לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

איך מתמודדים עם חובות

איך מתמודדים עם חובות

איך מתמודדים עם חובות בצורה נכונה ויעילה: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

הדרך הטובה והמומלצת ביותר להתמודדות עם חוב גדול, היא במרבית המקרים – הגעה להסדר חובות בין החייב לנושים. הסדר חוב מאפשר לחייב לפתוח דף חדש בחייו מבחינת כלכלית, מקצועית ואישית, כך שרצוי להתחיל לטפל בנושא בהקדם האפשרי. על מנת לעשות לכם סדר בעולם המושגים הרלוונטי להסדרת הטיפול בחוב, נכתב המדריך שלפניכם ובו מוסברים באריכות כל הפרטים שחשוב להכיר כדי לצאת לדרך.

חובות – קווים לדמותם

חובות פירושם התחייבויות כספיות הנוצרות כשאדם או גוף עסקי מתחייב לספק תשלום כספי לאדם פרטי או גורם עסקי אחר, אך אינו מצליח לעשות זאת בטווח הזמנים שהוגדר לטובת העניין במועד ביצוע העסקה. בהקשר זה, חשוב לסייג ולומר כי עסקה אינה בהכרח טרנזקציה המתקיימת מול בית עסק או תאגיד, אלא יכולה להיות גם הסדר שנוצר בין אנשים פרטיים ומותנה בתמורה כספית. לצורך העניין, אדם השוכר דירה שחדל מתשלום דמי השכירות שלו לבעלי הדירה, ייחשב כחייב. 

מה קורה כשחובות אינם משולמים במועדם?

כאשר חוב כספי אינו משולם במועד, הדבר עלול לגרור סנקציות שונות שיפגעו בזכויותיו הכלכליות וחירויותיו של החייב בהיבטים שונים, העלולים להוביל לפגיעה בשגרת חייו התקינה. אם נחזור לרגע לדוגמא שהבאנו לעיל, של אדם ששוכר דירה ואינו משלם לבעלי הדירה בזמן, נראה כי המהלך המקובל מצד בעלי הדירה יהיה נקיטה בהליכים משפטיים באמצעות עורך דין לגביית חובות, ובהמשך – גם פנייה להליכי גבייה באמצעות לשכת ההוצאה לפועל.

בתחילה, ישלח לאותו חייב מכתב התראה ובו אזהרה מפני הפנייה להליכי גבייה וערכאות במידה והחוב לא ישולם בתוך 30 ימים ממועד קבלת המכתב. 

אילו פעולות רשאי לנקוט עורך הדין של הנושים לטובת גביית החוב מהחייב?

עורך הדין המייצג את הנושים (בעלי החוב) רשאי לנקוט בכל אמצעי משפטי העומד לרשותו, כדי לגבות מהחייב את הכספים המגיעים למרשו. בהמשך לדוגמה לעיל, שוכר שימנע מהסדרת חובו לבעלי הבית בחלוף 30 ימים ממועד קבלת מכתב ההתראה, יקבל לאחר מכן מכתב מטעם רשות האכיפה והגביה המתריע בפניו על פתיחת תיק הוצאה לפועל כנגדו. מרגע זה, חשוף החייב למגוון סנקציות שעלולות להיות מוטלות עליו כאמצעי לזירוז גביית החוב, ובהן: הטלת צו לאיסור יציאה מהארץ, עיקול נכסים ועוד. כל זאת, במקביל לתפיחת החוב שהולך וצובר ריביות.

מאחר וטבעם של חובות לגדול ולא להיעלם, התעלמות מדרישת התשלום לא רק שלא תיטיב עם החייב, אלא בהכרח תוביל גם להסלמת מצבו, כאשר הסנקציות שיוטלו עליו רק ילכו ויחמירו בהדרגה. מכאן החשיבות הרבה של הגעה להסדר חובות עם הנושים בהקדם האפשרי.

מה זה הסדר חובות ומהם יתרונותיו?

הסדר חובות, או בשמו הנוסף – "הסדר חוב", הינו הסכם הנחתם בין חייב לנושיו לטובת הסדרת פירעון חובותיו הכספיים כלפיהם. זהו פיתרון המשרת היטב את שני הצדדים, משום שהוא מאפשר את השבת הכספים המגיעים לנושים לחיקם ללא צורך בהגעה לערכאות משפטיות שיגזלו זמן יקר, אנרגיה רבה וסכומי כסף לא מבוטלים מכל המעורבים – ואף יובילו לנקיטת סנקציות חמורות יותר כנגד החייב. הגעה להסדר חוב מאפשרת במקרים רבים, פריסה של החוב לתשלומים ולעיתים אף מתן הנחה לחייב על חלק מחובו. בכך מיטיב פתרון זה עם החייב באופן משמעותי לעומת החלופות וביניהן הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

כיצד ניגשים לטיפול בהסדר חוב?

ראשית הטיפול בגיבוש הסדר חובות, הוא בהכנת רשימה הכוללת את זהותם של כל האנשים הפרטיים והגורמים העסקיים שלהם החייב חב תשלום. בירור היקף החוב הכולל כמו גם סכום החובות הספציפיים לכל אחד מן הנושים, ובכלל זה – סכום הקרן של כל חוב בנפרד מגובה הריבית שנצברה בגינו, הוא חיוני מאין כמוהו לקביעת יכולת ההחזר של החייב ומוסר התשלומים שיאפשר זאת.

