לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

ביטול עיקולים והגבלות

ביטול עיקולים והגבלות יכולים לבקש חייבים אשר להם חוב שלא שולם, אצל רשם ההוצאה לפועל. עיקולים והגבלות אלו יכולים לכלול צו עיכוב יציאה מהארץ, החזקה של דרכון או רישיון נהיגה באופן מגביל, הגבלה על שימוש בחשבון הבנק ובכרטיסי אשראי ועוד. למעשה, עיקולים והגבלות מקשים באופן מכוון על המשך החיים, מכיוון שהם נועדו ליצור לחץ על החייב לשלם את חובו. כדי לחזור לחיים נורמטיביים, ולפעול למען הסרת עיקול, מוצאים עצמם החייבים נדרשים למלא בקשה לביטול עיקול באופן המהיר והמיידי ביותר.

>> הסדר חוב בהוצאה לפועל

כדאי ומומלץ לפנות, עוד לפני הפעלת ההליכים החריגים והקיצוניים, לייעוץ עורך דין פשיטת רגל, אשר יוכל לסייע בבקשות אלו.  

איך מוגשת בקשה עבור ביטול עיקולים והגבלות

בקשה לביטול עיקולים והגבלות בלשכת ההוצאה לפועל יכולה להיעשות במספר דרכים, וביניהם הגשה באמצעות האתר או האפליקציה, דואר אלקטרוני או התייצבות פיזית בלשכה. כדי להגיש את הבקשה לביטול או הסרת עיקול יש למלא את הטופס הנמצא בלשכה ולצרף אליו את המסמכים הדרושים כמו תעודת זהות כולל ספח. כאשר מסתייעים בעזרתו של עורך דין פשיטת רגל, הבקשה יכולה להיות ממולאת באזור האישי לבעלי כרטיס חכם, כך שהפרטים הרבים שיש למלא והנימוק לבקשה עשויים להיכתב באופן מקצועי יותר, שסביר להניח יענה על דרישות הבודקים. כאשר נתקלים במצב של עיקולים והגבלות, כדאי לתת לאנשי המקצוע ללוות, להחליט ולנמק את שאיפתכם. המטרה החשובה היא לדאוג להסרת העיקול או ההגבלה, על מנת שאפשר יהיה לבצע פעולות נוספות הכרחיות.

מה עושים כאשר בקשה לביטול עיקולים והגבלות לא מתקבלת?

בדומה להליכים משפטיים אחרים, גם כאשר בקשה לביטול עיקולים והגבלות לא מתקבלת ניתנת לחייב זכות הערעור. את הערעור יש להגיש כ-20 יום ממועד הצו, כאשר הוא מופנה לבית משפט השלום. גם אם לא השתמש החייב, עד למועד הסירוב לבקשה בשירותיו של עורך דין פשיטת רגל, במהלך הערעור ובהכנתו- הוא יזדקק לשירותים אלה. כדאי להקפיד לבחור עורך דין, מנוסה בתחום, אשר יוכל לפתור את הבעיה באופן המהיר ביותר, כדי שהחייב יוכל לפתוח דף חדש וייקל עליו לשלם את חובותיו לעתיד. עורך הדין ינסה לשכנע, במקרה זה, שהעיקולים וההגבלות לא מפעילים את הלחץ הרצוי על החייב, ולמעשה רק מונעים ממנו לשלם את חובותיו. לפעמים יוכל עורך הדין להגיע להסכם עם הזכאי לתשלום חוב נמוך יותר, או לתנאים קלים ונוחים יותר עבור החייב.

ביטול עיקולים והגבלות בהוצאה לפועל

לפעמים, מוצאים עצמם חייבים, אשר הגישו כבר בקשה להליכי פשיטת רגל, אל מול צורך בביטול עיקולים והגבלות שהוטלו עליהם. תיקון לסעיף בחוק ההוצאה לפועל יכול לסייע בעיכוב ההגבלות ל-90 יום עד אשר יתקבל צו הכינוס. ביטול עיקול בהוצאה לפועל יכול להיעשות גם כאשר ישנם מקרים חריגים כמו למשל בהגבלה על רישיון הנהיגה, כאשר החייב הינו עובד בתור נהג. בכדי למצוא את הפירצה שתאפשר את המשך החיים, ללא הגבלות ועיקולים, יש להתייעץ עם עורך דין פשיטת רגל, שיוכל ללוות את התהליך כולו ולמנוע מצבים אלה מלכתחילה על ידי הכרזת החייב כפושט רגל המבקש סעד זמני למשל. כמו כן, ישנה משמעות להליך הסרת עיקול מהיר ומיידי, אשר יכול לחסוך את הזמן ולתעל אותו לחשיבה על פתרון כוללני ומעמיק יותר.

לסיכום

בקשה לביטול עיקולים והגבלות מגיעה, על פי רוב, לאחר מסכת ייסורים בה החייב קיבל צווי עיקול והגבלות שונות, משום שלא שילם את חובותיו. סביר להניח, כי אף אחד לא רוצה למצוא עצמו במצב זה, אולם ישנן סיטואציות שונות בהן החייב מוצא עצמו, מכורח המציאות, מול הגבלות ועיקולים, אשר בחלקם מונעים ממנו להמשיך בחייו. בכדי למנוע מלכתחילה מצבים של בקשה לביטול עיקול או ביטול עיקול בהוצאה לפועל, כדאי ורצוי לפנות, לייעוץ של עורך דין פשיטת רגל, אשר יוכל לסייע ולעזור בתחום זה. עורך דין מיומן ומנוסה יוכל להציע מספר דרכי מילוט, שלפעמים נסתרות מן העין ולא ידועות לאדם הפשוט מהשורה. המטרה העיקרית צריכה להתמקד בפתרון הבעיה באופן המהיר, היעיל והמקצועי ביותר, בכדי שהחייב יוכל לפתוח דף חלק ולמנוע מצבים דומים לעתיד לבוא. קשה ואף בלתי אפשרי לעשות זאת לבד, ולכן ליווי של איש מקצוע יכול לסייע ולהפיג את החששות הגדולים.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

חקירת יכולת בהוצאה לפועל
הסדר חובות

חקירת יכולת בהוצאה לפועל

חקירת יכולת היא חקירה המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל, אשר במסגרתה רשם ההוצאה לפועל בודק את יכולתו הכלכלית של החייב ואת מצבו הכלכלי. במסגרת

קרא עוד »
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל
פשיטת רגל

מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281