לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

ביטול עיקול משכורת

מעוניינים בסיוע משפטי בנושא ביטול עיקול משכורת? פנו למשרד עו"ד YLaw לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא עלות.

עיקול משכורת בדרך כלל מתבצע מול חייבים אשר יכולים, באופן תיאורטי, לעמוד בתשלומים ובחיובים הקיימים נגדם, אולם לא עושים זאת מטעמים שונים. עיקול המשכורת אשר לפעמים מתלווה להגבלות ועיקולים נוספים, הינו צעד נוסף של הרשויות שנועד ללחוץ על החייב לשלם את חובותיו. צעד זה הינו דרמטי ומשמעותי, ומקשה מאוד על חייו של החייב, כמו גם על המשך תשלומי החובות שצבר.

ביטול עיקול משכורת הוא בקשה שנהוג להגיש לרשם ההוצאה לפועל באמצעות טפסים ייעודיים ומוטב כי הגשתם תלווה בסיוע משפטי של עורך דין פשיטת רגל.

מה יש לעשות לטובת ביטול עיקול משכורת?

מכיוון שעיקול משכורת הינה פעולה משמעותית וחמורה ביותר, הפוגעת בעצמאות החייב, לפני ביטול עיקול משכורת, על מאשר הבקשה להיות בטוח כי החוב יוחזר לזכאים. לשם כך לפני הבקשה, יש לנהל משא ומתן עם הנושים בתיק, כדי לפרוס את התשלומים או להגיע לתנאים שיהיו נוחים יותר לחייב. רק לאחר שהושג הסדר בתיק, יוכל החייב להגיש בקשה העוסקת בביטול עיקול משכורת, באופן אשר יוכל להיות נדון בחיוב.

הבקשה עצמה, כאשר היא מוגשת, חייבת להיות מנומקת ומפורטת ככל האפשר, על מנת שהיא תוכל לשכנע כי אכן אין צורך יותר בעיקול המשכורת. הבקשה יכולה להינתן באופן דיגיטלי, דרך האתר, או בפגישה אישית ומסודרת במשרדי ההוצאה לפועל.

האם אפשר להגיש בקשת ביטול עיקול משכורת באופן עצמאי?

בקשת ביטול עיקול משכורת ניתן להגיש באופן עצמאי, על גבי טפסים מיוחדים של ההוצאה פועל הקיימים באתרי האינטרנט השונים. עם זאת, בדומה להליכים משפטיים אחרים, גם בהליך זה, כדאי ורצוי להיוועץ עם עורך דין פשיטת רגל, המנוסה בתחום זה ויוכל ללוות את התהליך כולו. סביר להניח כי שלב עיקול המשכורת לא היה השלב הראשון בתהליך אי תשלום החובות.

ולכן, כדי שעורך הדין יוכל לבחור עבורך את הפתרון הטוב והאישי ביותר אשר יוכל לענות באופן ספציפי על הצרכים, הוא חייב להכיר את התיק מתחילתו ואת המעורבים בו.

איך מגישים בקשת ביטול עיקול משכורת?

ישנן מספר דרכי פעולה העומדות בפני חייבים שחפצים בהגשת בקשת ביטול עיקול משכורת.

אחת מהן היא פתרון, שעורך דין פשיטת רגל יוכל להמליץ עליו, במידה והוא מתאים למצבו של הלחייב הספציפי, והוא נוגע להסדר חובות או פריסת חובות. משמעותה של פעולה זו היא לשפר את התנאים לפירעון חובותיו של החייב, כך שהוא יוכל לעמוד בהם בקלות יתרה. הפתרון השני הינו פתיחת הליכי של פשיטת רגל ומחיקת חובות.

כאשר הליך זה מלווה בעורך דין פשיטת רגל, הוא מאפשר במקרים רבים לחייב לפתוח דף חדש מבחינה כלכלית, ולקבל הפטר מתשלום יתרת חובותיו שאין לו יכולת לפרוע. יחד עם זאת, יש לזכור כי ישנן משמעויות נלוות להליך פשיטת רגל, אשר עלולות להגביל את חופש הפעולה וזכויותיו של החייב בהקשרים שונים. לפיכך, בכל פתרון הנוגע לביטול עיקול משכורת, חשוב ביותר לפעול באמצעות עורך דין פשיטת רגל, שיוכל להוביל לתוצאה הסופית הרצויה.

מעוניינים בסיוע משפטי בנושא ביטול עיקול משכורת? פנו למשרד עו"ד YLaw לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא עלות.

====

עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו הינו מהמשרדים המובילים בתחומי ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטות רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר