לייעוץ ללא התחייבות

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

תוך כמה זמן מתבטל עיקול על חשבון בנק?

תוך כמה זמן מתבטל עיקול על חשבון בנק?

נקלעתם לחובות? חשבון הבנק שלכם עוקל? יש לנו פתרון!
צרו קשר בהקדם עם עורך דין הוצאה לפועל לטובת ייעוץ מקצועי, בטלפון: 077-231-3281.

עיקול על חשבון הבנק הוא סנקציה מלחיצה שעלולות להיות לה השלכות חמורות על המצב הפיננסי של אדם ובני משפחתו. למרבה המזל, קיימות דרכים שבהן ניתן לבטל עיקול על חשבון בנק. אולם כדאי לעשות זאת כמה שיותר מהר ובצורה הנכונה, אם רוצים לשפר את סיכויי ההצלחה.
בשורות הבאות נסביר תוך כמה זמן מתבטל עיקול על חשבון בנק וכיצד סיוע של עורך דין לענייני חובות יכול לסייע בקיצור וייעול תהליכים.

תוך כמה זמן מתבטל עיקול חשבון בנק?

הדבר הראשון שאדם שחשבון הבנק שלו עוקל רוצה לדעת – ובצדק, הוא תוך כמה זמן מתבטל עיקול על חשבון בנק.
חשוב לדעת שעיקול של חשבונות בנק בישראל, בדרך כלל מתבטל בתוך מספר שבועות בלבד לאחר תחילת תהליך הביטול. אולם משך התהליך משתנה בהתאם למקרה הספציפי ולאופן הטיפול בו. בכל מקרה, הדרך היעילה ביותר לבטל עיקול חשבון בנק היא בסיוע של עורך דין מומחה להליכי הוצאה לפועל.

כאשר חייב מבטל בהצלחה עיקול בחשבון הבנק שלו, סניף הבנק המחזיק בחשבונו מקבל הודעה על כך מרשות האכיפה והגבייה (ההוצאה לפועל). הסרת העיקול שהוטל על חשבון העו"ש של לקוח בבנק, בעקבות חובות שצבר, מתרחשת בדרך כלל תוך 4 ימי עסקים מרגע קבלת ההודעה.

עורך דין הוצאה לפועל

מה זה עיקול חשבון בנק?

עיקול על חשבון הבנק הוא אמצעי עוצמתי שנושה יכול להפעיל כנגד אדם החייב לו כספים, באמצעות רשות האכיפה והגבייה, המוכרת לרובנו בתור לשכת ההוצאה לפועל. עיקול חשבונות בנק נחשב לאמצעי אפקטיבי לגביית חובות, משום שהוא מפעיל על חייבים לחץ ממשי לפרעון חובותיהם. 

אולם חשוב לדעת כי לא רק ההוצאה לפועל רשאית להטיל עיקולים והגבלות על חשבונות בנק בישראל. גם לגורמים ממשלתיים נוספים כדוגמת הביטוח הלאומי, רשות המיסים, הרשויות המקומיות ואחרים – ישנה סמכות לעשות כן. בכל מקרה, כשעיקול על העו"ש מוטל, נשלח לבעל החשבון מכתב התראה המודיע על כך בצירוף דרישה לתשלום חובותיו בהקדם כתנאי לביטול העיקול.

אין עוררין על כך שקבלת התראה על הטלת עיקול בחשבון הבנק, היא חוויה מטרידה, אולם למרבה המזל, קיימות – כפי שציינו קודם, שיטות שבהן ניתן להביא לביטול העיקול בחשבון. זאת באמצעות פנייה לעורך דין חובות המתמחה בנושא של ביטול עיקולים והגבלות, בהקדם האפשרי. 

אך לפני כן, כדאי לכם לוודא אם אכן הוטל עיקול על חשבונכם או שמא הבעיה שבה נתקלתם בביצוע פעולות בחשבון, היא תוצר של תקלה טכנית או מכשול לוגיסטי מסוג אחר.

איך בודקים עיקול על חשבון בנק?

הסבירות לכך שתתעוררו בוקר בהיר אחד ותגלו שחשבונכם עוקל ללא כל התראה מוקדמת – אינה גבוהה. זאת מאחר ולפני הטלת עיקול בחשבון הבנק, נשלחים לחייבים כמה מכתבי התראה בדואר. אם לא קיבלתם מכתבים כאלו, אך אתם לא יכולים למשוך מחשבון הבנק שלכם כספים ומודאגים מהאפשרות שהחשבון שלכם מעוקל, כדאי לפנות לסניף הבנק שלכם ולשאול מהו הגורם לאי היכולת שלכם למשוך כספים מהחשבון. אפשרות נוספת לבדיקת עיקולים בחשבונות בנק, היא דרך המערכת באתר רשות האכיפה והגבייה (ההוצאה לפועל). 

למה עיקלו לכם את החשבון?

כאשר חייבים שנפתחו מולם תיקי הוצאה לפועל אינם עומדים בפירעון חובותיהם כנדרש, הרשם בהוצאה לפועל מוסמך להטיל על נכסיהם וחשבונות בבנק שלהם, עיקולים לטובת גביית החוב. במסגרת זו, מתאפשרת גם תפיסת כספים המופקדים לחשבון הבנק ושימוש בהם לפירעון החוב של החייב לזוכים בתיק ההוצאה לפועל. 

מה ההשלכות של עיקול חשבון בנק?

