לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

מכתב התראה מהבנק – לא להיבהל, ככה תגיבו נכון 

מכתב התראה מהבנק

עוד לא פגשנו באדם ששמח לפתוח את תיבת הדואר ולגלות בתוכה מכתב התראה מהבנק שלו! מדובר בסיטואציה לא נעימה, שלא לומר – מלחיצה, לכל הדעות. אולי דווקא מסיבה זאת, חייבים רבים שמגיע אליהם מכתב כזה בוחרים דווקא להתעלם מקיומו ולקוות שהבעיה תחלוף מאליה. בשורות הבאות נסביר מדוע התעלמות מהמכתב היא לא הפתרון המומלץ ומה כן כדאי לכם לעשות על מנת להתמודד עם המצב הזה בצורה נכונה, יעילה ומועילה. 

עורך דין הוצאה לפועל יוסף אוזנה

באילו נסיבות אנו עלולים לקבל מכתב התראה מהבנק?

מכתבי התראה מהבנק עשויים להישלח אל לקוח בנסיבות של חריגה ממסגרת העו"ש בחשבון הבנק שלו. שינוי חקיקתי שנכנס לתוקף בשנת 2006, הוביל לכך שכיום אין יותר אפשרות לחרוג מהמסגרת שהבנק קבע ללקוח בחשבונו. עם זאת, אנשים רבים בארץ עדיין נכנסים למינוס, גם אם במסגרת העו"ש שהבנק הגדיר להם. כאשר הלקוח חורג מן ההסכם שחתם מול הבנק שלו, בין אם זה במסגרת פיזור צ'קים ללא כיסוי, אי עמידה בהחזרי המשכנתא שלו, חיובים שנדחים וכדומה, הבנק שולח אליו מכתב התראה בנוסף למכתב התראה מעו"ד.

קיבלתם מכתב התראה מהבנק? הנה מה שצריך לעשות

אם קיבלתם מהבנק מכתב התראה, לפני הכל – קחו נשימה עמוקה ולאחר מכן, בצעו את הפעולות הבאות:

הגיבו מיד ותעדו כל צעד!

בין אם קיבלתם מהבנק כתב התראה ראשון או שהגיע לידיכם תכתובת המשך שנוגעת להסדר חוב, אל תתמהמהו עם הטיפול בעניין. פנו בהקדם האפשרי לעורך דין הבקיא בהליכי הוצאה לפועל. אין טעם להתעלם מן התכתובת משום שזו רק תביא לכך שהבנק ינקוט כלפיכם בסנקציות ובהליכים המשפטיים שהתריע לגביהם. 

כדי להימנע מכך שיפתח נגדכם הליך משפטי, עליכם להסדיר בהקדם את תשלום ריבית הפיגורים שצברתם בעקבות אי תשלום חובכם. תוכלו להתחיל את הטיפול בנושא בהגשת מכתב מנומק לבנק שבו תסבירו איך בכוונתכם לפרוע את החוב. ניתן ורצוי לעשות זאת בעזרת עורך דין מנוסה.

פנו לעורך דין מומחה – למציאת פתרון שיתאים עבורכם בדיוק

עורך דין הסדר חובות מומחה ידע לזהות באיזה שלב התראה או הליך משפטי אתם נמצאים, ולספק לכם מענה משפטי מקצועי שיתאים בדיוק למצבכם. הפנייה לעו"ד חובות טוב היא חיונית גם לאיתור ומניעה של הפרת זכויות מצד הבנק כלפיכם ולהגנה על האינטרסים שלכם כחייבים.
לקבלת ייעוץ מקצועי ללא כל התחייבות – חייגו 077-231-3281 ונשמח לעמוד לרשותכם!

עורך דין הוצאה לפועל

פנו לכלכלן מומחה – סכום החוב עלול להיות שגוי 

הרבה פעמים סכום החוב שהבנק טוען לו, אינו תואם בפועל לסכום החוב שנצבר על ידי החייב. לכן כדאי לבדוק בעין מקצועית את הנתונים שסופקו לכם. לטובת העניין, אחרי שתקבלו את כלל המסמכים מהבנק הנוגעים לחישוב סכום החוב, עורך דינכם יוכל להעביר אותם לכלכלן לצורך בדיקה מקצועית. זוהי פעולה חיונית למניעת טעויות בהתנהלותכם המשפטית אל מול הבנק, שעלולות לעלות לכם ביוקר בהמשך הדרך.

מה העלויות הכרוכות בקבלת מכתב התראה מהבנק?

אם קיבלתם מכתב התראה מהבנק, פירושו בסבירות גבוהה מאוד שיש לכם חוב בבנק. מצב זה גורר לרוב חיוב בריבית פיגורים, עמלות שנגבות מהחייב בגין המכתבים שהבנק שלח לו, חיוב בהוצאות משפטיות ושאר הוצאות שהולכות וגדלות ככל שהטיפול בנושא מתארך. במצטבר עלויות אלו עלולות להגיע לסכומים לא מבוטלים ולכן חשוב שתפעלו בהקדם.

לסיכום

במידה ונקלעתם למאבק פיננסי ו/או משפטי עם הבנק שלכם, חשוב במיוחד לפנות לעורך דין הוצאה לפועל כבר עכשיו. עורך דינכם יסייע לכם להתמודד עם הסנקציות שהבנק מאיים לנקוט נגדכם, בבדיקת תקינות סכום החוב המדווח, בהגנה על זכויותיכם מול הבנק, בניהול משא ומתן עם הבנק ובההתנהלות נכונה בבית המשפט ו/או לשכת ההוצאה לפועל.

לייעוץ משפטי מקצועי ללא התחייבות מ-YLaw משרד עו"ד פשיטת רגל מומחה בתחום – השאירו את פרטיכם בטופס או חייגו אלינו למספר 077-231-3281 ונשמח לעמוד לרשותכם!

עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
עו״ד יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281