לייעוץ ללא התחייבות

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

איך בודקים חוב למס הכנסה?

איך בודקים חובות למס הכנסה - תמונה ראשית

אם אתם שכירים, לפני שתבדקו אם אתם זכאים להחזר מיסים, חשוב שתבררו אם יש לכם חובות למס הכנסה. איך עושים זאת? בפשטות. בדיקה לבירור חובות היא מקוונת, ואפשר למצוא אותה באתר של רשות המיסים. חפשו בגוגל סימולטור לחישוב מס הכנסה שנתי לשכירים ועקבו אחר ההוראות. למה הבדיקה הזאת מיועדת דווקא לשכירים? משום ששכירים אינם חייבים להגיש דוחות שנתיים למס הכנסה, והם משלמים מיסים באמצעות משכורתם החודשית. בדיקת חובות למס הכנסה, אם כן, היא נדבך חשוב בדרך לקבלת החזרי מס מרשות המיסים, ומומלץ לכל עובד שכיר לעשות אותה. אז איך בודקים חוב למס הכנסה? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת. 

איך נוצרים חובות למס הכנסה?

חובות למס הכנסה עשויים להיווצר בשוגג – בחישוב שגוי של המשכורות החודשיות, או בתקופות של אבטלה. בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים יכולה לסייע לשכירים לברר אם הם זכאים להחזרי מס מרשות המיסים, אך בד בבד היא מאפשרת להם לאתר חובות למס הכנסה ולשלם אותם. גם עובדים שכירים שמרוויחים הכנסות ממקורות שונים נוסף על המשכורת החודשית שלהם, יכולים להפיק תועלת מהסימולטור לחישוב מס הכנסה ולברר אם יש חובות שעליהם לשלם. 

בדיקת חובות בסימולטור של רשות המיסים

הסימולטור של רשות המיסים מאפשר לשכירים לדעת אם הם חייבים כספים למס הכנסה. שכירים אינם חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה כיוון שהם משלמים מיסים באמצעות משכורותיהם החודשיות. אך יש שכירים שנוסף על המשכורת החודשית מרוויחים הכנסות ממקורות שונים כמו ריביות, דמי שכירות או עבודות פרילנס. שכירים שמרוויחים הכנסה ממקורות שונים, לא תמיד  זוכרים לעשות תיאום מס ולדווח על הכנסותיהם לרשות המיסים, ולכן הם עלולים לצבור חובות. הסימולטור לחישוב מס הכנסה שנתי יכול לסייע להם לשלם את חובותיהם לרשות המיסים. מי לא צריך לבדוק חוב למס הכנסה? עוסקים עצמאיים, נישומים שתלויים בבני הזוג שלהם, נישומים שמרוויחים הכנסות מחו"ל, תושבי חוץ, חברי קיבוץ ועוד. 

איך משלמים חובות לרשות המיסים?

אם הסימולטור לחישוב מס הכנסה מצביע על חוב לרשות המיסים, אפשר לשלם את החוב מייד. חפשו בגוגל 'תשלום מיסים – מס הכנסה' ומייד תועברו לשירות התשלומים הממשלתי ותוכלו לשלם את החוב בתשלום אחד או בכמה תשלומים.  התהליך הוא פשוט ומהיר. אפשר להיות בחופש מחובות למס הכנסה בקלות, ביעילות ובמהירות. 

שלב נוסף בדרך להחזרי מס

תשלום החובות למס הכנסה הוא שלב נוסף בדרך לקבלת החזרי מס. הבדיקה לקבלת החזרי מס פשוטה מאוד ומקוונת. כל מה שאתם צריכים לעשות, הוא לציין את שמכם ואת מספר הטלפון שלכם, למלא נתונים על השכר החודשי הממוצע (בברוטו), לציין את המצב המשפחתי ואת רמת ההשכלה, לציין אם החלפתם מקום עבודה בשש השנים האחרונות, אם אתם פעילים בשוק ההון ואם פדיתם קופת גמל או קרן פנסיה בשש השנים האחרונות. וזהו, בתוך כמה שניות תוכלו לדעת אם אתם זכאים להחזר מס ולפעול לקבלת הכספים. 

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.