לייעוץ ללא התחייבות

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

האם ניתן למחוק בי די איי שלילי לאחר סיום הליך הסדר חוב?

האם ניתן למחוק בי די איי שלילי לאחר סיום הליך הסדר חוב

אנשים שעוברים הליכים של הסדר חוב, יחוו השפעה שלילית משמעותית על ניקוד האשראי שלהם. השפעה שלילית זו נגרמת מהעובדה שהחייב לא הצליח לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות כנדרש. עם זאת, אנשים רבים תוהים האם ניתן למחוק BDI שלילי לאחר סיום הליך הסדר החוב. במאמר הבא נדון בנושא זה לעומק.

מהו BDI?

BDI (Indicator Discharge Bankruptcy) הוא אות המופיע בדוח אשראי כדי להראות שהחייב הגיש בקשה לפשיטת רגל. זה משמש את המלווים ומוסדות פיננסיים אחרים כדי לקבוע את יכולת האשראי של החייב. BDI שלילי, אפוא, מצביע על כך שהחייב הגיש בקשה לפשיטת רגל ולא היה מסוגל לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות.

מהו הסדר חוב?

הסדר חוב הוא הליך שבו החייב והנושה מגיעים להסכמה להסדיר את החוב העומד בסכום הנמוך ממלוא הסכום המגיע לו. החייב מסכים לשלם לנושה סכום חד פעמי, והנושה מסכים למחול על יתרת החוב. הסדר חוב הוא לרוב מוצא אחרון לחייבים שאינם מסוגלים לשלם את חובותיהם במלואם.

עורך דין להסדר חובות

האם יש השלכות של הסדר החוב על ציון האשראי?

כן, ישנן השלכות הקשורות להסדר חוב על ניקוד אשראי. הסדר החוב ישקף לרעה את ניקוד האשראי של החייב. הסיבה לכך היא שהחייב לא הצליח לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות כנדרש. רישום BDI יישאר בדוח האשראי של החייב עד שבע שנים.

האם ניתן להסיר BDI שלילי?

בוודאי, ניתן לבצע ניקוי bdi שלילי. זהו שירות פופולרי במיוחד, מכיוון שבמידה ולא תסירו את ה-BDI השלילי שלכם, רישום ה-BDI יישאר בדוח האשראי עד שבע שנים. 

בנוסף, יש כמה דברים שהחייב יכול לעשות כדי למזער את ההשפעות של BDI שלילי על ניקוד האשראי שלו. דבר אחד שהחייב יכול לעשות הוא להתחיל לבנות מחדש את ניקוד האשראי שלו מיד לאחר סיום הליך הסדר החוב. ניתן לעשות זאת על ידי השגת כרטיס אשראי מאובטח, ביצוע תשלומים בזמן על כל חשבון או הלוואה, ובדיקת ניקוד האשראי באופן קבוע.

בשורה התחתונה

בעוד ש-BDI שלילי יישאר בדוח האשראי של החייב למשך עד שבע שנים, ישנם צעדים שהם יכולים לנקוט כדי למזער את השפעתו על ניקוד האשראי שלהם. המפתח הוא להתחיל בבניית אשראי מחדש מיד לאחר סיום הליך הסדר החוב. על ידי ביצוע תשלומים בזמן על חשבונות והלוואות, בדיקת ציון האשראי שלהם באופן קבוע, ובחינת תוכניות להקלת חובות, החייב יכול לשפר את ציון האשראי שלו ולהחזיר את היציבות הפיננסית שלו.

אם נקלעתם לחובות מכל סיבה שהיא ואתם מחפשים ייעוץ מקצועי בנושא, פנו אל משרד עו"ד YLAW ונשמח לעמוד לרשותכם! עזרנו כבר לאינספור אנשים לצאת ממצבים של חובות גבוהים ורבים ולצאת לחיים חדשים וחופשיים! אנו מציעים גם שירותים של מחיקת חובות ללא פשיטת רגל, צרו איתנו קשר עוד היום לייעוץ ראשוני!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.