לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

ביטול עיקול חשבון בנק

מעוניינים בסיוע משפטי בנושא ביטול עיקול חשבון בנק? פנו למשרד עו"ד YLaw לייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא עלות.

ביטול עיקול חשבון בנק חייב להיעשות בדרך המהירה והמקצועית ביותר. עיקול חשבון בנק הינה הגבלה משמעותית וחמורה ביותר, אשר לרוב מגיעה לאחר התראות רבות, ולא באופן מפתיע.

צעד זה, אשר מתבצע על ידי הרשם להוצאה לפועל מופנה כלפי חייבים אשר יש ביכולתם לשלם את חובותיהם, אולם הם נמנעים מפרעונם. עיקול החשבון, אם כן, מתבצע במטרה להפעיל עליהם לחץ. לרוב, החשבון יעוקל בגין אי שיתוף פעולה עם הרשויות, כך שכצעד ראשון, כדאי ורצוי לפעול למען פתרון הבעיה באמצעות עורך דין פשיטת רגל מנוסה.

מה משמעותם של עיקול חשבון בנק וביטול עיקול חשבון בנק?

עיקול חשבון בנק יכול להיעשות על חשבון העו"ש של החייב, אך גם על קרנות, חסכונות, ניירות ערך ועוד. המשמעות של עיקול חשבון היא שהחייב אינו יכול להוציא כרטיסי אשראי או צ'קים מהחשבון, וכל הכנסת כספים שנעשית למעשה מעוקלת באופן מיידי. פגיעה זו הינה פגיעה קשה בחייב ובעצמאותו, כמו שכן במצב הרגשי בו הוא נתון, השפלה והכתמת שמו הטוב והיסטורית האשראי שלו.

לפעמים, אומרים החייבים, הם מרגישים את משמעותו של העיקול גם לאחר פרק זמן ארוך שעבר ממנו, כאשר הם מעוניינים בהלוואה או בבקשה אחרת מהבנק, אשר נענית בשלילה.

ביטול עיקול חשבון בנק – מהן הדרכים העומדות בפני החייב?

כדי לפעול למען ביטול עיקול חשבון בנק, כדאי ורצוי להתייעץ כמה שיותר מוקדם עם עורך דין פשיטת רגל, אשר יוכל לסייע ולהציג את מגוון הפתרונות האפשריים. עורך הדין יוכל לבחור עבורכם, את הפתרון האישי המיטבי עבורכם, כמו למשל הסדר חובות, פריסת תשלומים או מחיקת חובות על ידי פתיחה בהליך של פשיטת רגל. יהיה הפתרון אשר יהיה, עיקול חשבון הבנק לא מאפשר את המשך החיים הנורמטיביים, וכמובן מקשה על המשך תשלום החובות הקיימים.

לפיכך, יש לפעול באופן המהיר ביותר, ולהגיש את בקשת הביטול. ההמלצה היא לא לפעול לבד ובאופן עצמאי, אלא כאמור, לפנות לעורך דין שיהיה בעל ניסיון בטיפול בתיקים אלו.

כיצד מתבצע הליך של ביטול עיקול חשבון בנק?

ביטול עיקול חשבון בנק נעשה על ידי בקשה לרשם ההוצאה לפועל להסיר את העיקול. הבקשה חייבת להיות מנומקת ומפורטת, על מנת שמאשרי הבקשה יוכלו להיות בטוחים שהחוב אכן ישולם. לשם כך, יש להקדים ולנהל משא ומתן עם הנושים, כדי לנסות לפרוס את החוב לתשלומים נוחים יותר או להגיע להסדר אחר אשר יוכל להקל על החייב.

כתלות בגובה החוב, יחליט עורך דין פשיטת רגל האם הפתרון למחיקת חובות והגשת הליך לפשיטת רגל יוכל להיות פתרון נוח וטוב יותר. במקרה זה, יוכלו להימחק החובות באופן מוחלט, ומן הסתם יוסר העיקול על חשבון הבנק. יש לקחת בחשבון כי הליכים אלו לוקחים זמן, כפי שכולנו מכירים את רשויות החוק, ולכן יש להקדים ולפעול במטרה להימנע מחובות תופחים ועיקולים נוספים.

מעוניינים בסיוע משפטי בנושא ביטול עיקול חשבון בנק? פנו למשרד עו"ד YLaw לייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא עלות.

עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו הינו מהמשרדים המובילים בתחומי ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטות רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

איך-בודקים-עיקול-על-חשבון-בנק
הסדר חובות

איך בודקים עיקול על חשבון בנק?

עיקול חשבון בנק הוא כלי עוצמתי שנושים יכולים להשתמש בו דרך ההוצאה לפועל, כדי לדרבן חייבים לפרוע חובות שטרם שולמו. אין ספק שקבלת הודעה על

קרא עוד »
צו חיוב בתשלומים
הסדר חובות

צו חיוב בתשלומים

חייב שאיננו מסוגל לעמוד בתשלום של חוב בהוצאה לפועל, באופן חלקי או מלא, או שאיננו מסוגל להתמודד עם צו התשלומים שנקבע עבורו, יכול להגיש בקשה

קרא עוד »

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר