לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

עורך דין עיקולים הוצאה לפועל לביטול מהיר של עיקולים והגבלות

עיקולים הוצאה לפועל

אם הגעתם לכאן, ייתכן שאתם זקוקים לסיוע משפטי בנושא עיקולים הוצאה לפועל, ממשרד עו"ד פשיטת רגל, המתמחה בנושא. בשורות הבאות נסביר אילו סוגי עיקולים בהוצאה לפועל ניתן לבטל בעזרתו של עורך דין הוצאה לפועל ומה טיב הסיוע המשפטי שניתן לקבל בנושא – בין אם אתם הזוכים או החייבים.

אילו סוגי עיקולים בהוצאה לפועל ניתן לבטל בעזרתו של עו"ד הוצאה לפועל?

בכוחו של עו"ד פשיטת רגל, לסייע לחייבים שנפתחו כנגדם הליכים בהוצאה לפועל, להתמודד עם עיקולים והגבלות שונות שהוטלו עליהם, כדוגמת:

מלבד הטיפול המשפטי בנושאים הללו, מסייע עורך דין עיקולים הוצאה לפועל גם בהכנת החייב לחקירת יכולת.

ביטול עיקולים בהוצאה לפועל לחייבים שנפתחו כנגדם מספר תיקי הוצאה לפועל

בנוסף לסיוע בביטול ההגבלות וצווי העיקול שמנינו לעיל, עו"ד הוצאה לפועל שמייצג חייבים שמתקיימים מולם כמה הליכים בהוצאה לפועל במקביל, מסייע למיוצגיו בתכנון הצעדים בדרך לסילוק חובותיהם ומחיקתם, עד לסגירת תיקי ההוצאה לפועל הפתוחים ועומדים כנגדם.

לחיצת ידיים בין עורך דין ללקוח

איזה סיוע מספק עורך דין הוצאה לפועל לזוכים?

עו"ד הוצאה לפועל הפועל כמייצג של בעלי החוב הזוכים, יסייע למיוצגיו בגביית כספי החוב שמגיעים להם מהחייב, או לחילופין – לסייע במימוש יעיל ומהיר של פסק הדין שניתן לטובתם בבית המשפט, באמצעות האמצעים שמעמידה ההוצאה לפועל כחלק משירותי הגבייה שהיא מספקת, ובהם:

  • הטלת עיקולי הוצאה לפועל על החייב.
  • הטלת צווי מניעה כדוגמת צו לעיכוב יציאה מהארץ.
  • זימון החייב לחקירת יכולת כלכלית מול הרשם בהוצאה לפועל.
  • הנזלה ומימוש של זכויות וכספים שנצברו לזכות החייב בחשבונות הבנק שבבעלותו, מול מעסיקו, בפוליסות ביטוח וכיוצא באלו.
  • הוצאת צווי מידע על החייב.
  • החלת הגבלות על החייב (לאחר 6 חודשים ממועד מסירת האזהרה) כדוגמת: הגבלה על שימוש בכרטיסי אשראי, הגבלת קבלת / חידוש רישיון נהיגה, קבלת / החזקת / הארכת תוקף דרכון ישראל, הגבלת פעילות עסקית, וכן הלאה.

באילו נסיבות ניתן לבטל עיקולים הוצאה לפועל שהחייב לא ידע על קיומם?

חייב שגילה במפתיע כי חלה הגבלה על חשבון הבנק שלו בעקבות עיקול הוצאה לפועל שלא היה מודע כלל לקיומו, יוכל באופן עקרוני לבטל את העיקול בחשבון הבנק. אולם לעניין זה, חשוב לברר תחילה האם לחייב או למי מבני משפחתו המתגוררים עמו, נמסרה הודעת אזהרה מההוצאה לפועל בהקשר להליכי הגבייה שנפתחו כנגדם, שממנה התעלמו. במידה ולא נמסרה אזהרה כזו, הדבר בהחלט עשוי לשמש כעילה להסרת ההגבלה על חשבון הבנק, כמו גם לביטול כולל של יתר העיקולים וההליכים שנפתחו בהוצאה לפועל כנגד אותו אדם.

כיצד ניתן להגיע להסדר חוב מול כל הנושים יחדיו?

קיימת אפשרות להגיע עם כל נושה בנפרד להסדר חוב אישי או לחליופין – לנסות להגיע להסדר חוב מול כל הנושים ביחד באופן מרוכז. יחד עם זאת, סכומי החובות משחקים כאן תפקיד משמעותי, היות וגם אם הנושים אינם מוכנים להגיע להסדר חוב מול החייב, ביכולתו לבקש שחובותיו ישולמו בתשלומים (על פי התנאים המוגדרים בסעיף 69 ג' בחוק ההוצאה לפועל), ככל שהוכיח בחקירת היכולת שבוצעה מולו בהוצאה לפועל, שהוא חייב המוגבל באמצעים.

האם ישנה אפשרות לבטל הגבלות על רישיונות נהיגה לחייבים שרכבם משמש אותם במסגרת עבודתם?

כן. ישנה האפשרות להגיש לרשם בהוצאה לפועל בקשה מנומקת לביטול ההגבלה על רישיון הנהיגה, שבמרבית המקרים תאושר, כאשר עסקינן בחייב שהגבלת רישיונו תוביל לפגיעה בפרנסתו בסבירות גבוהה.

באיזו לשכת הוצאה לפועל יפתח תיק לחייב בהינתן פסק דין של נושה המתגורר במיקום מרוחק ממנו?

הזוכים בפסק דין רשאים להגיש את הבקשה למימוש פסק הדין שניתן לטובתם, בכל לשכה מלשכות ההוצאה לפועל בארץ, מתום 30 ימים ממתן פסק הדין (בהעדר התייחסות אחרת לנושא במסגרת פסק הדין) או לאחר המועד שנקבע לעניין זה בפסק הדין.

מי אחראי למסירת הודעת אזהרה לחייב בעקבות פתיחת התיק בהוצאה לפועל?

מסירת אזהרה לחייבים לפני הטלת עיקולים בהוצאה לפועל, יכול שתתבצע על ידי מנהל בלשכת ההוצאה לפועל שמולה נפתח התיק, או על ידי הזוכה בפסק הדין, באמצעות בא כוחו.

מה יעשה זוכה שפתח בהליכי הוצאה לפועל כנגד חייב, אם החייב החליט לפתוח בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי (הליכי פשיטת רגל)?

תביעות חוב ניתנות להגשה בתוך עד חצי שנה ממועד פרסום ההודעה לנושים, על קבלת צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי מול החייב. באופן זה, במידה ובתום הליך השיקום הכלכלי של החייב יחולק בין נושיו דיבידינד, מגיש תביעת החוב זכאי יהיה לקבל את חלקו היחסי מהכספים בכפוף לסדר הנשייה.

זקוקים לייעוץ משפטי בנושא עיקולים בהוצאה לפועל? זה הזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד YLaw לתיאום שיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281