לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

נכנסתם לחובות בעקבות התמכרות? יכול להיות שאתם זכאים למחיקת חובות! 

נכנסתם-לחובות-בעקבות-התמכרות

זה לא סוד שהתמכרות היא מחלה שעלולה להיות בעלת השפעות הרסניות וארוכות טווח על אנשים ומשפחותיהם. זה יכול להתחיל מהימור אחד, משאיפת סם בודדה, משלוק אלכוהול או כל התמכרות אחרת שמתחילה בדבר קטן ומשם השליטה כבר לא בידיים שלנו.

בהמשך, לא רק שזה גובה מחיר מהבריאות הפיזית והנפשית, אלא שההתמכרות עלולה גם להוביל למצוקה כלכלית ולצבירת חובות בהיקפים בלתי נשלטים. 

צעד חירום – חפשו תמיכה

הצעד הראשון הוא להכיר בהתמכרות ולהתחיל לחפש עזרה ותמיכה מקצועית. ישנם משאבים רבים זמינים, כגון קווים חמים להתמכרויות, קבוצות תמיכה ושירותי ייעוץ, שיכולים לעזור לאנשים להשתלט על ההתמכרות שלהם ולהתחיל בדרך להחלמה.

לאחר שההתמכרות בשליטה, חשוב לעשות חשבון נפש בהקשר למצב הכלכלי ולהעריך את היקף החובות. ישנם סוגים רבים ושונים של חובות, לרבות חובות לבנקים, חובות רפואיים וכמובן הלוואות אישיות שנלקחו מבני משפחה או חברים. 

למי שכבר צבר חובות משמעותיים כתוצאה מהתמכרות והוא בשום אופן לא רואה מוצא מהסבך, חשוב שיידע שקיימות אופציות לפטור חובות או אפילו מחיקת חובות, בין אם מדובר בחובות לבנקים ובין אם מדובר בנושים פרטיים.

מה עושים עם החובות?

אפשרות אחת להקלת חובות הזמינה לאנשים עם חוב משמעותי עקב התמכרות היא תוכניות מחיקת חובות או הסדר חובות הניתנות על ידי הנושים. הנושים עשויים להיות מוכנים לבטל חלק מהחוב או את כולו אם יקבעו שהאדם אינו מסוגל לשלם את מלוא הסכום עקב בעיות הקשורות להתמכרות.
בתהליך כזה, חשוב להתייעץ עם עורך דין חובות מנוסה שידע להכווין אתכם לפתרון המתאים עבורכם ולמצות את זכויותיכם בצורה האופטימלית!

ייעוץ-מקצועי-מעורך-דין-יוסף-אוזנה

אפשרות נוספת להפטר חוב הוא תהליך של איחוד הלוואות. מדובר בשילוב של כל ההלוואות והחובות להלוואה אחת בריבית נמוכה יותר, מה שמקל על ניהול התשלומים לאורך זמן. איחוד חובות יכול לעזור בתהליך התשלום תוך מעקב אחר יכולות ההחזר.

עבור אלה עם חובות משמעותיים לבנקים, עשויות להיות גם אפשרויות להקלת חוב כגון שינוי הלוואה או מימון מחדש. שינוי הלוואה כרוך בארגון מחדש של הסכם ההלוואה, בדרך כלל על ידי קבלת ריביות נמוכות יותר או תקופות החזר ארוכות יותר, בעוד מימון מחדש כרוך בהחלפת ההלוואה הקיימת בהלוואה חדשה בעלת תנאים נוחים יותר.

כל הדרך עד לחיים החדשים

אז ברור כי הצעד הראשון הוא לפנות לעזרה ותמיכה מקצועית כדי לטפל בבעיות ההתמכרות הבסיסיות. יש לפנות אל מרכז גמילה מוכר שקיבלתם עליו המלצות של מתמכרים שנגמלו. רק ברגע שההתמכרות תחת שליטה תוכלו להתחיל לחשוב על אפשרויות הטיפול בהחזרי החובות.  

אם הגעתם למצב של חובות כבדים שאתם לא מסוגלים להתמודד איתם, תוכלו לברר על הסדר של מחיקת חובות או לכל הפחות איחוד הלוואות. לעיתים תוכלו לבחור בהליך של שינוי הלוואות או מימון מחדש מה שבהחלט עשוי לסייע ולעזור לכם לחזור למסלול חיים נורמטיבי, ליציבות ואפילו להצלחה פיננסית. 

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281