לייעוץ ללא התחייבות

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

הסדר חובות לבנקים

הסתבכתם עם חובות לבנק? לא מצליחים לעמוד בתשלומים על ההלוואות? לא עומדים במסגרת? הבנק מתחיל לפעול נגדכם בהליכים משפטיים ומאיים לפעול עם הוצאה לפועל? בשנייה שאתם מזהים את הכיוון, חשוב שתפנו אלינו לייעוץ.

ייתכן מאוד שתוכלו להגיע למצב של החזר חובות עד לרמה של 100% מחיקת חובות בהליך מהיר, מקוצר ואפילו שקט.

מי יכול ליהנות מההליך?

כאשר הבנק מבין שהלקוח נקלע לבעיה בה הוא לא יכול לעמוד בתשלומים עליהם הוא התחייב, מועבר התיק לטיפול של המחלקה המשפטית בבנק. על פי רוב יהיו אלו עורכי הדין העובדים מטעם הבנק אך לעיתים זה יהיה משרדים של עורכי דין חיצוניים.

אלו ישלחו מכתב התראה או שהם ייצרו אתכם קשר על מנת לעדכן אתכם במצב החובות שלכם. הם גם יציגו בפניכם את האפשרויות שעומדות לפניכם לפני שתיפתח התביעה המשפטית והתיק יועבר למעשה לידי בית המשפט.

בשלב כזה חשוב מאוד להיעזר בסיוע של עורך דין לצורך ייעוץ משפטי.

במקרים רבים אפשר יהיה להוביל להסדר חוב מול הבנק או אפילו להתמודדות מול הבנק בכל מקרה אשר בו ישנה התנגדות או טענות להתנהלות של הבנק.

עושים מעשה

יש אנשים שכשהם נקלעים למצב מהסוג הזה, הם פשוט טומנים ראש באדמה ומנסים להתעלם מהמצב. הם לא מסוגלים להתמודד עם הבעיה והאדישות היא סוג של בריחה עבורם.

אסור לשכוח כי בעיות מול הבנקים, הם לא בעיות שעשויות להסתדר מאליהן. להיפך. ההתעלמות מהמצב רק תחריף אותה ותדרדר את הלקוח. לקוח כזה עשוי למצוא את עצמו מתמודד מול הוצאות נוספות, מול ריביות כמו גם הליכים דרקוניים של הוצאה לפועל. במקרים חמורים עוד יותר, עשוי הלקוח להגיע למצב של חדלות פירעון. (פשיטת רגל, בשם שהיה מוכר עד כה לפני הרפורמה החדשה)

חשוב לזכור כי בעיות קטנות, קלות לפתרון ואם אפשר למנוע החמרה, חשוב לעשות את זה.

בכל מקרה, אם לא תדאגו להסדיר את החוב בשלבים הראשוניים, תיאלץ הלשכה המשפטית להעביר את הטיפול לעו"ד חיצוני. ברור שזה יגרור הוצאות נוספות והחמרות מיותרות.

האם לבנק יש אינטרס להוביל להסדר חוב מול הלקוח?

למי שאינו יודע, הבנקים לא רוצים להשאיר חובות פתוחים. יש להם אינטרס להגיע עם הלקוחות החייבים להסדר חובות. היות ובמצבים כאלה, בו החייב לא מצליח להחזיר חובות, הבנק הוא הראשון שמפסיד מכך. אם הלקוח שלווה כסף מהבנק, לא מצליח להחזיר אותם, הבנק הוא זה שלא רואה את הכסף המגיע לו.

אם נעשה הליך של הסדר חוב, הרי שכך הבנק יקבל לפחות סכום מסוים מהחוב לפחות. על היתרה הוא יוכל לדווח כ'חוב אבוד'. הבנק נהנה מזיכוי מס בגין חובות אבודים אשר עליהם הוא מוותר במסגרת הליך הסדר חובות.

