לייעוץ ללא התחייבות

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

ביטול עיקול חשבון בנק

מעוניינים בסיוע משפטי בנושא ביטול עיקול חשבון בנק? פנו למשרד עו"ד YLaw לייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא עלות.

ביטול עיקול חשבון בנק חייב להיעשות בדרך המהירה והמקצועית ביותר. עיקול חשבון בנק הינה הגבלה משמעותית וחמורה ביותר, אשר לרוב מגיעה לאחר התראות רבות, ולא באופן מפתיע.

צעד זה, אשר מתבצע על ידי הרשם להוצאה לפועל מופנה כלפי חייבים אשר יש ביכולתם לשלם את חובותיהם, אולם הם נמנעים מפרעונם. עיקול החשבון, אם כן, מתבצע במטרה להפעיל עליהם לחץ. לרוב, החשבון יעוקל בגין אי שיתוף פעולה עם הרשויות, כך שכצעד ראשון, כדאי ורצוי לפעול למען פתרון הבעיה באמצעות עורך דין פשיטת רגל מנוסה.

מה משמעותם של עיקול חשבון בנק וביטול עיקול חשבון בנק?

עיקול חשבון בנק יכול להיעשות על חשבון העו"ש של החייב, אך גם על קרנות, חסכונות, ניירות ערך ועוד. המשמעות של עיקול חשבון היא שהחייב אינו יכול להוציא כרטיסי אשראי או צ'קים מהחשבון, וכל הכנסת כספים שנעשית למעשה מעוקלת באופן מיידי. פגיעה זו הינה פגיעה קשה בחייב ובעצמאותו, כמו שכן במצב הרגשי בו הוא נתון, השפלה והכתמת שמו הטוב והיסטורית האשראי שלו.

לפעמים, אומרים החייבים, הם מרגישים את משמעותו של העיקול גם לאחר פרק זמן ארוך שעבר ממנו, כאשר הם מעוניינים בהלוואה או בבקשה אחרת מהבנק, אשר נענית בשלילה.

ביטול עיקול חשבון בנק – מהן הדרכים העומדות בפני החייב?

כדי לפעול למען ביטול עיקול חשבון בנק, כדאי ורצוי להתייעץ כמה שיותר מוקדם עם עורך דין פשיטת רגל, אשר יוכל לסייע ולהציג את מגוון הפתרונות האפשריים. עורך הדין יוכל לבחור עבורכם, את הפתרון האישי המיטבי עבורכם, כמו למשל הסדר חובות, פריסת תשלומים או מחיקת חובות על ידי פתיחה בהליך של פשיטת רגל. יהיה הפתרון אשר יהיה, עיקול חשבון הבנק לא מאפשר את המשך החיים הנורמטיביים, וכמובן מקשה על המשך תשלום החובות הקיימים.

לפיכך, יש לפעול באופן המהיר ביותר, ולהגיש את בקשת הביטול. ההמלצה היא לא לפעול לבד ובאופן עצמאי, אלא כאמור, לפנות לעורך דין ביטול עיקולים שיהיה בעל ניסיון בטיפול בתיקים אלו.

עורך דין פשיטת רגל יוסף אוזנה

כיצד מתבצע הליך של ביטול עיקול חשבון בנק?

ביטול עיקול חשבון בנק נעשה על ידי בקשה לרשם ההוצאה לפועל להסיר את העיקול. הבקשה חייבת להיות מנומקת ומפורטת, על מנת שמאשרי הבקשה יוכלו להיות בטוחים שהחוב אכן ישולם. לשם כך, יש להקדים ולנהל משא ומתן עם הנושים, כדי לנסות לפרוס את החוב לתשלומים נוחים יותר או להגיע להסדר אחר אשר יוכל להקל על החייב.

כתלות בגובה החוב, יחליט עורך דין פשיטת רגל האם הפתרון למחיקת חובות והגשת הליך לפשיטת רגל יוכל להיות פתרון נוח וטוב יותר. במקרה זה, יוכלו להימחק החובות באופן מוחלט, ומן הסתם יוסר העיקול על חשבון הבנק. יש לקחת בחשבון כי הליכים אלו לוקחים זמן, כפי שכולנו מכירים את רשויות החוק, ולכן יש להקדים ולפעול במטרה להימנע מחובות תופחים ועיקולים נוספים.

עיקול חשבון בנק ללא התראה

ההוצאה לפועל ורשויות המדינה למיניהן מחויבות להוציא מכתב התראה לפני עיקול חשבון הבנק על מנת שהחייב יוכל לפעול ולהסדיר את חובו או להגיש בקשה שתמנע את עיקול חשבונו. 

אולם יש מקרים בהם ההוצאה לפועל (בלבד) רשאית לבצע עיקול חשבון בנק ללא התראה. עיקול חשבון הבנק של חייבים ללא התראה, הוא אחד הכלים העומדים לרשות ההוצאה לפועל במקרים אשר פעולה כזו היא הכרחית.

לא נעים, אבל זה קורה – מתי זה עלול לקרות?

במקרה בו קיים חשד סביר שחייב היודע שהוא עומד לקבל מכתב התראה על עיקול חשבון הבנק שלו, ינסה להעלים ולהסתיר נכסים לפני קבלת ההתראה – ההוצאה לפועל יכולה להטיל עיקול על חשבון הבנק ללא התראה וללא צו עיקול.

רשות ההוצאה לפועל היא היחידה שיש לה את הסמכות לבצע עיקול חשבון בנק ללא התראה, רשויות המדינה לא מוסמכות לבצע זאת.

ניתן לבטל את העיקול, אבל זה עלול לקחת מספר ימים או שבועות, תלוי במקרה הספציפי. 

כדי שתהליך הביטול יקרה במהירות האפשרית ובצורה הטובה ביותר עבורכם, כדאי לפנות לעורך דין מומחה לענייני חובות שיעניק לכם את הסיוע המקצועי עד לביטול העיקול.

עורך דין מקצועי ידע למצוא את הדרך הטובה ביותר להגיש בקשה לביטול העיקול, אם זה מול ההוצאה לפועל, ניתן לטעון לאי חוקיות בדבר ביצוע העיקול ללא התראה כיוון שלא היתה כוונה או סיבה ממשית לחשד להעלמת נכסים. ואם ביטול העיקול הוא מול רשויות המדינה המחויבות לשלוח התראה לפני עיקול החשבון, ניתן להגיש בקשה לביטול העיקול שנעשה שלא כחוק.

מעוניינים בסיוע משפטי בנושא ביטול עיקול חשבון בנק? פנו למשרד עו"ד YLaw לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

בקשת רשות להתגונן
הסדר חובות

בקשת רשות להתגונן

בקשת רשות להתגונן היא כלי משפטי שימושי לנתבעים בתביעות בסדר דין מהיר. כשמוגשת תביעה כזו, הנתבע אינו זכאי אוטומטית להגיש כתב הגנה, אלא צריך לבקש

קרא עוד »
חקירת יכולת בהוצאה לפועל
הסדר חובות

חקירת יכולת בהוצאה לפועל

חקירת יכולת היא חקירה המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל, אשר במסגרתה רשם ההוצאה לפועל בודק את יכולתו הכלכלית של החייב ואת מצבו הכלכלי. במסגרת

קרא עוד »
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל
פשיטת רגל

מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
מי זכאי לפשיטת רגל
פשיטת רגל

מי זכאי לפשיטת רגל?

על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אדם הנחשב זכאי להליך חדלות פירעון (פשיטת רגל בשמה החדש) הוא מי שמקיים זיקה מוכחת למדינת ישראל, כגון

קרא עוד »

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.