לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

האם צבירת חוב יכולה לעבור לבן משפחה

האם צבירת חוב יכולה לעבור בירושה

מאוד לא פשוט לעבור את מרוץ החיים הזה מבלי למצוא את עצמנו במצב של חובות, לפחות פעם אחת. חלק יותר וחלק פחות, אך יש אנשים שמוצאים עצמם שוקעים בחובות המגיעים לסכומי עתק, ומגיעים לתחתית הקרקעית. משם, הדרך למצב של חדלות פירעון קצרה. אך הסדר חובות יכול להיות זה שיוציא אותם לדרך חדשה. 

מהו הסדר חובות

הסדר חובות הוא למעשה הליך שנועד עבור כל מי שמוצא את עצמו בתסבוכת כלכלית. כאשר אדם מגיע למצב שאינו יכול לעמוד בהתחייבויותיו הכלכליות, הסדר חובות מאפשר לו לנהל משא ומתן מול הנושים, אלו שהלוו לו את הסכום שהצטבר לכדי חוב, ולקבוע עימם הסדר חובות שמאפשר לו להחזיר אותו בהתאם ליכולתו.

כך מובטח לנושים מלוא הסכום המגיע להם, ואילו החייב מצליח למצוא פתרון ריאלי למצוקה הכלכלית שלו. עורך דין להסדר חובות עשוי להיות הכתובת הטובה ביותר במצב כזה. 

חשיבותו של עורך דין 

ענייני חובות הן ללא ספק רגישים ומורכבים, ומעוררים רגשות עזים של תסכול, כעס ואכזבה. חשוב שלא לנהל עניינים כאלה בצורה אימפולסיבית ורגשנית, אלא לבחור עורך דין בענייני משפחה שיוכל לסייע בסוגיות השונות הנוגעות לחובות שנצברו, על מנת למצוא את הפתרון הנכון ביותר עבור כל הצדדים המעורבים. עורך דין לענייני משפחה מנוסה ומקצועי יידע להנמיך את הלהבות וללבן את המחלוקות שנתגלעו בין המעורבים. 

ירושת חובות

במקרה של פטירת אדם שצבר חובות לאורך חייו, אין זה אומר שהחובות מבוטלים. הנושים עדיין זכאים לקבל את כספם בחזרה, ועל בני המשפחה לקבל את העובדה שחלק מעיזבונו של הנפטר, הוא ירושתו, יוקצה לתשלום החוב לנושים.

גם אם החוב היה גבוה מסכום העיזבון של הנפטר, לא יקבלו הנושים את הסכום שהיה חייב להם, אלא יקבלו את החלק היחסי, שכן היורשים אינם חייבים לשלם להם את החוב במלואו. מומלץ לעסוק בנושא זה עם עורך דין לדיני משפחה, הבקיא בנושא חלוקת הירושות ותשלום חובות הנפטר לנושים שלו. 

חלוקת חובות בעת גירושין

אחת הסוגיות הרגישות והכואבות בכל הליך גירושין הוא נושא חלוקת הרכוש המשותף. גם חובות נחשבים לרכוש משותף, כאשר מדובר בחובות שנצברו כחלק מהחיים המשותפים של הזוג, לרבות הוצאות על הילדים, חוב משכנתא, תשלומי ארנונה, הוצאות רכב, מזון וכן הלאה.

עם זאת, חובות שאינם משותפים לא יהיו חייבים להיות מחולקים באופן שווה אם אינם קשורים לחיים משותפים. לצורך העניין, אם אחד מבני הזוג צבר חובות באופן אישי ומבלי מעורבותו של בן הזוג השני, ניתן יהיה לטעון שאין סיבה להכניס את אותו חוב למאזן הנכסים המשותף ולגרור את בן או בת הזוג לשאת בנטל החוב. עורך דין לענייני גירושין יידע להבדיל בין סוגי החובות ולייעץ בדבר דרכי הפעולה הנכונות. 

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281