לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

כיצד החובות שלכם מצטברים? 5 דברים שאסור לכם להתעלם מהם

כיצד החובות שלכם מצטברים

אנו חיים בעידן של צריכה מוגברת וחיי היומיום שלנו מצריכים הוצאות מרובות. לצערינו קל למצוא את עצמנו נתקעים במלכודת החובות. אבל, מה גורם להצטברות של חובות מלכתחילה? במאמר זה, אנחנו מתמקדים בחמש הסיבות הנפוצות ביותר שמובילות אנשים לחובות. נבחן את הנתונים, נספק דוגמאות מהחיים האמיתיים, ונעזור לכם להבין כיצד ניתן להימנע מצבירת חובות.

סיבה מספר 1: חוסר מעקב אחר ההוצאות

הסיבה הראשונה ואולי הכי נפוצה מכל הסיבות היא חוסר המעקב אחר ההוצאות. חוסר מעקב קבוע גורם לחוסר יכולת לשלוט ולנהל באופן יעיל את ההוצאות היומיומיות והחודשיות שלנו, וזו כמובן דרך בטוחה להצטברות חובות. כאשר אנחנו לא מבצעים מעבר על ההוצאות שלנו באופן עקבי, אנו נוטים להוציא יותר ממה שאנו מרוויחים. 

נניח, לדוגמה, שאדם עובר לדירה חדשה וקונה רהיטים חדשים, טלוויזיה חדשה, מנוי לנטפליקס, ועוד, מבלי לעשות תכנון מראש ולהבין את ההשלכות הכלכליות של ההוצאות האלה. בטווח הארוך, הוא עלול להגיע למצב שבו החובות עברו את תקרת היכולת הכלכלית שלו והוא אינו מסוגל להחזיר אותם.

הפתרון נמצא בתכנון ובניהול מודע של ההוצאות. זה כולל יצירת תקציב חודשי, מעקב קפדני אחר ההוצאות, והפחתת הוצאות לא חיוניות. בעזרת התכנון הנכון, אפשר להגביל את ההוצאות למסגרת המותרת ולמנוע חובות לא צפויים.

סיבה מספר 2: הפתעות בחיים

החיים מלאי הפתעות, לעיתים הן ממלאות אותנו אושר אך לעיתים אלו הפתעות לא נעימות. מקרים כמו מחלות פתאומיות, תאונות, איבוד מקום עבודה או כל משבר כלכלי אחר יכולים להכביד מאוד על התקציב שלנו, ולהצטברות חובות מרובים.

אירועים מפתיעים כאלו יכולים להוביל למצב שבו אדם נאלץ להוציא כסף שהוא לא תכנן להוציא. אדם שאיבד את מקום העבודה שלו ללא התראה מראש, לדוגמא, עלול להוציא כסף על הוצאות יומיומיות בזמן שהוא מחפש עבודה חדשה, וזה יוביל הצטברות חובות.

הפתרון לאירועים מפתיעים אלו הוא להתכונן מראש. זה כולל יצירת חסכון חירום, שיכול להספיק להוצאות בסיסיות למספר חודשים, וכן ביטוחים מתאימים שיכולים להקל על ההתמודדות הכלכלית במצבים קשים. בנוסף, במצב של הצטברות חובות, מומלץ לפנות למשרדנו לייעוץ והסדר החובות.

סיוע-משפטי-מעורך-דין-יוסף-אוזנה

סיבה מספר 3: הרגלי קניה והוצאות מיותרות

צריכה לא מתוכנתת וללא חשבון יכולה להוביל לחובות בצורה מהירה. השימוש בכרטיס אשראי הוא קל מאוד ולעיתים אנו מתפתים לעשות בו שימוש לרכישת פריטים שצדו את העין וכבשו את הלב, אבל שבעצם אנו לא צריכים אותם. כרטיס אשראי לעיתים מפתה אותנו לעשות רכישות שהן מעבר לתקציב שלנו כמו פריטים יוקרתיים ועם הרכישות האלו, אנו מסתכנים בצבירת חובות.

כאשר אנחנו לא מתכננים את הוצאותינו מראש, אנו מאבדים את השליטה על ההוצאות שלנו.

