לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

עיקול נכסי קניין רוחני

עיקול נכסי קניין רוחני

עיקול נכסים הוא אחד מיני הרבה הליכים שזוכה יכול להפעיל נגד אדם שחייב לו כסף במסגרת של תהליכי ההוצאה לפועל, וזאת בשביל שהוא יוכל לקדם את כל הסוגייה של גביית החוב. המטרה של העיקול היא לקחת את הבעלות על הנכס של החייב, בשביל להגביל כל יכולות שיש לו להשתמש בנכס וגם למנוע ממנו להבריח את הנכס.

הדרך הזו בעצם מאפשרת לנושה, לפרוע את הנכס בעקבות החוב שמגיע לו באמצעות המכירה שלו והגבייה של החוב מסכום המכירה. אם אתם מעוניינים לשמוע עוד בנושא, המשיכו לקרוא את המדריך שלפניכם אשר עוסק בעיקול נכסי קניין רוחני ותגלו עוד הרבה.

אולי יעניין אותך: כינוס נכסים | עיכוב הליכים בהוצאה לפועל.

איך מגדירים מהי רמת הסיכון בניהול של תיק השקעות דיגיטלי?

יש כל מיני מדדים לסיכון כמו אחוז של המניות בתיק או התנודתיות שלו. כל המדדים הללו מהווים אתגר בפני עצמו בכל הקשור לנושא של תיק השקעות דיגיטלי (קראו על זה כאן), מכיוון שאותם מדדים לא נותנים למשקיע את היכולת לבחון בצורה חכמה את ההתאמה של התיק שלו לאופי שלו. בסופו של יום, קיימים שני מרכיבים מרכזיים שבאמצעותם יוצרים את מה שנקרא פרופיל הסיכון של המשקיע.

המרכיב הראשון הוא מהי סיבולת הסיכון הסובייקטיבית והמרכיב השני הוא אופק ההשקעה. סיבולת הסיכון של המשקיע אומרת בעצם מה היא היכולת של התיק לעמוד בירידה של ערכו. במילים אחרות, עד כמה התיק יכול לספוג ירידה בערך שלו, אך עדיין להצליח להחזיק בפוזיציות שלו מבלי שיהיה צריך למכור אותן. המרכיב השני, שזהו אופק ההשקעה מוגדר כמהו פרק הזמן שאמור לעבור עד שהמשקיע יחליט שהוא צריך את הכסף המושקע.

מה הם השלבים של הליכי העיקול על נכסי קניין רוחני?

הליכי העיקול על נכסי קניין רוחני בנויים מכמה וכמה שלבים-

  1. בשלב הראשון צריך להגיש תביעה אזרחית עקב חוב לבית המשפט אשר מתעסק באותו תחום, המתאים, ובמקרה הצורך, אפשר לבקש גם עיקול שהוא זמני על נכס הקניין הרוחני. 
  2. בשלב הבא, אפשר להגיש בקשה שמיועדת לעיקול של נכסי הקניין הרוחני. את הבקשה יהיה אפשר להוציא רק לאחר עשרים יום במקרה בו היה ביצוע של פסק הדין ממועד של המצאת האזהרה לאדם החייב, או שלושים יום במקרה שבו מומש השטר. 
  3. לאחר שהוגשה הבקשה, יש הרשאה להורות על מתן של צו לעיקול נכסי הקניין הרוחניים של אותו חייב.
  4. אם מדובר בנכס שהוא קניין רוחני אשר נרשם במאגרי הרישום, כמו מאגר הרישום של פטנטים, מאגר הרישום של סימני המסחר ועוד, אז יבוצע רישום באותו מאגר לגבי הטלה של העיקול על הנכס המדובר.

האם יש דרך לבטל את עיקול הקניין הרוחני?

החייב יכול להגיש בקשה בה הוא מבקש לבטל את העיקול, ולהביא לנושה העתק שלה תוך שלושה ימים ממועד ההגשה, אלא אם כן הוצאה לפועל דחו אותה. על הנושה להגיב עליה תוך שבוע ימים, וקיימת האפשרות כי שני הצדדים יזומנו לדיון בבקשה. אם הנושה לא יגיב את תגובתו בנושא, העיקול יכול להתבטל. אם הבקשה נדחתה, יכול החייב לבקש להגיש בקשת לערעור על הצו של העיקול בפני בית משפט השלום. 

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281