ביטול עיקול חשבון בנק

ביטול עיקול חשבון בנק
מעוניינים בסיוע משפטי בנושא ביטול עיקול חשבון בנק? פנו למשרד עו"ד YLaw לייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא עלות.
ביטול עיקול חשבון בנק

ביטול עיקול חשבון בנק חייב להיעשות בדרך המהירה והמקצועית ביותר. עיקול חשבון בנק הינה הגבלה משמעותית וחמורה ביותר, אשר לרוב מגיעה לאחר התראות רבות, ולא באופן מפתיע.

צעד זה, אשר מתבצע על ידי הרשם להוצאה לפועל מופנה כלפי חייבים אשר יש ביכולתם לשלם את חובותיהם, אולם הם נמנעים מפרעונם. עיקול החשבון, אם כן, מתבצע במטרה להפעיל עליהם לחץ. לרוב, החשבון יעוקל בגין אי שיתוף פעולה עם הרשויות, כך שכצעד ראשון, כדאי ורצוי לפעול למען פתרון הבעיה באמצעות עורך דין פשיטת רגל מנוסה.

מה משמעותם של עיקול חשבון בנק וביטול עיקול חשבון בנק?

עיקול חשבון בנק יכול להיעשות על חשבון העו"ש של החייב, אך גם על קרנות, חסכונות, ניירות ערך ועוד. המשמעות של עיקול חשבון היא שהחייב אינו יכול להוציא כרטיסי אשראי או צ'קים מהחשבון, וכל הכנסת כספים שנעשית למעשה מעוקלת באופן מיידי. פגיעה זו הינה פגיעה קשה בחייב ובעצמאותו, כמו שכן במצב הרגשי בו הוא נתון, השפלה והכתמת שמו הטוב והיסטורית האשראי שלו.

לפעמים, אומרים החייבים, הם מרגישים את משמעותו של העיקול גם לאחר פרק זמן ארוך שעבר ממנו, כאשר הם מעוניינים בהלוואה או בבקשה אחרת מהבנק, אשר נענית בשלילה.

ביטול עיקול חשבון בנק – מהן הדרכים העומדות בפני החייב?

כדי לפעול למען ביטול עיקול חשבון בנק, כדאי ורצוי להתייעץ כמה שיותר מוקדם עם עורך דין פשיטת רגל, אשר יוכל לסייע ולהציג את מגוון הפתרונות האפשריים. עורך הדין יוכל לבחור עבורכם, את הפתרון האישי המיטבי עבורכם, כמו למשל הסדר חובות, פריסת תשלומים או מחיקת חובות על ידי פתיחה בהליך של פשיטת רגל. יהיה הפתרון אשר יהיה, עיקול חשבון הבנק לא מאפשר את המשך החיים הנורמטיביים, וכמובן מקשה על המשך תשלום החובות הקיימים.

לפיכך, יש לפעול באופן המהיר ביותר, ולהגיש את בקשת הביטול. ההמלצה היא לא לפעול לבד ובאופן עצמאי, אלא כאמור, לפנות לעורך דין שיהיה בעל ניסיון בטיפול בתיקים אלו.

כיצד מתבצע הליך של ביטול עיקול חשבון בנק?

ביטול עיקול חשבון בנק נעשה על ידי בקשה לרשם ההוצאה לפועל להסיר את העיקול. הבקשה חייבת להיות מנומקת ומפורטת, על מנת שמאשרי הבקשה יוכלו להיות בטוחים שהחוב אכן ישולם. לשם כך, יש להקדים ולנהל משא ומתן עם הנושים, כדי לנסות לפרוס את החוב לתשלומים נוחים יותר או להגיע להסדר אחר אשר יוכל להקל על החייב.

כתלות בגובה החוב, יחליט עורך דין פשיטת רגל האם הפתרון למחיקת חובות והגשת הליך לפשיטת רגל יוכל להיות פתרון נוח וטוב יותר. במקרה זה, יוכלו להימחק החובות באופן מוחלט, ומן הסתם יוסר העיקול על חשבון הבנק. יש לקחת בחשבון כי הליכים אלו לוקחים זמן, כפי שכולנו מכירים את רשויות החוק, ולכן יש להקדים ולפעול במטרה להימנע מחובות תופחים ועיקולים נוספים.

מעוניינים בסיוע משפטי בנושא ביטול עיקול חשבון בנק? פנו למשרד עו"ד YLaw לייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא עלות.

עוד כתבות באותו נושא:

איחוד תיקים בהוצאה לפועל
הסדר חובות

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל מהווה פתרון הזמין לחייבים שנפתחו כנגדם כמה תיקים בלשכת ההוצאה לפועל. החייב רשאי להגיש לרשם ההוצאה לפועל בקשה לאיחוד כלל התיקים

קרא עוד »
עורך דין הוצאה לפועל
הסדר חובות

עורך דין הוצאה לפועל

בעזרת עורך דין הוצאה לפועל, תהליך פשיטת רגל, הוא כבר לא תהליך של תבוסה, אלא הוא כלי משפטי מאוד שימושי שיעזור לאותו בעל חוב לשלם

קרא עוד »
No more posts to show
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

באותו נושא:

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את הקיצבה המדוייקת ביותר