לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

האם מי שפשט רגל זכאי להוציא דרכון אירופאי

האם מי שפשט רגל זכאי להוציא דרכון אירופאי

הרפורמה בחוק ׳פשיטת רגל״, שנכנסה לתוקפה בספטמבר 2019, הפכה את החוק הקיים לחוק שנקרא ״חדלות פירעון ושיקום כלכלי״. רפורמה זו נועדה לייעל ולקצר את הליכי פשיטת הרגל ולתחום אותם בזמן, תוך איזון בין האינטרסים של הנושה ושל החייב. 

לפי החוק החדש, הליכי פשיטת הרגל אמורים להסתיים בתוך תקופה קצרה (יחסית למה שהיה נהוג בחוק הקודם), של כ-4 שנים בלבד, מהרגע שבו נפתחו הליכי חדלות פירעון ועד לאחר שתקבלו את ההפטר. כעת אתם יכולים לפתוח דף חלק ולבנות מחדש את החיים הכלכליים שלכם.

להמתין עד להתיישנות של ההרשעה הפלילית

אם הליכי פשיטת הרגל שעברתם היו כרוכים גם בהרשעה פלילית, קחו בחשבון שכאשר מדובר בקבלת אזרחות זרה, יהיה עליכם להציג בפני הרשויות במדינה הזרה מסמכים שונים, כולל תעודת יושר מהמשטרה, המעידה שאין לכם עבר פלילי. 

משטרת ישראל תהיה חייבת להעביר את המידע על ההרשעה הפלילית שלכם, כך שהסיכוי שתוכלו לקבל אזרחות זרה שואף לאפס. 

כעת עומדות בפניכם שתי ברירות: 

  • להמתין עד תום תקופת ההתיישנות של ההרשעה הפלילית הנמשכת 7 שנים ממועד גזר הדין.
  • או לפנות לנשיא המדינה ולבקש ממנו לקצר את תקופת ההתיישנות, ולמחוק את ההרשעה (קחו בחשבון שתשובה על בקשתכם תגיע לרוב כעבור שנה, ובנוסף, הסיכוי שבקשתכם תיענה קלוש מאוד, כי הנשיא מאשר רק בקשה אחת מתוך כ-50 בקשות שמגיעות אליו).

בתום אותן 7 שנים, כאשר תוכלו לקבל תעודת יושר מהמשטרה, תוכלו גם להתחיל לפעול לקבלת דרכון אירופאי, על ידי הגשת בקשה להתאזרחות באחת ממדינות האיחוד.

קבלת דרכון אירופאי

אירופה היא היבשת השנייה בגודלה, ובה מדינות רבות. מדינות אירופה ידועות בזכות התרבות, האדריכלות, סגנון החיים, חיי הלילה, המוזיאונים והמסעדות שלהן, מה שהופך אותן לאטרקציה תיירותית מועדפת. מלבד היותה יעד תיירותי, המדינות באיחוד האירופי מושכות את תשומת לבם של ארחים זרים רבים המבקשים לקבל דרכון אירופאי.

לאזרחים באיחוד האירופי יש זכויות מלאות, חופש עבודה, מגורים, השכלה, ביטוח בריאות ומגוון הטבות שגורם ליותר ויותר זרים לפנות לקבל דרכון אירופאי.

קבלת אזרחות באיחוד האירופאי היא משימה קלה יותר עבור אנשים המבקשים דרכון במדינה אירופאית בגין מוצא, התאזרחות ונישואין. עם זאת, גם אדם ללא קרוב משפחה או בן זוג אירופאי, יכול לקבל אזרחות שנייה באמצעות התאזרחות. כל מדינה אירופאית מעמידה דרישות שונות להתאזרחות. אחת המדינות שבהן יהיה לכם קל יותר לקבל אזרחות של האיחוד האירופאי, היא פורטוגל. 

בשנים האחרונות הפכה פורטוגל לאחת המדינות המבוקשות ביותר, בשל הדרישות הפשוטות והנגישות שהיא מציעה לקבלת אזרחות. מדינה זו מאפשרת התאזרחות לאנשים עם ידע יסודי בפורטוגזית, עם אישור שהייה של 5 שנים לפחות. עם זאת, פורטוגל לא מחייבת אתכם לחיות בה ברציפות. אתם צריכים לגור שם רק שבועיים בשנה. 

מאמר זה נכתב בשיתוף: שינדל הוצאת דרכון אירופאי https://www.schindel.co.il/

עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281