לכם להימנע מחובות, הוא גם יאפשר לכם לשפר את ניהול הכספים שלכם ולשדרג, בהתאם, את איכות ורמת החיים. 

חפשו קורסים רלוונטיים, סדנאות מתאימות וגם ספרים או הרצאות. הידע הזה יעזור לכם לקבל החלטות נבונות, ולשמור על ביטחון כלכלי וראש שקט.

לחיים בלי חובות

הטיפים שהצענו כאן יכולים לעזור לכם להשיג את המטרה החשובה מכולן: חיים נטולי חובות. לא רק שתוכלו להיפרד מהאוברדרפט ולהימנע מחובות עתידיים, אלא שהטיפים האלה יעזרו לכם גם לחסוך לטווח הארוך ולשדרג את רמת החיים. 

אם אתם מתמודדים עם חובות, חשוב שתדעו שיש דרכים רבות להגיע להסדר חובות ולצאת לחיים חדשים ללא דאגות, צרו קשר עם משרדנו עוד היום ונשמח לייעץ ולעזור.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281