לייעוץ ללא התחייבות

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים – איך זה ישפיע עליכם ומה ניתן לעשות?

הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים

הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים, הן אמצעי אכיפה וגבייה שרשאים זוכים בפסקי דין שפתחו תיקי הוצאה לפועל כנגד חייבים, לבקש את הפעלתם לטובת הפעלת לחץ על החייב לתשלום חובו כלפיהם.
בשורות הבאות נסביר מי מוגדר בתור חייב לא מוגבל באמצעים, מי יכול לבקש הטלת הגבלות על חייב לא מוגבל באמצעים, אילו הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים עלול לקבל, האם ניתן לבטל את ההגבלות המוטלות על חייב שאינו מוגבל באמצעים, כיצד מגישים בקשה לביטול ההגבלות במקרה של חייב שאינו מוגבל באמצעים וכיצד  ליווי מקצועי של עורך דין לגביית חובות בתהליך, יוכל לסייע לכם להגן על זכויותיכם.

לסיוע משפטי בהליכי גביית חובות ומידע נוסף על הטלת הגבלות על חייבים – פנו כעת אל משרד עורכי דין YLaw באמצעות האתר או בטלפון: 077-231-3281.

סיוע-משפטי-מעורך-דין-יוסף-אוזנה

אילו הגבלות חייב לא מוגבל באמצעים עלול לקבל?

חייב לא מוגבל באמצעים חשוף להגבלות שונות שעשויות להיות מוטלות עליו לבקשת נושיו ובהן:

 1. צו הגבלת יציאה מהארץ שאינו מוגבל לשנה
 2. הגבלה על החזקת או חידוש דרכון
 3. הגבלת הנפקת פנקסי שיקים או כרטיסי אשראי
 4. הגבלת היכולת להקים חברה או לכהן בתפקידי מפתח בה

גם נושים של חברה רשאים לבקש הטלת הגבלות על החייב, והן ההגבלות להלן בלבד: 

 1. הגבלה מטעם רשם החברות 
 2. הגבלה על כרטיסי האשראי של החברה
 3. הגבלה על משיכת צ'קים מחשבונות הבנק של החברה ומפתיחת חשבונות בנק נוספים עבור החברה

האם ניתן לבטל את ההגבלות המוטלות על חייב שאינו מוגבל באמצעים?

ככלל, במקרים מסוימים ניתן לבטל את ההגבלות המוטלות על חייב שאינו מוגבל באמצעים.
הדבר כרוך בהגשת בקשה מטעם החייב לביטול ההגבלות במלואן או בחלקן, להכרעת רשם בהוצאה לפועל.

בידי הרשם בהוצאה לפועל נתונה הסמכות להחליט האם לאשר את הבקשה או לדחותה, כך שההגבלות ישארו על כנן. גם במידה והבקשה לביטול הגבלה או הגבלות מאושרת, הרשם עשוי להורות על ביטול המותנה במתן ערובה מצד החייב, לפי שיקול דעתו.

יתרה מכך, הרשם יורה על ביטול הגבלות במידה וחובו של החייב נפרע או בהינתן שניתן לחייב צו תשלומים שהוא עומד בו או שבין החייב לזוכה בתיק, נחתם הסכם הנוגע לתנאי פירעון החוב, שאותו החייב מכבד כנדרש.

כיצד מגישים בקשה לביטול ההגבלות במקרה של חייב שאינו מוגבל באמצעים?

את הבקשה לביטול ההגבלות במקרה של חייב שאינו מוגבל באמצעים, יש למסור לרשם ההוצאה לפועל באופן הבא:

 1. הבקשה תוגש בטופס 214 (טופס בקשה לביטול / עיכוב / חידוש הגבלות והליכים).
 2. בטופס זה יסומן באיקס סעיף בקשה מספר 311 ("בקשה לביטול הגבלות על חייב שאינו מוגבל באמצעים") – ותפורט ההגבלה שמבקשים לבטלה.
 3. בתחתית טופס 214 יפורטו הנימוקים לבקשת ביטול ההגבלה או ההגבלות.
עורך דין ביטול עיקולים והגבלות יוסף אוזנה

מי מוגדר חייב לא מוגבל באמצעים?

