לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

6 טיפים לעצמאי – איך להימנע מפשיטת רגל!

איך להימנע ממצב של פשיטת רגל אצל עצמאי

כל עצמאי הוא חברה לכל דבר!  גם הוא מתמודד מול ספקים, לקוחות, עובדים ועוד. התנהלות נכונה בעסק תסייע למנוע מצבים שעלולים לגרום לפשיטת רגל ותספק יציבות שהיא אלמנט חשוב ומשמעותי בדרך להצלחה. אבל איך עושים את זה?

במאמר זה, נפרט 6 טיפים מרכזיים להתנהלות עסקית נכונה כעצמאי, כדי למנוע היקלעות למצבים קשים ולהבטיח צמיחה והצלחה לעסק.

1# חקור ותכנן

כל עסק נולד מתוך חלום או רעיון שנראה אפשרי ושיכול להצליח. לפני שמתחילים כדאי להכיר את התחום, לחקור לעומק ולתכנן היטב את המיקום שלך בשוק, להבין את התחרות הקיימת, לבנות תכנית עסקית מקיפה ולהכיר את הצרכים הנדרשים כדי להתחיל. כל ההכנות האלה חשובות על מנת להבין את כיווני הפעולה שלך ולהגן על העסק שלך מפני סכנה כלכלית.

2# בנה מערכת ניהול יעילה

כדי לגרום לעסק להתנהל בצורה הטובה ביותר, כדאי לבנות את תהליך העבודה בצורה ברורה לכולם. כך כשגם הצוות מעורב בכל הפרטים כמו המטרה, לוח הזמנים והתקציב, הוא יוכל לנהל את הזמן והמשאבים בצורה חסכונית ויעילה. במקביל חשוב לנהל מעקב אחר ההתקדמות של כל פרויקט בעסק.

3# קשרים ותקשורת עם ספקים ולקוחות

קשרים חזקים ויציבים עם הספקים והלקוחות יכולים להוביל לשותפות ארוכת טווח והתנהלות עסקית מוצלחת. ככל שתהיה נגיש יותר, שירותי יותר ואחראי בנושא העמידה בהתחייבויות שלך, כך תיצור יחסים המבוססים על רמה גבוהה של אמינות ומקצועיות, וכך גם תוכל לדרוש מאחרים לעמוד בהתחייבויות שלהם מולך.

4# מנהיגות עם כבוד

הקשבה לעובדים ומנהיגות שמכבדת את כולם, תורמת להתמודדות יעילה עם מצבים מסובכים. כדאי להתחבר לעובדים שלך, להכיר אותם ולהשקיע בהכשרה שלהם, וכן לאפשר להם קידום בחברה. ההשקעה הזו תוכיח את עצמה בגדול ותזכה אותך בעובדים נאמנים, איכפתיים שמוכנים לעשות הרבה מאוד על מנת שהחברה תצליח.

5# ניהול כספים חכם

חשוב לבנות תקציב עסקי ולדאוג לנהל את הכספים בצורה חסכונית ויעילה. כאשר אתה יודע מה התוכניות החודשיות שלך מבחינת תקציב ונמצא במעקב אחר התזרים השוטף, אתה יכול לשקול כל הוצאה שאיננה צפויה בצורה טובה יותר, ותמיד לפעול בצורה אחראית ומושכלת.

6# תמיכה מקצועית

אלמנט חשוב מאוד בניהול עסק הוא אנשי מקצוע שונים שנמצאים שם בשבילך כשאתה צריך. גם אם אתה מנהל את העסק כולו, יכול להיות שתזדקק לעזרה שוטפת של אנשי מקצוע כמו רואה חשבון ועורך דין. אפילו אם הקפדת ועשית הכל כמו שצריך, לעיתים נקלעים לבעיות כלכליות או למחלוקת עם העובדים, הלקוחות או הספקים. במקרה כזה עו"ד דיני עבודה יכול לעזור לך לצאת מהבוץ עוד לפני שנכנסת אליו. 

אם אתה נמצא באזור הכרמל, תוכל במקרה הצורך לפנות אל עורך דין דיני עבודה בחיפה שמכיר את שוק העבודה המקומי בצורה המיטבית ויעזור לך להבין את הזכויות והחובות שלך בצורה הטובה ביותר. 

כך, תמיכה מקצועית של אנשי מקצוע בתחומים השונים, תעזור לך להבין את האפשרויות הטובות ביותר לפעולה תוך שמירה על העסק שלך והימנעות מכניסה לצרות כלכליות וסכנת פשיטת רגל.

אם תהפוך את כל הטיפים האלה להרגל בניהול העסק שלך, הסיכוי לצרות כלכליות יקטן בצורה משמעותית, הסיכוי להצלחה יגדל, ויחד איתו גם ההנאה והסיפוק מהעסק שלך.
בהצלחה!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281