לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

האם זה חוקי שעורך דין ישכור חוקר פרטי?

האם זה חוקי שעורך דין ישכור חוקר פרטי?

כאשר אנחנו מנהלים משפט בו אנחנו נתבעים או תובעים מישהו אחר, אנחנו צריכים לשכור עורך לדין. בידיו של עורך הדין יש הרבה מאוד כלים משפטיים שיכולים לסייע לנו להביא לכך שאנחנו נהיה בצד המנצח של המשפט בו אנחנו לוקחים צד. אחד הכלים המרכזיים בהם עורכי דין לענייני משפחה בעיקר עושים שימוש הוא שכירת השירותים של חוקר פרטי. לא כל מי שיש לו מצלמה ומכשיר הקלטה הוא חוקר פרטי. בשביל לעסוק בחקירות פרטיות בישראל יש להוציא רישיון מיוחד לכך והחוק ברור בנוגע למה שמותר ואסור לחוקר הפרטי לעשות. 

האם זה חוקי שעורך דין ישכור חוקר פרטי?

התשובה לשאלה האם זה חוקי שעורך דין ישכור את השירות המקצועי של עורך דין, תלויה במשימות שעורך הדין נותן לחוקר והאם משימות אלו מפירות את החוק או לא. כך למשל, הקלטות או מעקבים אחר אנשים מסוימים שאנחנו נמצאים איתם בסכסוך משפטי לא תמיד יהיו קבילות כראיה בבית המשפט – אבל הן כן יוכלו להוות בסיס לפתיחה של חקירת משטרה.  

איך חוקר פרטי יכול לסייע במשפט שמתנהל בבית דין רבני?

אחד מתחומי המשפט בהם נעשה הכי הרבה שימוש בחוקרים פרטיים זה דיני גירושין. כאשר אנחנו רוצים להתגרש במעמד של בית דין רבני ישנה משמעות לעובדה האם אנחנו או בן או בת הזוג מהם אנחנו מתגרשים ביצעו בגידה והיו לא נאמנים בזמן הנישואים. בית הדין הרבני נוטה להחמיר עם הצד הבוגד ולהעניק לו חלק יחסי קטן יותר מהרכוש המשותף. חוקר פרטי יכול לסייע לנו ולעורך הדין המייצג אותנו בתיק הגירושין להוכיח שבן או בת הזוג שלנו לשעבר בגדו בנו וכך להטות את מאזני בית המשפט לטובתנו.

איך חוקר פרטי יכול לסייע במשפט שמתנהל בבית דין לענייני משפחה?

חוקר פרטי יכול לסייע לנו גם אנחנו מנהלים משפט בבית דין לענייני משפחה. בדומה לבית דין רבני, גם בתי דין לענייני משפחה נוטים להחמיר את הדין או את הפסקה שלהם אם מתגלה שאחד מבני הזוג בגד בזמן הנישואים. אם אנחנו חושדים שבן או בת הזוג שלנו בגדו בנו אנחנו יכולים לשכור חוקר פרטי שיסייע לנו להשיג ראיות לכך כמו למשל תמונות או ראיות אחרות.

בסופו של דבר, ההחלטה לשכור חוקר פרטי יכולה לסייע לנו מאוד. כאשר עורך הדין שלנו שוכר משרד חקירות פרטי חשוב לוודא שהחוקרים במשרד יודעים מה מותר ומה אסור להם לעשות במסגרת החוק ושהם מקפידים על כך. הקפדה על שמירת החוקים גם במהלך חקירות פרטיות, יכולה רק לסייע לנו בזמן ניהול ההליך המשפטי שלנו בין אם זה הליך אזרחי או פלילי. לפעמים מה שמותר ומה שאסור לחוקרים פרטיים לבצע נמצא באזור אפור של החוק ולכן חשוב לשים לב עוד יותר מה מותר ומה אסור.

מאמר בשיתוף אתר https://inquiry.co.il/ 

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281