לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

האם יש זכויות מיוחדות לקשישים בפשיטת רגל?

האם יש זכויות מיוחדות לקשישים בפשיטת רגל

המציאות הכלכלית יכולה להיות מורכבת עבור ישראלים רבים, והקשישים אף הם אינם חסינים מפניה. למעשה, הם עלולים להתמודד עם פשיטת רגל (או חדלות פירעון בשמה החדש), על כל המשמעויות שהיא מביאה עמה, ולכן חשוב שיכירו את הזכויות המגיעות להם במסגרת התהליך, ובהחלט יש לא מעט מהן. זכויות אלה מבטיחות להם הגנה ומעניקות סיוע נוסף, וכדאי לתת עליהן את הדעת.

הגנה על הפנסיה ועל ההכנסות הקבועות

פנסיה ומקורות פרנסה אחרים של הקשיש, לרבות קצבאות ותגמולים המתקבלים מהמוסד לביטוח לאומי, לרוב מוגנים מפני נושים. המשמעות היא כי לא ניתן להתייחס לכספים אלה כאל נכסים שניתן לממש לצורך הסדר חובות, כאשר המטרה היא לאפשר לקשיש להמשיך להתקיים בכבוד ולדאוג לכל הצרכים הבסיסיים ביותר, כדוגמת מזון, ציוד עזר או תשלום שכר הדירה.

מענה לכל צרכי הקשיש – גם בפשיטת רגל

קשישים מתמודדים עם צרכים ייחודיים. למשל, רבים מהם זקוקים למכשירי שמיעה, אביזרים מיוחדים לחדר האמבטיה או קלנועית שתאפשר להם להתנייד בקלות ממקום למקום. בעזרת עורך דין חובות ניתן להשיג שורה של הקלות, הן כדי להבטיח את היכולת להתקיים בכבוד, והן כדי לאפשר רכישה של צרכים המותאמים עבורם באופן אישי, בשל גילם.

הגנה על מקום המגורים של הקשיש

בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, ניתנת לקשישים הגנה על מקום המגורים שלהם גם כאשר הם נמצאים בהליך פשיטת רגל. פקודת פשיטת הרגל קובעת כי באופן כללי אין אפשרות לממש נכסים מסוימים כמו ציוד הדרוש לפרנסה, לרבות מחשב או טלפון, ואף ציוד מחייה הכולל בגדים, כלי אוכל ופריטים אחרים. באופן דומה, גם דירת המגורים אינה חייבת במימוש לצורך פירעון החובות. חשוב להכיר בכך משום שקשישים רבים אינם יכולים למצוא פתרונות דיור חלופיים. 

תוכנית פירעון מותאמת אישית

במקרים רבים ייתכן כי תיקבענה תוכניות ייחודיות לפירעון החובות, תוך התחשבות מלאה במצב הפיננסי והבריאותי שלהם. כך ניתן להקל משמעותית על קשישים שמקורות ההכנסה שלהם נמוכים, ובהתאם לכך הם זקוקים לתוכנית פירעון המותאמת ליכולות הכלכליות שלהם.

עורך דין הסדר חובות יוסף אוזנה

חשיבות הייעוץ המשפטי

כדי להבטיח את מלוא הזכויות המגיעות לקשישים, מומלץ להתייעץ עם עורך דין פשיטת רגל המתמחה בתחום. ייעוץ משפטי מקצועי ואיכותי יכול לספק מענה נרחב לקשישים, הן בכל הקשור להבנת הזכויות המגיעות להם, והן בכל הקשור לניצול מקסימלי של זכויות אלה. זאת, תוך שהם מתמודדים עם החובות הקיימים בצורה הטובה ביותר.

זכויות מיוחדות לקשישים – מסר חברתי

אין ספק כי ישנה חשיבות עליונה להכרה בזכויות המיוחדות הניתנות לקשישים, גם במקרים בהם הם נקלעים להליך פשיטת רגל. זכויות אלה משקפות במידה רבה את החשיבות החברתית שניתנת להגנה על החלשים והפגיעים יותר בחברה, ואין מדובר רק בצדק חברתי. למעשה, זוהי הדרך להביע את המחויבות הרבה לכבוד האדם, ולשמירה על איכות החיים של אדם, בכל נקודת זמן במהלך חייו.

עם זאת, כמובן שיש לקחת בחשבון גם את הנושים, ולעזור לקשיש להחזיר את חובותיו כחוק, ככל שמתאפשר לו.

נכתב בשיתוף עם אתר kalnoagolan.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281