האם ניתן להגיע להסדר חובות בכל מצב?

למרבה הצער, הגעה להסדר חוב אינה מתאפשרת במאה אחוז מהמקרים. 

לא אחת, מתברר בתהליך המקדים לגיבוש הסדר החוב, כי יכולת ההחזר של החייב מוגבלת מכדי לאפשר לו לפרוע את חובותיו במתכונת כזו מול נושיו. במקרים אלו, לעיתים אין מנוס אלא לפתוח בהליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי (לשעבר – הליכי פשיטת רגל) בליווי עורך דין מנוסה.
אולם השאיפה היא להימנע מפתיחה בהליכי חדלות הפירעון עד כמה שניתן, כדי למזער למינימום האפשרי את הפגיעה בזכויותיו של החייב והיקף הסנקציות שיוטלו עליו.

הדרך שלנו לסייע לכם בהתמודדות יעילה עם חובותיכם

משרד עו"ד Ylaw מספק סיוע משפטי מקצועי, מהיר ואפקטיבי למי שנקלעו למשבר פיננסי שהוליד חובות. במסגרת שלבי הטיפול בחובותיכם, אנו נדאג לבצע למענכם את הפעולות הבאות שיאפשרו בסבירות גבוהה, גיבוש של הסדר חוב:

הפקת דו"ח חייבים

דו"ח חייבים הינו מסמך המופק מטעם רשות האכיפה והגביה וכולל פירוט של כלל חובותיו של בעל תיק בהוצאה לפועל בחלוקה לפי נושים, סכומי החוב, סכום הריביות שנצברו כנגד החובו וכיוצא באלו. הפקת הדו"ח מאפשרת לנו לבצע הערכת מצב ראשונית שעל פיה תקבע תמונת המצב הפיננסית שלכם ותוצענה דרכים ליציאה מן המשבר.

בניית תמונת מצב פיננסית

לאחר סקירת הכנסותיכם, הנכסים שבבעלותכם, פרופיל הוצאותיכם וההתחייבויות שלכם, נוכל לזהות את תמונת המצב הפיננסית שלכם ועל פיה להעריך את יכולת ההחזר האמיתית שלכם. בהתאם לכך, נוכל לדעת האם הגעה להסדר חוב היא אכן הפתרון המתאים ביותר למצבכם.

סקירת אפשרויות להתמודדות עם החובות

זהו השלב שבו נבחן יחד עימכם את הפתרונות השונים שבהם ניתן להסדיר את מצבכם הכלכלי.

גיבוש מתווה ברור ומפורט ליציאה מהמשבר

בשלב זה תגובש תוכנית תשלומים לטובת פירעון החובות מול הנושים ובהתאם ליכולת ההחזר שלכם, לצד טיעונים שנועדו לשכנע את הנושים ללכת לקראתכם ולשתף פעולה עם הסדר התשלומים המוצע.

ייצוג במשא ומתן מול הנושים

לעיתים מזומנות נדרש משא ומתן מול הנושים על מנת להשיג לחייב הסדר חוב נוח וגמיש שייקל עליו לעמוד בו. ייצוג במשא ומתן הוא חלק מהשירותים שמשרדנו יודע להעניק למיוצגיו.

הגעה להסדר חובות ואישורו

סופו של התהליך לגיבוש הסדר חוב הוא בחתימה על תוכנית כלכלית שלה מסכימים הן הנושים והן החייב, לאחר שמשרדנו וידא כי מדובר במתווה ריאלי שהחייב אמנם יוכל לעמוד ולהתמיד בו מבלי להיקלע למשבר כלכלי נוסף.

כמה עולה לבצע הסדר חובות?

מאחר ומצבים שונים מחייבים פתרונות מסוגים מגוונים, עלות הטיפול המשפטי במקרה שלכם תיקבע על פי היקף חובותיכם ומידת המורכבות הכרוכה בהסדרתם.

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם טופס לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את הקיצבה המדוייקת ביותר

הסדר חוב – למה דווקא איתנו?

משרד Ylaw מתמחה בניהול משברים פיננסיים מסוג זה בדיוק, מה שמאפשר להגיע לפריסת תשלומים נוחה מול הנושים לצד הנחות בחובות של מיוצגינו. אף שהיקלעות לקשיים כלכליים נוטה לדרדר חייבים לייאוש, חשוב לזכור שגם חובות הם עניין זמני שסופו להיפתר. ככל שתקדימו לפנות למשרד עו"ד איכותי ואמין המתמחה בגיבוש הסדרי חובות, כך תוכלו להניח את הסיפור המצער מאחוריכם בהקדם. 

חיפשתם משרד עורך דין המתמחה בהסדרי חובות? אנחנו כאן למענכם. צרו עם צוות Ylaw קשר בהקדם!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
מי זכאי לפשיטת רגל?

על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אדם הנחשב זכאי להליך חדלות פירעון (פשיטת רגל בשמה החדש) הוא מי שמקיים זיקה מוכחת למדינת ישראל, כגון

קרא עוד »
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281