לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

איך לשמור על נכסי נדל"ן במקרה של פשיטת רגל?

איך לשמור על נכסי נדלן במקרה של פשיטת רגל - תמונה ראשית

נכסי נדל"ן יכולים להיות השקעות יקרות עבור אנשים ועסקים כאחד. עם זאת, כאשר מתמודדים עם קשיים כלכליים ואפשרות של פשיטת רגל, כדאי שתהיה תוכנית להגנה על נכסים אלו. במאמר זה נדון באסטרטגיות שעוזרות לשמור על נכסי נדל"ן במקרה שמצאתם את עצמכם בסכנה של פשיטת רגל.

הבנת הנושא של נכסי נדל"ן בפשיטת רגל

ניתן לסווג נכסי נדל"ן כפטורים או שאינם פטורים בהליכי פשיטת רגל. נכסים פטורים מוגנים על פי חוק ולא ניתן לעקלם לצורך החזר חובות. נכסים שאינם פטורים, לעומת זאת, יכולים לשמש לפירעון חובות. במידה ואתם לא מכירים עורך דין שזמין לשירותכם בשביל לעזור לכם להבין את סיווג נכסי הנדל"ן שלכם, יתכן שגם מתווך מוסמך שעבר קורס תיווך נדלן יוכל לעזור לכם להבין, כי אמורה להיות להיות הבנה בסיסית של דיני הנדל"ן, אבל החלטה סופית כדאי לקבל רק אחרי שהתייעצתם עם עורך דין שמתמחה בתחום.

אסטרטגיות להגנה על נכסי נדל"ן

אסטרטגיה נוספת להגנה על נכסי נדל"ן בפשיטת רגל היא לתכנן מראש. תכנון טרום פשיטת רגל יכול לכלול העברת נכסים לנאמנות, תאגיד או ישות משפטית אחרת, שיכולה לסייע בהגנה עליהם. עם זאת, חשוב לוודא כי העברות אלו מבוצעות זמן רב לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל, שכן העברות המבוצעות בסמוך למועד ההגשה עלולות להיחשב כהונאה.

בנוסף לתכנון מראש, משא ומתן עם נושים יכול להיות גם אסטרטגיה יעילה לשמירה על נכסי נדל"ן בפשיטת רגל. הנושים עשויים להיות מוכנים לקבל תשלום מופחת או להסכים לתכנית תשלומים המאפשרת לחייב לשמור על נכסיו.

שיקולים משפטיים במקרה של פשיטת רגל

חשוב לציין כי נכסי נדל"ן יכולים להיות כפופים לשעבודים ומשכנתאות, מה שעלול לסבך את העניינים בהליכי פשיטת רגל. שעבודים הינם תביעות משפטיות כנגד נכס אשר יש לעמוד בהם לפני שניתן למכור את הנכס. משכנתאות הן הלוואות המובטחות בנדל"ן ויכולות גם לסבך את תהליך שמירת נכסי הנדל"ן במקרה של פשיטת רגל.

בנוסף, הליכי פשיטת רגל יכולים לכלול פרקים שונים בקוד פשיטת הרגל, שלכל אחד יש מערכת כללים משלו והשלכות על נכסי מקרקעין. עבודה עם עורך דין מנוסה בפשיטת רגל יכולה לעזור לאנשים פרטיים ועסקים לנווט את השיקולים המשפטיים האלה ולקבל החלטות מושכלות כיצד להגן על נכסי הנדל"ן שלהם במידה וימצאו את עצמם פושטים רגל.

לסיכום, הבנת סיווג נכסי מקרקעין בפשיטת רגל, תכנון קדימה, ניהול משא ומתן מול נושים ועבודה עם עורך דין מנוסה של פשיטת רגל, כולם יכולים להיות אסטרטגיות יעילות לשמירת נכסי נדל"ן בהליכי פשיטת רגל. חשוב לזכור כי כל סיטואציה היא ייחודית ואין שיטה אחת אוניברסלית שתוכל לספק לכולם פיתרון שישמור על נכסי הנדל"ן שלהם, אבל פשיטת רגל גם לא בהכרח אומרת שתהיו חייבים להקריב את כל הנכסים שלכם במקרה והעסק שלכם יאלץ להסגר.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281