כלי חשוב שיכול לעזור לנו להימנע מחובות בעקבות התנהגות צריכה לא מתוכנתת הוא תכנון כלכלי. כאשר אנו יוצרים תקציב שמתאים להכנסות שלנו, אנו שולטים בהוצאות שלנו ומוודאים שאנחנו לא מוציאים יותר ממה שאנו מרוויחים.

הוצאות מיותרות יכולות להוביל לחובות, אך הן גם יכולות להימנע באמצעות תכנון כלכלי. במקרה של הצטברות חובות, חשוב לזכור שתמיד יש פתרון, ואנו כאן בשבילכם. 

סיבה מספר 4: חוסר הבנה בנושאים כלכליים

לא כולנו מבינים בניהול כספים ובחוקי הכלכלה הנכונה, והחלטות כלכליות גרועות מובילות להצטברות חובות. חתימה על הסכם הלוואה מבלי להבין את התנאים לעומק, חוסר הבנה בין שיעורי ריבית שונים או פשוט אי הבנה של המילים הקטנות שכתובות בחוזים הכלכליים עליהם אנחנו חותמים בבנקים או במוסדות כלכליים אחרים, כל אלה עלולים להכניס אותנו לצרות כלכליות. 

הפתרונות הזמינים לכם: לימוד ורכישת חינוך כלכלי משופר, הן באמצעות מקורות מידע רשמיים באינטרנט, הן באמצעות קורסים ממומנים או בהדרכה פרטנית, והיום ניתן גם לרכוש ידע רב באמצעות סרטונים קצרים שמומחים בתחום מפרסמים ברשתות החברתיות. 

כמו כן, כדאי להבין שאין זו בושה לבקש עזרה. אם יש לכם שאלות או חששות לגבי הלוואה, חשבון בנק, או כל בעיה כלכלית אחרת, תמיד תשאלו – אל תחתמו על כלום לפני שאתם באמת מבינים על מה אתם חותמים.

החובות עשויים להתגבר, אך עם הכלים הנכונים והידע, תוכלו להתמודד עם החובות שלכם באופן משמעותי. במקרה של הצטברות חובות, תמיד תוכלו לפנות למשרדנו לייעוץ ופתרונות מקצועיים.

סיבה מספר 5: השקעות לא מוצלחות

השקעות כלכליות מציעות הזדמנות לרווח, אך גם יש בהן סיכונים משמעותיים. השקעות שלא הצליחו, כאשר סכום משמעותי הושקע ואינו מחזיר את התשואה הרצויה, יכולות להוביל להצטברות חובות. חובות של השקעות הם בהרבה פעמים סכומים גדולים ולכן קשה מאוד להתמודד איתם.

אחת מהדרכים להתמודד עם סיכוני השקעות היא להבין היטב את ההשקעה לפני שמבצעים אותה – על פי מה היא מתבססת, איזה סוג של רווח היא מבטיחה ואילו סיכונים יכולים להתממש. 

לסיכום

אנחנו מבינים את המאמץ והסבל שחובות יכולים לגרום. בין אם זה בגלל חוסר התנהלות כלכלית מתוכנתת, אירועים לא צפויים, השקעות לא מוצלחות, או פשוט חוסר הבנה בנושאים כלכליים – ולכל מקרה כזה יש פתרון!

במשרד עורכי הדין YLAW, אנו מספקים שירותים מקצועיים ומעניקים מענה לכל אחת מהסיבות הנפוצות שהובילו להצטברות חובות. אנו מתמחים בהסרת הגבלות, הסדר חובות, ביטול עיקולים, מחיקת חובות וקבלת צו הפטר, איחוד תיקים והסדרי תשלומים. אנחנו מכירים את הדרך ויש לנו את הניסיון והמומחיות לעזור לכם להתמודד עם חובות ולחזור לשגרת חיים רגועה.

אתם לא צריכים להתמודד עם החובות לבד. אנחנו כאן לסייע לכם. פנו אלינו כבר היום לקבלת ייעוץ מקצועי ומענה לכל שאלותיכם. אנחנו מאמינים שכל אדם יכול להתאושש מהצטברוות חובות.

נוכל לסייע לכם לחזור לחיים נורמליים, חיים שאינם מושפעים מחובות מיותרים. 

המאמר נכתב בשיתוף עם אתר עו"ד https://idanrokach.co.il/ המומחה גם הוא בתחום.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281