לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

צו הפטר בפשיטת רגל

מעוניינים במידע נוסף בנושא צו הפטר בפשיטת רגל? פנו למשרד עו"ד YLaw לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.

צו הפטר בפשיטת רגל הינו מושג מקצועי, אשר משמעותו הוא סילוק כל חובותיו של החייב, למעט חובות מסוימים שעלה בידיו לפרוע. פשיטת רגל או חדלות פירעון ושיקום כלכלי הינה סיטואציה אשר אף אחד אינו רוצה להימצא בה, אולם לפעמים היא עשויה להציל אדם מעול כלכלי אשר מקשה על חייו באופן דרסטי, והגבלות נלוות שונות. חייב המעוניין לקבל צו הפטר בפשיטת רגל, רצוי שיהיה מיוצג על ידי עורך דין פשיטת רגל המנוסה בתחום זה, שיכול לוודא כי זהו הפתרון המתאים ביותר לסוג החובות הקיימים, וילווה את התהליך המשפטי כולו לשביעות רצונם המרבית של כל הצדדים.

מהו צו הפטר בפשיטת רגל?

צו הפטר בפשיטת רגל הוא פטור מתשלום יתרת חוב, שניתן על ידי בית משפט מחוזי או כונס נכסים, בגין חדלות פירעון של החייב. למעשה צו הפטר פוטר את החייב מכל תשלום או חוב שהיה קיים, ולא יוכל להיות משולם. ישנם תנאים מסוימים לקבלת ההיתר, בהם חייב האדם לעמוד, אולם זוהי פתיחת דף חלק עבורו.

למעשה, צו הפטר מאפשר לחייב להתחיל את חייו מחדש, ללא הנטל הכלכלי שהועמס עליו. בדומה לתהליכים משפטיים אחרים, גם לקבלת צו הפטר בפשיטת רגל, קיימים טפסים ונתונים שיש לתת על מנת לאשר את הצו, ולכן החייב נדרש להיות מיוצג על ידי עורך דין פשיטת רגל.

האם כל החובות מתבטלות כנגד צו הפטר בפשיטת רגל?

צו הפטר בפשיטת רגל מגן על החייב וסוגר את חובותיו אשר התקיימו לפני הצו, למעט חובות מסוימים אשר הצו אינו חל עליהם. החובות אשר אין יכולת לפטור מהם הם חובות אשר נוצרו עקב מרמה מסוימת, דמי מזונות או קנסות שונים. ההיגיון העומד מאחורי הגבלה זו, היא שאין לבטל חובות אשר הזכאי לחוב עלול לצאת נפסד, כמו למשל נשים וילדים אשר זקוקים לדמי המזונות אשר נכפו על האב.

בית המשפט רשאי להגביל את צו ההפטר ולסגור רק חלק מהחובות. מעבר לכך, הצו חייב לעמוד בתנאים מסוימים כדי שהוא יוכל לצאת לפועל.

מי יכול לקבל צו הפטר בפשיטת רגל?

כל חייב בפשיטת רגל יכול להגיש בכל עת בקשה לצו הפטר. יחד עם זאת, החייב ידרש לעמוד במספר תנאים, שבית המשפט צריך להיווכח בהם, כמו גילו, מצבו הבריאותי והתנהגותו כלפי הנושים וחובותיו. כמו כן, צריכים לחלוף ארבע שנים מיום צו כונס הנכסים ועד שאפשר יהיה לדון בהליך פשיטת הרגל.

את הבקשה יש להגיש בבית המשפט על ידי עורך דין פשיטת רגל. עורך הדין, המייצג את הלקוח, ומכיר את העובדות לאשורן, כפי שהן באות לידי ביטוי בתיק, יוכל לשכנע את בית המשפט, באופן המקצועי והיעיל ביותר, בצדקת הלקוח.

לסיכום

כדאי ורצוי להיוועץ בעורך הדין, גם לפני הליך פשיטת הרגל, על מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור החייב, ולהבטיח את שמירת האינטרסים האישיים שלו.

מעוניינים במידע נוסף בנושא צו הפטר בפשיטת רגל? פנו למשרד עו"ד YLaw לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.

עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו הינו מהמשרדים המובילים בתחומי ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטות רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

מימוש עיקול צד ג'
הסדר חובות

מימוש עיקול צד ג' 

לפי סעיף 43 בחוק ההוצאה לפועל, כשנפתח כנגד חייב תיק בהוצאה לפועל, רשם ההוצאה לפועל רשאי להורות על תפיסת כל נכסיו של החייב או עיקול

קרא עוד »

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

077-231-3281