לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

היבטים פליליים של פשיטת רגל

היבטים פליליים של פשיטת רגל

פשיטת רגל היא מצב עלול לקרות בגלל נסיבות שונות. חלק מהנסיבות אי אפשר למנוע, כמו משבר עולמי שחווינו בשנת הקורונה וחלק אפשר. פשיטות הרגל שקורות בגלל נסיבות שאפשר לשלוט בהן עלולות לגרום להליכים פליליים משום שהן קורות בגלל פעילות פלילית שגרמה לחדלות פירעון ולצעדים נוספים שמתלווים ליה, כמו הפסקת שיתוף הפעולה של החייב עם הרשויות ועם הנושים, כדי לעשות הכל על מנת לשלם את החובות. המצבים האלה מורכבים ומחייבים בדיקה וייעוץ משפטי של עו"ד פלילי, כדי לא להחמיר את המצב וכדי להגיע להסדר נושים, ואפילו הפטר חובות אם הרשויות ישתכנעו שמדובר בשיתוף פעולה מרצון ומלא.

מה חשוב לדעת על פשיטת רגל?

בשנים האחרונות חלו רפורמות ושינויים בהגדרות של חדלות פירעון והולכים היום לקראת החייבים, אבל רק במצבים שבם ברור שזה לא קרה בגלל התנהלות פלילית, כמו הסתבכות בשוק האפור, הלבנת כספים, התחמקות מתשלום חובות בתרגילים חשבונאיים שונים ועוד. מרגע שמכריזים על מישהו כפושט רגל כל מעשיו נבחנים כדי לוודא שגם אחר כך לא נעשו מעשים פליליים על מנת להבריח כספים ולהסתירם מכונס הנכסים, לדוגמה, וכדי להוכיח שיש לחייב את כל הרצון הטוב לשתף פעולה ולעמוד במחויבות שלו לנושים.

באילו מקרים יש היבטים פליליים לפשיטת רגל?

ראשית, כשמכריזים על חדלות פירעון מתחייבת גם בדיקה כדי לראות שאין כאן פשיטת רגל בגלל העלמת הון ואי תשלום מסים, שגוררים בפני עצמם נקיטת הליכים פליליים שהפתרון להם שונה לגמרי ומחייב הגשת כתב אישום או הסדרת תשלום כופר. בכל מקרה, יינקטו סנקציות נגד פושט הרגל ולכן חובה לוודא שיש לו ייצוג של עורך דין פלילי. כמו כן, יש מקרים נוספים לאחר ההכרזה כמו הצהרת שקר בנוגע ליכולת האמיתית של החייב לשלם חובות וקבלת כספים במרמה ממקור אחר – סירוב למסור מידע על נכסים, הפרת הגבלות שהוטלו על החייב. הליכים פליליים נפתחים גם בגלל בעיות שנובעות כתוצאה מכך שפשיטת הרגל מסתבכת והופכת לבעיה של התנהלות פלילית שאינה עולה בקנה אחד עם מה שמצופה מחייבים.

ייצוג של עו"ד פלילי

עבירות צווארון לבן נחשבות בדרך כלל לפליליות, אולם לא תמיד פושטים רגל בגללן. כאשר פושטים רגל עורכי הדין שמטפלים בכך הם מי שמתמחים בהליכי הוצאה לפועל ומשא ומתן עם רשויות המס ועם גופים כמו הבנקים וחייבים נוספים. במקרים רגילים לא אמורה להיות שום נגיעה לפלילים, אלא אם כן מדובר בתסבוכת שנגרמה מלכתחילה בגלל פעילות פלילית כמו פעולות מרמה והונה בעסק שנועד כדי להוציא כספים מאנשים ולהיעלם. במקרה כזה חובה להיעזר בעורך דין פלילי על מנת לקבל את הייצוג המתאים וכדי להבטיח טיפול נכון בכל התהליך. במקרים כאלה גם בעלי החוב יפנו לעורכי דין פליליים על מנת לקבל את מה שמגיע להם בגלל ההתמחות שלהם בתחום עבירות צווארון לבן.

עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281