לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

האם נקודות נהיגה יכולות להכניס לחובות כספיים?

נקודות נהיגה הן נקודות המוקצות לנהגים כאשר הם מקבלים כרטיסים או נמצאו אשמים בעבירות תנועה מסוימות. לנקודות אלו יכולות להיות השפעה רצינית על הרשאות הנהיגה שלך ואף לגרום לחובות פיננסיים. בואו נדון מהן נקודות נסיעה, מדוע אנשים מקבלים אותן וכיצד להימנע מהן.

מה המשמעות של "נקודות נהיגה"?

ברוב המדינות, נהגים צוברים "נקודות נסיעה" עבור כל עבירת תנועה שהם מבצעים. בהתאם לחומרת העבירה, לנהגים יוקצה מספר מסוים של נקודות (לדוגמה, ריצה באור אדום עשויה להיות 2-3 נקודות). אם הנהגים צוברים יותר מדי נקודות – בדרך כלל 12-18 – הם עלולים לעמוד בפני השעיית רישיון או שלילת רישיון.

למה אנשים מקבלים נקודות נהיגה?

נקודות נהיגה ניתנות בדרך כלל עבור עבירות תנועה חמורות יותר כמו מהירות מופרזת, נהיגה פזיזה, עבירות DUI/DWI ויציאה מזירת תאונה. עם זאת, הפרות פחות חמורות כמו אי מתן זכות קדימה או תגי רישום שפג תוקפם עלולות גם לגרום לנקודות נסיעה. יתר על כן, עבירות "קטנות" אלו יכולות להצטבר במהירות אם אתה מקבל מספר כרטיסים בפרק זמן קצר.

>> ביטול עיקול משכורת

האם נקודות נהיגה יכולות לגרום לחובות פיננסיים?

כן! בנוסף לקנסות הכרוכים בעבירות תנועה, ריבוי נקודות נהיגה עלול להוביל לעמלות נוספות מחברות הביטוח או נושים אחרים המסתמכים על מצב הנהג הטוב שלך לצורך החזר. בנוסף, אם הרישיון שלך מושעה עקב צבירת נקודות נהיגה מופרזת, אתה עלול לעמוד בפני עמלות איחור או קנסות אחרים מצד נושים התלויים ביכולתך לנהוג כדי לעמוד בהתחייבויותיהם.

מי יכול לעזור במצב של חוב פיננסי עקב נקודות נסיעה?

אם אתם מוצאים את עצמכם בבעיה כלכלית עקב יותר מדי נקודות נהיגה או התליית רישיון/שלילת רישיון כתוצאה מצבירת יותר מדי נקודות נהיגה, ישנן אפשרויות זמינות שיכולות לעזור לכם לצאת מהחובות ולהישאר מחוץ לכך בעתיד. חשוב שתדבר עם עורך דין מנוסה המתמחה בענייני נהיגה בהקדם האפשרי על מנת שיוכל לעזור לך להבין את זכויותיך ולנקוט בצעדים מתאימים לפתרון כל בעיה פיננסית שנגרמה כתוצאה מצבירת יתר של נקודות נהיגה.

>> בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

לסיכום, צבירת נקודות נסיעה רבות מדי עלולה לגרום לקנסות יקרים ואף להוביל לחובות כספיים אם לא מנוהלים נכון. חשוב הן לשוטרים והן לנהגים להיות מודעים למה מהווה עבירת תנועה שעלולה לגרום להצטברות של עונשים בנקודות נהיגה. אם מישהו מוצא את עצמו מתמודד עם מצוקה כלכלית עקב בעיות נקודות נהיגה שהצטברו יתר על המידה, חשוב לו לבקש ייעוץ מעורך דין מנוסה באופן מיידי על מנת שיוכל להבין את זכויותיו ולנקוט צעדים לפתרון כל נושא הקשור לכך בהקדם האפשרי.

בשביל עוד מידע, אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר: https://trafficlawyer.co.il/

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281