לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

חובות, גבייה וכל מה שצריך לדעת על חוקי ועד בית

חובות, גבייה וכל מה שצריך לדעת על חוקי ועד בית

כל בית משותף חייב למנות וועד בית בהתאם להוראות תקנון הבית המשותף לשם ניהול ענייניו. ועד הבית משמש כנציג של בעלי הדירות בבית המשותף ותפקידו: לדאוג לאחזקת הרכוש המשותף, לבצע תיקונים, לשמור על ערך הדירות ולנהל את הבית המשותף באופן ראוי ותקין. 

וועד הבית נבחר באמצעות אסיפה על ידי בעלי הדירות, אלא אם כן יוגדר אחרת בתקנון הבית המשותף. פעולתו התנדבותית, מה שאומר שבמסגרת החוק אי אפשר לכפות על אף אחד מבעלי הדירות בבית המשותף לתפקד כוועד בית. 

>> ביטול עיקול חשבון בנק

בחירת וועד הבית

לאחר הרישום בפנקס הבתים המשותפים, המפקח על רישום המקרקעין ימנה נציגות זמנית עד לבחירת נציגי ועד הבית הראשונים, בהתאם להמלצת בעלי הדירות שרשמו את הבית או בהתאם לשיקול דעתו, במידה ואין המלצה כזאת. 

על פי התקנון, ועד הבית יבחר באסיפה הכללית על ידי בעלי הדירות, כאשר מונה נציג אחד או יותר, אך לא יותר מחמישה נציגים. כאשר יש יותר מנציג אחד, ימונה אחד החברים לגזבר. 

מה תפקידו של ועד הבית

המטרה במינוי ועד בית היא לדאוג שיהיה מי שינהל את הבית המשותף וידאג לאחזקתו. במסגרת התפקיד על ועד הבית מוטל לפתוח חשבון בנק, לגבות תשלומי ועד בית ולהפקידם בחשבון, לדאוג לאחזקת הבית המשותף ולצורך כך לתקשר עם ספקים ונותני שירותים שונים. בנוסף על וועד הבית מוטל לאסוף חשבוניות ולחלק קבלות עבור הוצאות והכנסות, לנהל ספר הכנסות והוצאות ולערוך דוח כספי אחת לחצי שנה, אותו יש להציג באסיפה הכללית השנתית. ולבסוף, וועד הבית אחראי לייצג את כל בעלי הדירות בהליכים משפטיים מסוגים שונים. 

>> מחיקת חובות תוך 24 שעות

חשוב לדעת

על פי חוק המקרקעין, לרשותו של ועד הבית עומדת הזכות לתבוע את כל אחד מבעלי הדירות בגין אי עמידה בתשלומים וחובות, על פי חוק, שכן תשלומים אלו מיועדים לכסות את הוצאות האחזקה והניהול של הרכוש המשותף.

בהתאם לאותו חוק על כל דירה לשלם דמי ועד בית בהתאם ליחס שבין שטח הרצפה בדירה לבין שטח הרצפה של כלל הדירות בבניין. בעלי הדירות כן רשאים לקבוע באסיפת הדיירים ששיעור התשלום יחושב באופן שונה, כמו למשל לפי מספר החדרים בדירה או באופן שווה, כל עוד יש הסכמה גורפת של כלל בעלי הדירות. במידה וישנו בעל דירה אשר מאמין שהסכום שנקבע כדמי ועד בית גבוה מדי, הוא אינו יכול להימנע מתשלום. כל בעלי הדירות מחויבים על פי חוק לשלם ועד בית, גם אם לא מתגוררים בדירה בפועל. אז התשלום יוטל על השוכרים. 

נכתב בשיתוף עם חברת איזיהאוס, ניהול בתים משותפים בר"ג והסביבה. מעוניינים בפרטים נוספים על שירותי ניהול ועד בית חיצוני? בקרו באתרינו 

עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281