כחייב לא מוגבל באמצעים, מוגדרים חייבים שרשם ההוצאה לפועל הכריז עליהם בתור בעלי יכולת לפרעון חובותיהם אשר משתמטים מפרעונם למרות מסוגלותם הכלכלית. זאת בנוסף לחייבים בתיקי מזונות.

מי יכול לבקש הטלת הגבלות על חייב לא מוגבל באמצעים?

נושים של חייב שלא הוכר בהוצאה לפועל כחייב מוגבל באמצעים, יכולים לבקש הטלת הגבלות על חייב זה, המשתמט מפירעון חובותיו כלפיהם, במידה ואחד התנאים להלן חל לגבי החוב: 

 • עברה חצי שנה לפחות מהתאריך שבו נמסרה לחייב אזהרה בדבר החוב, כאשר סכום החוב הפסוק / החובות שנפסקו במצטבר מולו, גבוהים מסכום של 2500 ש"ח.
 • עברה שנה לפחות מהתאיך שבו נמסרה לחייב אזהרה בדבר החוב, כאשר סכום החוב הפסוק / החובות שנפסקו במצטבר מולו, גבוהים מסכום של 500 ש"ח.

לענייננו – המושג "חוב פסוק" משמעו גובה החוב במועד הגשת הבקשה, כאשר סכום זה עשוי לכלול גם עלויות נלוות לקרן החוב כמו ריביות, אגרות, שכר טרחת מייצג ועוד.

ליווי מקצועי בתהליך ישמור על הזכויות שלכם!

בין אם אתם חייבים כספים ונפתחו כנגדכם תיקי הוצאה לפועל ובין אם אדם אחר חייב כספים לכם – פנייה לליווי מקצועי בתהליך גביית החובות, הוא חיוני ביותר לשמירה על זכויותיכם והגנה על האינטרסים שלכם.

אם אתם בצד החייב – בכוחו של עורך דין גביית חובות מנוסה לוודא כי לא ינקטו כנגדכם אמצעי אכיפה וגבייה בלתי מידתיים ולסייע לכם לגבש תוכנית יעילה וריאלית לפירעון חובותיכם מבלי שתהיו חשופים לסנקציות חריפות מצד הנושים שלכם ורשויות האכיפה והגבייה.

כנושים – גם אתם זקוקים לסיוע מקצועי של עו"ד לענייני חובות, על מנת להבטיח את יעילותו של תהליך הגבייה. שכן, במקרים רבים, הטלת הגבלות על חייב לא מוגבל באמצעים, עלולה להוביל למצב אבסורדי שבו הדבר רק מרחיק אתכם מהתוצאה הרצויה שהיא קבלת הכספים המגיעים לכם מהחייב בתוך פרק זמן סביר. 

משרד עו"ד YLaw סייע לחייבים ונושים רבים בישראל להגיע להסדר חוב ותוכניות תשלומים הוגנות ויעילות שסייעו בהסדרת החובות באופן אפקטיבי ללא צורך בנקיטת פעולות משפטיות יקרות ותובעניות בזמן (בין היתר, מחיקת חובות ללא פשיטת רגל). נשמח לבחון בעין מקצועית גם את פרטי המקרה שלכם ולסייע לכם בבניית האסטרטגיה שתתמוך בצורה הטובה ביותר בצרכים ובאינטרסים שלכם.

לייעוץ וסיוע משפטי מותאם אישית בנושא גביית חובות בהוצאה לפועל – אנא השאירו את פרטיכם בטופס הבא או פנו אלינו בטלפון 077-231-3281.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
בקשת רשות להתגונן

בקשת רשות להתגונן היא כלי משפטי שימושי לנתבעים בתביעות בסדר דין מהיר. כשמוגשת תביעה כזו, הנתבע אינו זכאי אוטומטית להגיש כתב הגנה, אלא צריך לבקש

קרא עוד »
חקירת יכולת בהוצאה לפועל

חקירת יכולת היא חקירה המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל, אשר במסגרתה רשם ההוצאה לפועל בודק את יכולתו הכלכלית של החייב ואת מצבו הכלכלי. במסגרת

קרא עוד »
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.