לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

איך עושים החזר מס?

איך עושים החזר מס

אתם משלמים לא מעט כסף למס הכנסה, וזהו כמובן רק אחד הגופים אליהם מופנים חלקים שונים מההכנסה שלכם. אלא שאנשים רבים כלל אינם מודעים לזכויות שלהם, ובפרט לזכות לקבל כסף חזרה מהמדינה. אם זה נשמע לכם דמיוני וחשוב לכם לדעת איך עושים החזר מס והאם תוכלו לקבל קצת כסף בחזרה, בין אם אתם נמצאים בחובות למס הכנסה או לא, המאמר הזה בדיוק בשבילכם!

לפני הכל – מה זה אומר בכלל החזר מס?

החזר מס משמעותו שאתם יכולים לקבל בחזרה חלק מהמיסים ששילמתם, פשוט משום שבפועל שילמתם קצת יותר ממה שהייתם צריכים. יכול להיות שהמצב המשפחתי שלכם השתנה ויש לכך השפעה על שיעור המס, יכול להיות שלא דיווחתם בזמן על הוצאות מוכרות לצרכי מס, וכן, בהחלט ייתכן כי נעשתה טעות בחישוב המס שלכם. כדי לנצל את הזכות שמגיעה לכם ולקבל בחזרה את המס העודף ששילמתם,  יש כמה דברים שתצטרכו לעשות:

בדיקת זכאות ואיסוף נתונים

לפני הכל חשוב לבדוק האם אתם אכן זכאים לקבלת החזר מס. הזכאות שלכם תלויה בגורמים שונים, לרבות גובה ההכנסה השנתית שלכם, מקורות ההכנסה, המצב המשפחתי שלכם, הוצאות מוכרות ובמקרים מסוימים אפילו הבחירה שלכם במקום מגורים כזה או אחר. אם אכן נמצא שאתם זכאים, תצטרכו לאסוף מסמכים שיתמכו בדרישה שלכם לקבלת החזר מס. בין השאר תצטרכו להציג תלושי שכר, קבלות, אישורים על תרומות או הוצאות מוכרות ומסמכים אחרים הרלוונטיים לבקשה.

אי אפשר בלי בירוקרטיה

עם כל הניירת בידכם, הגיע הזמן למלא את הטפסים הנדרשים. לאחר שתמלאו אותם, ותצרפו אליהם כמובן את המסמכים והאישורים השונים, תוכלו להגיש את הבקש להחזר מס. בקשה זו ניתן להגיש באופן מקוון או פיזי, ואפשר להיעזר באנשי מקצוע שיחסכו לכם את ההליך הבירוקרטי המתיש. 

דרך אגב, אם אתם שוקלים להיעזר במקצוענים אבל לא לגמרי בטוחים כמה עולה לקבל החזרי מס, חשוב לזכור שלרוב תשלמו שכר טרחה קבוע, או על בסיס ההחזר מגובה ההחזר שתקבלו. מצד שני, הגשת בקשה באופן עצמאי דורשת לא מעט זמן והרבה אנרגיה, והיא מחייבת תשומת לב יתרה לכל הפרטים הקטנים.

עוקבים אחר הבקשה – ומחכים לכסף

לאחר הגשת הבקשה מומלץ לעקוב אחר התהליך. ייתכנו מקרים בהם תידרשו להציג מסמכים נוספים או להשיב לשאלות של נציגי רשות המיסים, וככל שתעקבו אחר התהליך יהיה לכם קל יותר לזהות את האתגרים הללו בזמן, ולטפל בהם בהתאם.

הטעות הגדולה שיכולה להפיל אתכם

אם זה נשמע לכם פשוט יחסית, חשוב לזכור כי התהליך מחייב עבודה יסודית ומקצועית מאוד. במקרים שונים ייתכן כי יוגש דו"ח שאינו מדויק, וכך תפספסו נקודות זיכוי והטבות שונות המגיעות לכם על פי חוק. במקרים מהסוג הזה אתם עלולים למצוא את עצמכם במציאות מאתגרת במיוחד: לא רק שלא תקבלו החזר מס, אלא שתמצאו את עצמכם עם דרישת חוב של רשות המיסים, פשוט משום שהמסמכים אינם נכונים או משום שהבקשה איננה מדויקת.

קבלו את מה שמגיע לכם

נכון, תהליך החזר מס הוא לא בהכרח פשוט, בוודאי לאור הבירוקרטיה הנדרשת. מצד שני, אם תפעלו בצורה שקולה ומסודרת, ותעזרו באנשי מקצוע, תוכלו לשפר את הסיכויים שלכם להשלים את התהליך בצורה מהירה, יעילה והרבה יותר כלכלית.

אם אתם מתמודדים עם חובות של מעל 40,000 ש"ח, אנו מזמינים אתכם לפנות אל משרד עו"ד חובות YLAW לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281