לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

דיני מיסים והדרך לחופש מחובות

עריכת דין

בישראל קיימות דרגות מס שונות. בעקרון לפי גובה המשכורת החודשית שלנו אנחנו נדרשים לשלם סכומים שונים של כסף למס הכנסה. ככל שהמשכורת שלנו גבוה יותר ביחס למשכורת הממוצעת במשק – כך נדרש לשלם סכום חודשי גבוה יותר למס הכנסה. דיני המיסים נועדו להסדיר את תשלומי המס כולל נושאים של הקלות מס ופטור מתשלום מיסים וגם עונשים וקנסות למי שלא משלם מיסים בזמן או בכלל אם אנחנו רוצים להיות חופשיים מחובות למדינה כדאי לנו להתמצא בדיני המיסים שרלוונטיים לנו, כי זה יכול לסייע לנו לשלם פחות מס מדי חודש ומדי שנה.

למה כדאי לשכור את השירות של עורך דין מיסים?

כדאי לשכור את השירות של עורך דין מיסים במקרה בו הסתבכנו עם חוב למס הכנסה. אם מס הכנסה טוען שאנחנו לא שילמנו מיסים בזמן או העלמנו מס – כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה למיסים בנוגע לאפשרויות המשפטיות שעומדות בפנינו. עורך דין מומחה ידע לייעץ לנו איך לנהוג נכון מבחינה משפטית מול מס הכנסה. כאשר אנחנו שוכרים עורך דין מומחה למיסים אנחנו צריכים להיות בטוחים שהוא אמין ומקצועי.

יכול לעניין אותך גם: מה זה חדלות פרעון?

למה חשוב לשלם מיסים?

חשוב מאוד לשלם מיסים – קודם כל כי זה החוק. אי תשלום מיסים יכול לגרום לנו לצרות רבות. אם לא נשלם מיסים נוכל להסתכן בתשלום קנסות כבדים ואפילו בעונש מאסר על תנאי או מאסר בפועל. ברמה החברתית חשוב לשלם מיסים, כי תשלום המיסים מאפשר למדינה לדאוג לשכבות החלשות יותר ולממן את כל ההוצאות של המדינה והחברה כמו בניית כבישים, הוצאות בריאות וגם הוצאות ביטחון בעת מבצע צבאי.

מה קורה למי שלא משלם מיסים לפי חוק?

מי שלא משלם מיסים לפי חוק ונתפס על ידי רשות המיסים למעשה עובר עבירה פלילית. עבירה זו יכולה לגרור עונשים כבדים כמו החרמה של נכסים, תשלום קנסות כבדים, סגירת העסק שלנו וגם עונשים "קשים" יותר כמו ריצוי זמן מאסר בבית הכלא. אם אנחנו רוצים להימנע מאי נעימות זו ולא להתמודד עם משפט ארוך, כדאי לנו להתייעץ עם יועץ מס או רואה חשבון בנוגע לתשלומי המס שלנו.

בסופו של דבר, חשוב מאוד שנקפיד לשלם מיסים בזמן. איחור בתשלום מס או אי תשלום מס זה עבירה. אם אנחנו מתמודדים עם תביעה של מס הכנסה, כדאי לנו לשכור את השירות של עורך דין שהוא מומחה לדיני מיסים בשביל לקבל ממנו ייעוץ משפטי וייצוג בבית המשפט בעבירות מס. פעמים רבות בעבירות מס המשפט מסתיים בעסקת טיעון בין רשות המיסים והנאשם – כי זה מקל על העומס שיש בבתי המשפט. אם מציעים לנו עסקת טיעון בתיק של העלמת מס שמתנהל נגדנו, כדאי לנו להתייעץ עם עורך הדין שלנו האם לקחת אותה או לא.

עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281