כל בנק מתמודד בכל זמן נתון מול חייבים. כי מה לעשות, קורה פעמים רבות שאנשים 'נופלים' בעסקים שלהם, או שמבחינת רמת תזרים הם נקלעו למצב פחות טוב ביחס למצבם ביום ההלוואה. יש גם את המקרים אשר בהם היו לקוחות שלוו כסף רק בגלל שהבנק דחף להם אותה, כי אין לשכוח שההלוואות הם למעשה הבסיס הקיומי של הבנקים.

חוב פתוח של לקוח מול הבנק גם ממתג אותו לא ממש טוב. זה כרוך בעלויות לעורכי דין וכמובן הפסדים כספיים. כך שברור כי הסדר חוב זהו אינטרס משותף לבנק ולקוח.

בכל מקרה, אמור הבנק למצות את ההליכים הבירוקרטיים כולם, זאת על מנת שלא ייווצר שוק מכל הנושא של הסדר חוב.

מה גם שמיצוי ההליכים של גביית החוב עשוי להוביל לכך כי החייב ימצא את עצמו מאוים ומיואש מההתראות, מהאיומים מהעיקולים ומכל מה שכרוך בהליכים המשפטיים מה שעשוי להוביל לתשלום החוב כולו על ידי החייב.

איך מגיעים להסדר חובות מול הבנק?

הסדר חובות לבנקים
  1. לא מתעלמים – למרות שזה לגמרי לא נעים ולמרות שהתחושות הן בהחלט קשות, כאשר מקבלים הראות מהבנק, אין להתעלם מהם!
  2. מיד כאשר מתקבל מכתב ההתראה הראשון, (הבנקים מחויבים לשלוח מכתב התראה ללקוח החייב) יש לנסות להגיע להסדר מול הבנק. זהו שלב לפני שהבנק מעביר את הטיפול בתיק לידיה של המחלקה המשפטית. ברגע שזה אכן קורה, נצברות עלויות נוספות לחובותיו של הלקוח וחבל.
  3. כדאי לבקש מהבנק זמן בכדי להספיק להגיע להסדר. חשוב שהבנק יהיה מודע לכך שזה מה שאתם עושים. מחפשים דרך ופתרון ולשם כך אתם זקוקים לזמן נוסף.
  4. חשוב לבקש מהבנק את כל המסמכים שעשויים להיות רלוונטיים כמו מסמכי ההלוואות, תדפיסי העו"ש, ערבויות, מסגרות אשראי, לוחות סילוקין ועוד.
  5. עם כל הניירת, חשוב לגשת ולקבל ייעוץ מקצועי בו ייבחנו הנתונים כולם ויוצעו אף הפתרונות הכי נכונים וטובים ללקוח.

חוב לבנק – זה לא סוף העולם

אנשים רבים שנקלעים בחובות מול הבנקים מוצאים את עצמם בתחושות של פחד וחוסר אונים כאשר כל שגרת החיים שלהם נהרסת בשל כך. אין כל סיבה להרוס את כל החיים בשל חובות מול הבנקים, כי לכל בעיה יש גם פתרון. הבנק בתור מלווה, הינו אחראי על הכסף, בדיוק כפי שהלקוח הלווה אמור להשיבו.

על כן, אין סיבה להיות פראיירים. במצבים מהסוג הזה מומלץ לפנות ולהיעזר עם אנשי המקצוע בנושא של הסדר חובות מול הבנק.

נשמח לעמוד לשירותכם – פנו עכשיו ליעוץ ראשוני 077-231-3281

Picture of עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

בקשת רשות להתגונן
הסדר חובות

בקשת רשות להתגונן

בקשת רשות להתגונן היא כלי משפטי שימושי לנתבעים בתביעות בסדר דין מהיר. כשמוגשת תביעה כזו, הנתבע אינו זכאי אוטומטית להגיש כתב הגנה, אלא צריך לבקש

קרא עוד »
חקירת יכולת בהוצאה לפועל
הסדר חובות

חקירת יכולת בהוצאה לפועל

חקירת יכולת היא חקירה המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל, אשר במסגרתה רשם ההוצאה לפועל בודק את יכולתו הכלכלית של החייב ואת מצבו הכלכלי. במסגרת

קרא עוד »
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל
פשיטת רגל

מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.