לייעוץ ללא התחייבות

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

מהו חשבון מוגבל ואיך מתמודדים מולו?

חשבון מוגבל

ישנם תנאים שונים אשר מאפשרים לבנקים לקבוע הגבלות על חשבונות הבנק. כך לדוגמא במקרים של שיקים ללא כיסוי או הוראות קבע שחוזרות. הבנק שמגביל את החשבון למעשה מוביל לכך שכרטיסי האשראי לא יהיו תקפים יותר והבנק יסרב להעניק אשראי ללקוח.

חשוב לדעת כי ההחלטה של הבנק להגביל את החשבון אינה גזירה משמים ויש מה לעשות על מנת לשחרר את החשבון. לעיתים זה יהיה באמצעות פנייה פשוטה אל הבנק אך במקרים סבוכים יותר לא יהיה מנוס מפנייה אל בית המשפט. במקרים כאלה מומלץ להיעזר בשרות של עורך דין יוסף אוזנה.

ההגבלות על חשבון הבנק

למעשה קיימות מגבלות שונות מסוגים שונים בהתאם לרמה של הגבלת החשבון.

  • · הגבלה רגילה – היא נקבעת במקרה אשר בו נמשכו עשרה שיקים ללא כיסוי במהלך 12 חודשים. במקרה כזה החשבון ייעשה מוגבל למשך שנה אחת בלבד. מדובר בשורה של הגבלות שיגבילו את בעל החשבון.
  • · הגבלה חמורה – הגבלה חמורה נועדה למקרים אשר בהם יש צורך בהרתעה. לדוגמא אם לבעל החשבון המוגבל ישנו חשבון נוסף הנמצא תחת מגבלה, אזי ההגבלה תקבע בנסיבות מחמירות. הגבלה כזו נשארת תקפה למשך שנתיים.
  • · הגבלה בנסיבות מיוחדות – אדם שהוגבל על ידי ההוצאה לפועל על ידי המרכז לגביית קנסות או במסגרת הליכים שננקטו נגדו על ידי ההוצאה לפועל, יהיה מוגדר כמוגבל מיוחד. הוא יישאר תחת ההגדרה הזו לתקופה של חמש שנים.

ערעור על הגבלת החשבון

כאמור, אדם שהחשבון שלו הוגבל רשאי לפעול על מנת לשנות את המצב. הוא יכול להגיש ערעור לבית המשפט, הוא גם יכול להגיש בקשה לחקירת יכולת כדי שיאפשרו לו לפרוס את חובו ולשלם אותו בתשלומים. ניתן להתייחס גם לסוגיות שנוגעות להידרדרות אפשרית במצב הכלכלי או בפרנסה של בעל החשבון כאשר אלו גם כן עשויות לסייע בהסרת המגבלות על החשבון.

שאלות שצריך לדעת לשאול

חשוב להכיר את המקרים בהם יכול בעל החשבון המוגבל לערער, במקרים ואחת מהסוגיות הבאות רלוונטיות.

· צ'ק שסורב בגל טעות של הבנק.

· צ'ק שלא נפרע למרות שהייתה יתרה בחשבון.

· לקוח שלא היה פנוי לטפל בענייני הבנק בגלל בעיה רפואית, מעורבות בפעילות איבה או פגיעה ברכושו.

· לקוח הסובל מירידה בהכנסותיו בשל שעת חירום במקום מגוריו.

אדם שחשבון הבנק שלו הופך להיות מוגבל מוצא את עצמו במלכוד. הוא כאמור לא יכול לקבל הלוואות, כרטיס האשראי שלו מבוטל וכל ההתנהלות היומיומית שלו הופכת להיות מסורבלת וקשה.

מסיבה זו אנחנו ממליצים לכל מי שנקלע למצב כזה אשר בו מגבילים את חשבון הבנק שלו, לפנות אל עורך דין המתמה בהוצאה לפועל, על מנת לקבל ליווי מקצועי וייעוץ משפטי מאיש מקצוע שיש לו את הניסיון בתחום הזה של חשבונות מוגבלים והוא יכול לסייע בשחרור החשבון.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
בקשת רשות להתגונן

בקשת רשות להתגונן היא כלי משפטי שימושי לנתבעים בתביעות בסדר דין מהיר. כשמוגשת תביעה כזו, הנתבע אינו זכאי אוטומטית להגיש כתב הגנה, אלא צריך לבקש

קרא עוד »
חקירת יכולת בהוצאה לפועל

חקירת יכולת היא חקירה המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל, אשר במסגרתה רשם ההוצאה לפועל בודק את יכולתו הכלכלית של החייב ואת מצבו הכלכלי. במסגרת

קרא עוד »
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.