צו הפטר בפשיטת רגל

צו הפטר בפשיטת רגל
מעוניינים במידע נוסף בנושא צו הפטר בפשיטת רגל? פנו למשרד עו"ד YLaw לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.
צו הפטר בפשיטת רגל

צו הפטר בפשיטת רגל הינו מושג מקצועי, אשר משמעותו הוא סילוק כל חובותיו של החייב, למעט חובות מסוימים שעלה בידיו לפרוע. פשיטת רגל או חדלות פירעון ושיקום כלכלי הינה סיטואציה אשר אף אחד אינו רוצה להימצא בה, אולם לפעמים היא עשויה להציל אדם מעול כלכלי אשר מקשה על חייו באופן דרסטי, והגבלות נלוות שונות. חייב המעוניין לקבל צו הפטר בפשיטת רגל, רצוי שיהיה מיוצג על ידי עורך דין פשיטת רגל המנוסה בתחום זה, שיכול לוודא כי זהו הפתרון המתאים ביותר לסוג החובות הקיימים, וילווה את התהליך המשפטי כולו לשביעות רצונם המרבית של כל הצדדים.

מהו צו הפטר בפשיטת רגל?

צו הפטר בפשיטת רגל הוא פטור מתשלום יתרת חוב, שניתן על ידי בית משפט מחוזי או כונס נכסים, בגין חדלות פירעון של החייב. למעשה צו הפטר פוטר את החייב מכל תשלום או חוב שהיה קיים, ולא יוכל להיות משולם. ישנם תנאים מסוימים לקבלת ההיתר, בהם חייב האדם לעמוד, אולם זוהי פתיחת דף חלק עבורו.

למעשה, צו הפטר מאפשר לחייב להתחיל את חייו מחדש, ללא הנטל הכלכלי שהועמס עליו. בדומה לתהליכים משפטיים אחרים, גם לקבלת צו הפטר בפשיטת רגל, קיימים טפסים ונתונים שיש לתת על מנת לאשר את הצו, ולכן החייב נדרש להיות מיוצג על ידי עורך דין פשיטת רגל.

האם כל החובות מתבטלות כנגד צו הפטר בפשיטת רגל?

צו הפטר בפשיטת רגל מגן על החייב וסוגר את חובותיו אשר התקיימו לפני הצו, למעט חובות מסוימים אשר הצו אינו חל עליהם. החובות אשר אין יכולת לפטור מהם הם חובות אשר נוצרו עקב מרמה מסוימת, דמי מזונות או קנסות שונים. ההיגיון העומד מאחורי הגבלה זו, היא שאין לבטל חובות אשר הזכאי לחוב עלול לצאת נפסד, כמו למשל נשים וילדים אשר זקוקים לדמי המזונות אשר נכפו על האב.

בית המשפט רשאי להגביל את צו ההפטר ולסגור רק חלק מהחובות. מעבר לכך, הצו חייב לעמוד בתנאים מסוימים כדי שהוא יוכל לצאת לפועל.

מי יכול לקבל צו הפטר בפשיטת רגל?

כל חייב בפשיטת רגל יכול להגיש בכל עת בקשה לצו הפטר. יחד עם זאת, החייב ידרש לעמוד במספר תנאים, שבית המשפט צריך להיווכח בהם, כמו גילו, מצבו הבריאותי והתנהגותו כלפי הנושים וחובותיו. כמו כן, צריכים לחלוף ארבע שנים מיום צו כונס הנכסים ועד שאפשר יהיה לדון בהליך פשיטת הרגל.

את הבקשה יש להגיש בבית המשפט על ידי עורך דין פשיטת רגל. עורך הדין, המייצג את הלקוח, ומכיר את העובדות לאשורן, כפי שהן באות לידי ביטוי בתיק, יוכל לשכנע את בית המשפט, באופן המקצועי והיעיל ביותר, בצדקת הלקוח.

לסיכום

כדאי ורצוי להיוועץ בעורך הדין, גם לפני הליך פשיטת הרגל, על מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור החייב, ולהבטיח את שמירת האינטרסים האישיים שלו.

מעוניינים במידע נוסף בנושא צו הפטר בפשיטת רגל? פנו למשרד עו"ד YLaw לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.

עוד כתבות באותו נושא:

איחוד תיקים בהוצאה לפועל
הסדר חובות

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל מהווה פתרון הזמין לחייבים שנפתחו כנגדם כמה תיקים בלשכת ההוצאה לפועל. החייב רשאי להגיש לרשם ההוצאה לפועל בקשה לאיחוד כלל התיקים

קרא עוד »
עורך דין הוצאה לפועל
הסדר חובות

עורך דין הוצאה לפועל

בעזרת עורך דין הוצאה לפועל, תהליך פשיטת רגל, הוא כבר לא תהליך של תבוסה, אלא הוא כלי משפטי מאוד שימושי שיעזור לאותו בעל חוב לשלם

קרא עוד »
No more posts to show
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

באותו נושא:

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את הקיצבה המדוייקת ביותר