מה עושים במצב של חדלות פירעון?

מה עושים במצב של חדלות פירעון?
Insolvency

תקופת הקורונה עדיין כאן. אנחנו עדים כל הזמן לעליות ולירידות ולגלים שבאים ומציפים אותנו מחדש שוב ושוב. אז בעוד במערכת הכלכלית איכשהו התאוששה ורוב רובם של העסקים שבו לפעול כפי שהיה קודם לכן, יש הרבה מאוד עסקים ובעלי עסקים שנפלטו מהמערכת. כולנו זוכרים את המצב לפני כשנתיים, כאשר המחלה הופיעה והכתה את העולם בהפתעה, מה שגרם לכך שעסקים רבים נאלצו לסגור את שעריהם על מנת להבטיח את מיגור המחלה ומניעת ההדבקות. חודשים ארוכים שבתו אלו ממלאכתם מה שהוביל לכך שרבים מהם כבר לא הצליחו לחזור למקום בו הם היו לפני הקורונה. מה שבעצם הוביל לכך שבעלי עסקים רבים נקלעו למצבים כלכליים קשים ובלתי אפשריים. מצבים אשר בו הם לא יכלו יותר לעמוד בהוצאות הקבועות שלהם בשעה שרמת ההוצאות ירדה כמעט לאפס. 

נפגעי הקורונה – מה עושים איתם?

אז אפשר בהחלט לכנות את כל בעלי העסקים הללו – נפגעי קורונה. גם המענקים שהם קבלו מהמדינה הנדיבה לא בדיוק עזרו להם לכסות את הררי החובות שהם הותירו כך שהם נקלעו למצבים אשר בהם הם פשוט נאלצו להכריז על פשיטת רגל. זה דבר לגמרי לא נעים וברוב המקרים זו גם תחושה מאוד משפילה. אך מה לעשות שזהו מצבם ולגמרי שלא באשמתם הם הגיעו למקום הזה?

אז כאן חשוב להכיר את האפשרויות העומדות לימינם של אנשים המגיעים למצבים של פשיטת רגל.

מסדירים את החובות

אז כאן כדאי לדעת שבכל מקרה כזה אשר בו בעל עסק מגיע למצב אשר בו הוא כבר ממש לא מסוגל לקיים את העסק ולגלגל את הכספים, עליו לפנות אל איש מקצוע המתחום הזה של הסדרי חובות, פשיטת רגל, חדלות פירעון וכדומה. כי המדינה מבינה שהדרך הכי טובה להעמיד חזרה אדם פושט רגל על רגליו זה רק בעזרת סיוע ורצון לאפשר לו להסדיר את חובותיו בצורה הכי מתאימה עבורו.

כאשר מאפשרים לחייב להסדיר את חובותיו הוא למעשה יוכל לחזור לעמוד על רגליו. להתפרנס, לקיים את ביתו ויחד עם זאת להחזיר את החובות שלו בצורה מסודרת על פי היכולות שלו.

מדינה מסודרת היא מדינה סוציאלית

אנחנו בהחלט יכולים להתגאות בישראל של היום בגלל הצורה אשר בה היא מתנהלת. אנחנו לא מתייחסים לניהול שלה בכנסת. הכוונה היא לחוקים המנהלים את החיים שלנו. כך שהיום אין 'חאפרים'. אם למשל אנחנו זקוקים לקבלן, יש לנו את פנקס הקבלנים שם יש רישום קבלנים מסודר. אם אנחנו רוצים לקבל עזרה בניהול החיים הכלכליים שלנו יש עורכי דין לתחום הזה כאשר אלו יציעו לנו את הדרכים הכי טובים עבורנו.

כי במדינה מתוקנת לא עושים מה שרוצים ולכל צעד יש הדרכה מקצועית וחוקים המנהלים אותה. וחשוב להכיר אותם.

לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים אחרונים