כאשר חשבון בנק מעוקל, הדבר גורם להגבלות מסוימות על הפעילות בחשבון העו"ש. למשל, החייב שחשבונו עוקל, אינו יכול עוד להשתמש בצ'קים או בכרטיסי אשראי, למשוך כסף מהחשבון שלו,  להעביר כספים לחשבונות בנק אחרים וגם לא לנייד כספים בתוך חשבונו (למשל, מהעו"ש לתוכנית חיסכון וכדומה). יתר על כן, כל ההפקדות שיעשו בחשבון הבנק המעוקל בשלושת החודשים שלאחר העיקול, יהיו טעונות עיקול אף הן – בין שמדובר על הפקדת משכורת, העברה בנקאית לחשבון, קצבה או כספים ממקור אחר. בהתאם לכך, לא אחת, עיקול העו"ש מוביל לצבירת חובות נוספים, כאשר לעיתים המצב עשוי אף להוביל את החייב לפשיטת רגל טוטאלית. לכן כדי למנוע סיבוכים נוספים, רצוי שהחייב יפתור את הבעיה בהקדם מול הנושה. 

מהו תוקף עיקול חשבון בנק?

עיקול על חשבון בנק נמשך 3 חודשים שבמהלכם, כל הכספים שיופקדו לחשבון ישמשו לפירעון החוב, לרבות משכורות והפקדות אחרות. כאשר הכספים שהופקדו לחשבו העו"ש נחשבים למעוקלים, פירוש הדבר הוא שהחייב אינו יכול להגיע אליהם ולהשתמש בהם.

לכן אם קיבלתם הודעה לקראת הטלת עיקול על חשבון הבנק שלכם, כדאי מאוד לפנות בהקדם להתייעצות עם עורך דין להסדר חובות כדי לבחון את המצב בעין מקצועית ולטפל בבעיה ביעילות ובמהירות המרבית.

עורך דין להסדר חובות

מה צריך לעשות כדי לבטל עיקול חשבון בנק?

כדי לבטל עיקול חשבון בנק, ישנם מספר צעדים שמומלץ לנקוט בהם:

  • פירעון מלא של החוב – סגירת חובות מלאה היא בין אחד האמצעים שמאפשרים לבטל עיקול בחשבון הבנק. משמעות הדבר הינה שתידרשו לשלם הכל כולל הכל: את קרן החוב, הריביות שנצברו בגין החוב, העמלות על שליחת מכתבי ההתראה, הפרשי הצמדה וכל קנס שצברתם בעקבות החוב והעיכוב בפרעונו.
  • ניהול משא ומתן מול הזוכה בתיק ההוצאה לפועל לגיבוש הסדר חובות – זוהי עוד דרך לביטול עיקולים בחשבונות בנק. הגעה להסדר תשלומים מקל מול הנושה, תאפשר לכם לפרוע את חובכם במשך פרק זמן ארוך יותר ולעיתים גם בתשלומים קטנים יותר עם ריבית שונה.
  • הגשת בקשה לפתיחת הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי – במידה ואין לכם יכולת לפרוע את חובכם, הגשת בקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון (שבעבר היו ידועים כהליכי פשיטת רגל) עשויה להיות הפתרון עבורכם. זהו פתרון שאמנם מאפשר להקפיא את הליכי הגבייה בהוצאה לפועל – כולל העיקול בחשבון הבנק, כמו גם להימנע מנקיטת סנקציות והליכים משפטיים נוספים כנגדכם. אולם חשוב לדעת שמדובר במוצא אחרון בלבד עבור חייבים שאינם מצליחים להסדיר את חובותיהם באמצעים אחרים, שהם פחות פולשניים.

לרוב הפתרון היעיל ביותר להסרת עיקולים וסנקציות בעקבות חובות, הוא להסדיר את החוב מול הנושה באופן מיידי או באמצעות הסכמה על הסדר חובות מולו. יחד עם זאת, אנו מודעים היטב לעובדה שבמקרים מסוימים, החייב אינו משלם את החוב משום שפשוט אין לו אפשרות לעשות זאת. במצב כזה, כל הגבלה ועיקול שיוטלו עליו, בסבירות גבוהה רק יחמירו את מצבו. לכן עדיף לא לחכות אלא לפנות לייעוץ משפטי עם עורך דין חובות בהקדם שיסייע לכם להתאים את הפתרון האידיאלי ליכולת הכלכלית שלכם – ורצוי עוד לפני שהעיקול על חשבון הבנק נכנס לתוקף!

כדי שהתהליך יהיה מהיר ויסודי, כדאי שיהיה מי שייצג את הזכויות שלכם!

ככל שהטיפול בסוגיית החשבון המעוקל ידחה, כך מטבע הדברים, מצבכם כחייבים יעשה מורכב יותר לפתרון. לכן מומלץ מאוד לפנות להתייעצות מול עו"ד הוצאה לפועל בהקדם ולקבל הכוונה בנוגע לאפשרויות הפעולה המתאימות ביותר למצבכם.

ביצוע התהליך לביטול עיקול בחשבון הבנק בעזרת עורך דין להסדר חובות, יבטיח שהזכויות שלכם תישמרנה בכל אפיק שבו תבחרו לפירעון חובכם ושההליך יתנהל באופן המהיר והיעיל ביותר עבורכם, תוך צמצום ההשלכות והסנקציות הפוטנציאליות למינימום האפשרי.

לפרטים נוספים על הסרת עיקול בחשבון הבנק – פנו למשרד עו"ד YLaw בהקדם!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
בקשת רשות להתגונן

בקשת רשות להתגונן היא כלי משפטי שימושי לנתבעים בתביעות בסדר דין מהיר. כשמוגשת תביעה כזו, הנתבע אינו זכאי אוטומטית להגיש כתב הגנה, אלא צריך לבקש

קרא עוד »
חקירת יכולת בהוצאה לפועל

חקירת יכולת היא חקירה המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל, אשר במסגרתה רשם ההוצאה לפועל בודק את יכולתו הכלכלית של החייב ואת מצבו הכלכלי. במסגרת

קרא עוד »
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.