לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

חובות בזמן הצבא? טיפים לפתרונות ויציאה לדרך חדשה

חובות

השירות בצבא הוא חוויה שלא דומה לשום חוויה אחרת. זו זכות וגם חובה לשרת את הארץ. במהלך תקופה זו עשוי להיווצר מצב בו החייל לווה כספים מפה ושם כאשר אין לו באמת הכנסה קבועה ומסודרת. זו הסיבה שחיילים רבים נתקלים בקשיים כלכליים עם עזיבת הצבא, עם חובות שנצברו במהלך תקופת שירותם. 

לא קל להיכנס לחיים האזרחיים כאשר ישנם חובות מעיקים בסדרי גודל כאלה ואחרים.

במאמר זה נעלה מספר טיפים עבור חיילים לאחר  שחרור מהצבא המתמודדים עם חוב פיננסי ונבדוק כיצד אפשר בכל זאת לצאת לדרך חדשה לקראת ביטחון כלכלי.

סדר בחובות

הדבר הראשון שצריך לעשות זה סדר בחובות. פשוט לשבת ולרשום מה בדיוק אתם חייבים ולמי אתם חייבים. 

כך לא תחמיצו כלום. כשיש לכם רשימה מול העיניים אתם יודעים טוב יותר מול מה אתם למעשה מתמודדים. במקרים רבים אתם עלולים למצוא את עצמכם מופתעים לרעה מהיקף החובות שלא ההי נראה לכם עד כה מאיים במיוחד. (זה גם יכול להיות להיפך אבל זה כבר פחות שכיח…)

חשוב שתרשמו גם תאריכי יעד להחזרי החובות כפי שהתחייבתם או כפי שנראה לכם הגיוני בהתאם למצבכם הכלכלי. חשוב שתכננו גם את אמצעי התשלום בהם אתם רוצים לשלם כאשר מידע זה יעזור לכם ליצור תוכנית ברורה לניהול החובות בצורה יעילה יותר.

שולטים על הכסף

כדי להחזיר חובות חייבים להיכנס למשמעת ולסדר בכל מה שקשור לניהול ולשליטה על הכסף. לשם כך חשוב ליצור את התקציב שיסייע בניהול החוב והכספים. ברגע שיש לכם תוכנית ברורה אתם גם יכולים לסדר לעצמכם הקצאת כספים על פי סדרי עדיפויות תוך התאמה להוצאות בלתי צפויות בצורה הכי יעילה. חשוב לתכנן קיצוץ של הוצאות מיותרות מה שיאפשר לכם את ההפניה של הכספים לתשלומי חובות תוך שתקבלו שליטה טובה יותר על הכספים שלכם.

שיח מול המלווה

אם קשה לכם לעמוד בהסדר התשלומים, חשוב שתדברו עם המלווה, תבדקו אפשרויות להארכת תשלומים, להפחתה של שיעורי הריבית תוך גיבוש של הסדרים אחרים כדי להבטיח החזרים הגיוניים עבורכם. במקרים רבים זה מה שיקל עליכם את כל ההתנהלות.

איחוד חובות

איחוד חובות הוא תהליך של נטילת הלוואה חדשה כדי לשלם מספר חובות קיימים. פעולה זו מאגדת את כל החובות לתשלום חודשי אחד, בדרך כלל עם ריביות נמוכות יותר ותנאים ניתנים לניהול. במקרים רבים זה הפתרון הנוח ביותר לעמידה בתשלומים, בהפחתת הסכום הכולל של הריבית בטווח הארוך ותשלום של כל החובות מהר יותר. איחוד חובות יוכל גם לסייע בשיפור של ניקוד האשראי.

תוכניות כלכליות לעתיד

חשוב שתהיה לכם תוכנית ארוכת טווח כדי שתדעו לנהל טוב יותר את הכספים שלכם וכך להימנע מחובות עתידיים. במקרים של חובות כבדים כדאי לשקול פניה אל עורך דין.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281