לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

מתי ואיך בוחרים חוקר פרטי לתיק משפטי

מתי ואיך בוחרים חוקר פרטי לתיק משפטי

חוקרים פרטיים יכולים להיות שימושיים מאוד לעורכי דין המנהלים תיקים שונים. לחוקרים הפרטיים יש יכולת לערוך מעקבים ומחקרים שלרוב עורכי הדין אין זמן לעסוק בהם. החוקרים גם מצוידים בניסיון ובמומחיות המאפשרת להם לספק תובנות ייחודיות לגבי חקירות המעורבות באנשים, בנכסים או בחברות. חוקרים פרטיים יכולים גם לבצע ראיונות ומחקרים שלעתים קרובות יחשפו מידע חדש שעשוי להיות בעל ערך רב לתיק המשפטי של הלקוח שלהם.

אם אתם עורכי דין המעוניינים לשכור חוקר פרטי מומחה, למשל בעל מקצוע שסיים לימודי קרימינולוגיה או חוקר שרכש ניסיון כקצין חקירות במשטרה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשכור את האדם הנכון לתפקיד.

  1. בדקו את רישיון העסק של החוקר פרטי

אדם שעובד כחוקר חייב להיות בעל רישיון. לכן, כל חוקר פוטנציאלי שאתם מראיינים חייב להיות מסוגל לספק לכם עותק של הרישיון שלו, ללא כל השתהות או היסוס. אחרי הכול הייתם נמנעים משכירת קבלן ללא רישיון, נכון? יותר מדי אנשים עדיין סומכים על חוקרים פרטיים חסרי רישיון, בהנחה שמכיוון שאנשי מקצוע אלה נדרשים לעתים קרובות לעבוד באופן חסוי, בטח גם העסק שלהם מתנהל באותה צורה. 

בסך הכול, אתם רוצים למצוא חוקר פרטי שיש לו נוכחות עסקית מבוססת ורישיון מעודכן לעיסוק בתחום, המאשר שהוא אכן עמד בסטנדרטים שהציבה המדינה שנתנה להם רישיון. לחוקרים פרטיים רבים יש ניסיון בשירות הצבאי או בשורות המשטרה, והם אמורים להיות מעודכנים בכול הנוגע לרישיון. 

בעקבות הכתבה שקראת: הפטר חובות | צו הפטר בפשיטת רגל

2. בדקו את הביטוח של החוקר הפרטי

החוקר הפרטי שתשכרו אמור לפעול בשמכם. מסיבה זו, אם הוא יפגע ברכושו של מאן דהוא, ייפגע בתאונה או יציג מידע כוזב בפני בית המשפט, חשוב מאוד שיהיה לו ביטוח שיוכל לכסות כל הפסד. ללא הכיסוי הביטוחי, האחריות תיפול עליכם, הלקוחות.

אחרי הכול, אתם לא רוצים להיחשף כלקוחות, בעיקר כשמדובר בחקירה פרטית בתחום הפלילי. עדיף להשתמש בשכל הישר ולוודא כיסוי ביטוחי לפני החתימה על הסכם עם החוקר הפרטי. 

זו לא בעיה לחוקר לספק לכם הוכחה לכיסוי הביטוחי שלו, ממש כמו שקל לו להציג בפניכם את הרישיון שלו.

בדקו את היכולת של החוקר הפרטי למסור עדות

חוקרים פרטיים בעלי רקע בתחום אכיפת החוק מבינים, מן הסתם, את המערכת השיפוטית ויודעים כיצד לפעול במסגרת זו. חוקר פרטי חייב להיות מסוגל להציג ראיות או חומרים משפטיים אחרים, שיוכרו על ידי בית המשפט. חוקר פרטי חייב גם להיות מוכן להעיד כדי לתמוך בראיות שמצא. 

בדקו את החוקר וודאו אם הוא יגיע לבית המשפט במקרה שהמצב יחייב זאת. כמו כן, שאלו אותו אם הוא העיד אי פעם בבית המשפט במקרה דומה.

זכרו, אם התיק שלכם יסתיים במערכת המשפט, הוא יהיה הרבה יותר חזק אם החוקר הפרטי ששכרתם יעיד באופן מיומן ואמין תוך שהוא מציג את המידע שחשף.

השופט ישאל את החוקר הפרטי שורה של שאלות שעשויות להתמקד ברקע שלו, בהשכלתו, במידת הניסיון שלו או כל שאלה אחרת שתוכל לקבוע שאכן מדובר באיש מקצוע מומחה וכשיר להעיד.

3. העריכו את האישיות של החוקר הפרטי

במפגש הראשון עם החוקר הפרטי, שימו לב להתרשמות הכללית שלכם ממנו. האם הוא מפגין דאגה רבה מדי לכסף ולתשלומים (זכרו שהצרכים שלכם קודמים לכול)? האם נראה שתוכלו לסמוך עליו? כיצד הוא מתייחסים לשמירה על סודיות? האם הוא מפגין אופי אתי ומוסרי?

למרות שחוקרים פרטיים לא מוחזקים כאנשי מקצוע שחייבים לשמור על רמת סודיות כמו זו הנדרשת בין עורך דין-לקוח או רופא-מטופל, עדיין, חוקר פרטי טוב יכבד וישמור על הפרטיות והסודיות שכה חשובים לכם.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281