לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

פירוק חברה מרצון – איך עושים את זה נכון?

פירוק חברה מרצון ככה תעשו את זה נכון

חברות רבות קמות בישראל מדי שנה בניסיון לספק מענה לצורך צרכני, עסקי או פיננסי, אך מטבע הדברים, לא כל החברות הללו ממשיכות את דרכן לאורך זמן.
לעיתים מתעורר הצורך בסגירת חברה בנסיבות שונות ומוחלט לסיים באופן יזום את פעילותה.
אולם חשוב לדעת כי לא מספיק להחליט שסוגרים את החברה, אלא חייבים לפנות להליך פירוק מסודר ורשמי המתבצע על פי חוק, אם רוצים להימנע מקנסות והגבלות שונות שעשויים להיות מוטלים על בעלי העניין בחברה וקברניטיה בהמשך.
לשם כך קיים ההליך הידוע כפירוק חברה מרצון שאודותיו נסביר בשורות הבאות.

מהו הליך פירוק חברה מרצון?

הליך לפירוק חברה מרצון הוא תהליך לפירוק חברה בע"מ, שמתבצע כשבעלי החברה מגיעים להחלטה שהם לא חפצים עוד בהמשכת פעילותה העסקית, ובוחרים לסיים אותה סופית.
הדבר מבוצע על ידי מכירת נכסי החברה, פירעון חובותיה ומחיקת הרישום שלה כיישות משפטית עצמאית.
מדובר בתהליך המחייב שימת לב רבה לפרטים, אם רוצים לסגור את כל הקצוות ולצאת לדרך חדשה ללא השלכות נלוות. 

מה הסיבות לפירוק חברה מרצון?

פירוק תאגיד מרצון יכול להתבצע ממגוון סיבות שונות, שהנפוצות בהן הן אי רווחיות של החברה, אי יכולת עמידה בחובות (מצב של חדלות פירעון תאגידית), סכסוכי שותפים המקשים על ניהולה התקין של החברה, סיום תקופת הפעילות שהוקצבה לחברה מראש ללא הסכמה על חידוש החוזה, החלטה של בעלי המניות בחברה למשוך את ההון שהשקיעו בה משיקולים שונים, וכן הלאה.
תהיה הסיבה לפירוק אשר תהיה, מדובר בתהליך לא פשוט ורב שלבי ולכן כדאי מאוד לפנות אל עורך דין פירוק חברות מנוסה על מנת שילווה את התהליך בצורה האידיאלית ביותר.

מה היתרונות של פירוק חברה מרצון לבעלי החברה?

בעלי משרות בחברות שנסגרו שלא במסגרת תהליך פירוק חברה מסודר שבוצע על פי החוק, מגלים לא אחת שהחברה שניהלו ממשיכה לצבור חובות לרשות התאגידים, בגין אגרות שלא שולמו מאז שפעילות החברה הופסקה.
לעיתים גם אי הגשתם של הדוחות השנתיים, לרשות המסים מביאה לכך שקברניטיה לשעבר של החברה שפורקה, מנועים מייסוד חברות חדשות ואף מכהונה בתפקידי מפתח בהן.

היתרון בפנייה לתהליך פירוק מרצון, אם כך, הוא שהתהליך מאפשר לחסל את החברה לחלוטין תוך טיפול מרוכז ויעיל בכל ההתחייבויות שחלות עליה כתאגיד, כמו תשלום האגרה השנתית לרשות התאגידים והגשת הדוח השנתי למס הכנסה, במטרה למנוע קבלת דרישות תשלום, תביעות, עיקולים וסנקציות בהמשך.

עורך דין פירוק חברות לשירותכם

מהם שלבי התהליך של פירוק חברה מרצון?

בקשות לפירוק חברות הרשומות ברשם החברות מרצון, אשר הוגשו אחרי ה- 15 בספטמבר 2019 מתבצעות באחד משני מסלולים: 

  1. פירוק מרצון במסלול הליך דו שלבי – חברות בעלות כושר פירעון המעוניינות להסדיר מול רשם החברות פירוק חברה מרצונן, תעבורנה תהליך פירוק מרצון בן 2 שלבים, כשבשלב הראשון ימונה נאמן ובשלב השני פירוק החברה יתפרסם ברשומות.
  2. פירוק מרצון במסלול הליך מזורז – לחברות המבקשות לפתוח בהליך פירוק חברה רשם החברות מאפשרות לעשות זאת גם במסלול מקוצר בתנאים מסוימים, כפי שיפורט להלן.

מתי ניתן לבצע פירוק חברה מרצון בהליך מזורז?

פירוק חברה מרצון בהליך מזורז, יתאפשר לחברות שאין ברשותן חובות, נכסים, או הליכים משפטיים פתוחים ועומדים שהחברה מהווה צד בהם. תנאי נוסף לכך שהפירוק מרצון יתאפשר במתכונת מזורזת, הוא שכנגד החברה העומדת לקראת פירוק, לא יתקיימו על פי דין הליכים מנהליים לאכיפה.

לסיכום

הליכי פירוק חברות הם מורכבים מאוד מטבעם וההתמודדות עמם מצריכה ידע משפטי ענף, אם בעלי החברה ובעלי העניין בה, רוצים לוודא שכל הקצוות נסגרים היטב בתהליך, ללא סיכוי ל"ריקושטים" שעלולים לצוץ בהמשך.
לכן מומלץ ביותר להיעזר במשרד עורכי דין המתמחה בדיני חברות ובהליכי פירוק חברה בכל המסלולים, שידאג ללוות אתכם בתהליך עד סיומו המוחלט והסופי.

משרד עו"ד YLaw מלווה חברות בהליכי פירוק והקמה מזה שנים רבות וישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין משפטי בהקשר זה.
מעוניינים לקיים התייעצות מקצועית לגופו של עניין?
אנחנו כאן עבורכם – פנו אלינו עוד היום בטלפון 077-231-3281 ותוכלו להתחיל להניע את התהליך בהקדם.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
מי זכאי לפשיטת רגל?

על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אדם הנחשב זכאי להליך חדלות פירעון (פשיטת רגל בשמה החדש) הוא מי שמקיים זיקה מוכחת למדינת ישראל, כגון

קרא עוד »
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281