לייעוץ ללא התחייבות

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

5 טיפים יקרים לעסקים הנמצאים בחובות

טיפים לעסקים בחובות

עסקים בישראל מתמודדים עם לא מעט אתגרים, ממגיפות עולמיות ועד מבצעים צבאיים, ועוד לא הזכרנו את יוקר המחייה או תקופות של מיתון. במציאות הזו החובות ממשיכים להצטבר ולפעמים נדמה שיהיה קשה להרים את הראש מעל למים, אבל יש כמה צעדים שיכולים לשנות את התמונה לחלוטין. הרשימה לפניכם ומומלץ לכם לשמור אותה.

לפני הכל: שרטטו תמונה מדויקת ומלאה

הטיפ הראשון הוא למעשה הצעד הבסיסי מכולם, וחשוב לעשות אותו כבר עכשיו, לפני שתערכו כל שינוי מהותי בעסק שלכם. בשלב הזה ההמלצה היא להוציא פירוט מלא של כל ההוצאות וההכנסות שלכם, לרבות הוצאות והכנסות הצפויות בעתיד הקרוב והרחוק. העלו את המספרים על הדף, ורצוי להכניס אותם ישירות לקובץ אקסל.

כאשר הנתונים מוצגים בפניכם באופן מדויק ומלא, אתם יכולים להבין בדיוק מול מה אתם מתמודדים, ואפילו לאתר טעויות שאפשר לתקן, מהוצאה מיותרת שניתן לבטל ועד לפעולות גביה שלא בוצעו ויכולות להכניס לכם הרבה מאוד כסף.

הגדירו לעצמכם תקציב מוגדר (והיצמדו אליו)

אחרי שזיהיתם את ההכנסות וההוצאות, תוכלו לדעת כמה אתם מוציאים על ציוד משרדי, שיווק ופרסום, ייצור ואפילו על ניהול כוח האדם שלכם. מצד שני אתם גם יודעים כמה כסף נכנס בכל חודש בממוצע, מה שמאפשר לכם להבין אילו שינויים יכולים להגדיל את הרווחים ולצמצם את המינוס. בהתאם לנתונים הללו רצוי להגדיר תקציב חודשי שבו תקבעו מה הוא הסכום שאתם משקיעים בשיווק, ברכישת ציוד או בכל מרכיב אחר בעסק. אם תשמרו על הגבולות הללו תוכלו לראות שינוי משמעותי, ובתוך זמן לא רב.

התייעצו עם עורך דין חובות

עורך דין הוצאה לפועל מנוסה יכול לבצע בחינה יסודית של מצב העסק, ובפרט של כל החובות והנכסים שלכם. כך הוא יוכל להציע את הפתרונות הרלוונטיים עבורכם, ואת הדרכים לנהל את המצב ולשפר אותו. יש לו ניסיון בניהול משא ומתן עם נושים, הוא יכול לייצג אתכם בכל מקרה שעלול להגיע לתביעה משפטית וגם לעזור לכם לפעול בהתאם לחוקים והתקנות כדי לקבל את כל ההגנות שמגיעות לכם. 

אל תוותרו על פגישה עם רואה חשבון

אם אין לכם רואה חשבון, זה בדיוק הזמן לשנות את זה, ויש המון סיבות לעשות את זה ממש עכשיו. לא רק שזהו הגורם שישקף את המצב הכלכלי של העסק שלכם בצורה הכי מדויקת ומקיפה שיש, הוא גם יוכל לאתר את כל הבעיות הקיימות, ואת אלה שעדיין לא כאן אבל עלולות להופיע בקרוב, ולהציע פתרונות יעילים לשינוי המצב. 

בנוסף, רו"ח יכול לעזור לכם לאתר הטבות מס שמגיעות לכם, לצמצם את חבות המס שלכם, לנהל תזרים מזומנים בצורה טובה ונכונה, וכן לבנות יחד תוכנית כלכלית שתוציא אתכם מהבור, ותאפשר לכם להישאר עם הראש למעלה גם אחרי שהגל הזה יעבור.

צרו מקורות הכנסה חדשים

הטיפ האחרון שלנו מתייחס לדרך שבה תוכלו להגדיל את ההכנסות שלכם, ולשמור על הגידול בהכנסות לאורך זמן. אתם יכולים לעשות זאת על ידי העלאת מחירים או פיתוח מוצרים ושירותים חדשים בעסק, וגם על ידי איתור מקורות הכנסה אחרים, גם אם אינם קשורים ישירות לפעילות העסקית שלכם. ככל שתצליחו להזרים יותר כסף לחשבון שלכם, כך תראו טוב יותר את האור בקצה המנהרה, וזה כל מה שאתם באמת זקוקים לו כרגע.

מחויבות היא שם המשחק

מעל לכל חשוב שתזכרו שכדי לצאת מהמצב הקיים אתם צריכים להפגין מחויבות למשימה, לתכנן בצורה טובה ונכונה, ולפעול בחוכמה. עם הטיפים שהצענו כאן ועם אנשי המקצוע הטובים שילוו אתכם לאורך הדרך, תוכלו להפוך את המינוס לפלוס, ולצאת לדרך חדשה וטובה הרבה יותר.

מתמודדים עם חובות של מעל 40,000 ש"ח? אתם צריכים עורך דין חובות מומחה. צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.