לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

חובות כספיים של בעלי עסקים

חובות כספיים של בעלי עסקים

חובות כספיים 

בעלי עסקים בתחומים שונים פותחים אותם כיוון שהם מומחים בתחום העיסוק שלהם ולכן הם מעוניינים לפתח עסק מצליח שיניב להם הכנסות ורווחים.

יש מנהלים שמצליחים לנהל עסקים מוצלחים מאד ונהנים מחיים נוחים ואיכותיים בזכותם. אך יש גם מצבים רבים שבהם אנשי עסקים נקלעים למצבים של חובות כספיים.

לעיתים הדבר נובע מניהול לא נכון של העסק, מעובד שביצע מעשה תרמית שגרם להפסדים כספיים רבים ולעיתים עקב מצב קשה במשק ובקריסה של לקוח, אשר גררה התמוטטות של כל מגדל הקלפים היציב שנבנה לאורך שנים. כך או כך בעל העסק מחפש פתרונות מהירים ויעילים כדי לצאת מהסבך שאליו הוא נקלע.

אחת הפעולות הראשונות שעליו לבצע היא לפנות לעורך דין מומחה אשר מתמקצע בתחום של הסדרי חובות וזאת לאחר שעסק בתחום זה שנים רבות וביצע הסבה למשפטים כדי לסייע ללקוחות במצבים הללו. השלב הראשון בתהליך זה הוא הבנה מעמיקה של גובה החובות, מיהם הנושים, אם כולם או חלק מהם פתחו תיקים בהוצאה לפועל. כמו כן יש לבדוק אם לבעל העסק יש אפשרות להגיע להסדר חובות עם הנושים וזאת באמצעות מכירה של נכס או מימוש כספים שיש ברשותו. בסיטואציה זו אפשר באמצעות משא ומתן להוריד מכל אחד מהנושים חלק מהחוב הרשום וכך בזה אחר זה מבצעים את התשלומים ואין צורך להגיע למצב של פשיטת רגל. 

חובות כספיים בסדרי גודל משמעותיים 

אך כאשר סדרי הגודל של חובות כספיים הם עצומים ואין ללקוח אפשרות לשלם זאת, אין ברירה אלא להתחיל הליך של פשיטת רגל. עורך הדין שהוא מומחה לנושאים הללו מגיש את הבקשה ומעביר לכונס הנכסים הרשמי את מלוא הנתונים לגבי חובותיו של הלקוח שלו.

זה כולל חובות לנושים שונים כמו ספקים, רשות המיסים כמו חוב למס הכנסה ומע"מ, עובדים ועוד.
לאור הרפורמה החדשה בתחום זה, המגמה היא לחייב את הלקוח לשלם בכל חודש סכום מסוים מתוך כלל חובותיו. כונס הנכסים יעביר סכום חודשי זה לכל אחד מבעלי החוב על פי ההסדר שנקבע. 

איחוד תיקים בהוצאה לפועל 

בתהליך זה עורך הדין וכונס הנכסים הרשמי יבצעו הליך של איחוד תיקים בהוצאה לפועל. בדרך זו לחייב יש תיק אחד בהוצאה לפועל והוא מורכב מחובות בסכומים שונים של חובות כספיים לנושים השונים. הסכומים הללו בצירוף החובות לנושים אחרים אשר לא פתחו תיקים בהוצאה לפועל, נכללים בהסדר החובות של החייב.

קבלת צו הפטר

בית המשפט מחייב את החייב לשלם את חובותיו לאורך פרק זמן מסוים של כמה שנים. לאחר תקופה זו בוחנים את ההתנהלות שלו. אם כל התשלומים בוצעו והלקוח לא צבר חובות נוספים עקב התנהלות לא אחראית, יאושר צו הפטר. בקבלת מסמך זה חובות כספיים שהיו לחייב זה כבר לא קיימים, כיוון שהם נמחקו והנושים לא יקבלו כספים נוספים מעבר לכספים שהם קיבלו בתקופת ההסדר. 

אולי יעניין אותך : הסדר חובות – כל התהליך מראשיתו ועד סופו.

עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו הינו מהמשרדים המובילים בתחומי ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטות רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא