לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

מה עושים עם חובות שהצטברו כתוצאה מתשלום מס?

מה עושים עם חובות מסים

יכול להיות שגם אתם הספקתם לצבור חובות מול רשויות המס. בין אם הם קטנים או גדולים, לפני שאתם ממהרים לשלם, כדאי לעצור ולהבין מאיפה הגיעו והאם ניתן לערער עליהם. תשמחו לשמוע שבהחלט יש סיכוי לצמצם את הנזק ובחלק מהמקרים אף לבטל את החובות הללו. במאמר זה נגלה איך בדיוק עושים את זה.

על מה בכלל החוב שלכם?

לפני הכל כדאי להבין אילו מיסים אתם נדרשים לשלם, והאם ייתכן שמתישהו לאורך הדרך פספסתם מס כזה או אחר. הנה כמה דוגמאות למצבים בהם אתם עלולים למצוא את עצמכם עם חוב שילך ויתפח ללא טיפול מתאים.

1 – יש לכם משרה נוספת

ישראלים רבים מחפשים פתרונות הכנסה נוספים כדי להגדיל את השכר החודשי ואת איכות החיים שלהם. הבעיה היא שבכל מקרה בו יש לכם יותר מתלוש משכורת אחד, אתם נדרשים לבצע תיאום מס. אם לא תעשו זאת, תשלמו מס גבוה הרבה יותר.

2 – איחרתם בתשלומי המס

בניגוד לשכירים, שאינם נדרשים לחשב את המיסים שלהם בעצמם משום שהם יורדים אוטומטית מהשכר החודשי שלהם, עצמאיים צריכים לעבוד קצת יותר קשה. הם צריכים לשלם מקדמות מס ולוודא שהמקדמות הללו מחושבות בהתאם להכנסות השנתיות הצפויות. בהיעדר תשלום מקדמות או הגשת דו"ח שנתי בשנה שלאחר מכן, עלולים להיערם חובות ותשלומים, והם גם עשויים להיות כבדים למדי.

3 – ההטבות שלכם כבר לא בתוקף

יכול מאוד להיות שקיבלתם הטבת מס כזו או אחרת, על אף שפג תוקפה. במקרה כזה אתם עלולים למצוא את עצמכם עם חוב לא קטן למס הכנסה. 

4 – אתם לא מדווחים על הכנסות

טעות גדולה (בלשון המעטה) היא להימנע מדיווח על הכנסות אחרות, כדוגמת הכנסות על השקעות בשוק ההון, מתנות שקיבלתם או שכר הדירה של הנכס בבעלותכם. אם לא דיווחתם על כך, ובהתאם גם לא שילמתם את המס, החוב שלכם מתחיל להתנפח.

צברתם חובות – מה עכשיו?

אם בדקתם וגיליתם שיש לכם חוב, או אם קיבלתם מכתב רשמי שמודיע לכם על כך, ניצבות בפניכם שתי חלופות עיקריות. הראשונה היא, כמובן, לשלם. אתם יכולים להגיע למשרדי מס הכנסה או להסדיר את התשלום דרך האינטרנט, וזו בהחלט דרך לפתור את הבעיה. עם זאת, יכול מאוד להיות שהחוב שלכם לא לגמרי מדויק, שהסכום אמור להיות מעט נמוך או שניתן לבטל אותו באופן מלא. לכן חשוב לבדוק לעומק את החוב שקיבלתם, ורצוי לעשות זאת באמצעות גורם מקצועי ומוסמך שמתמצא בכל הפרטים הקטנים ובכל התקנות והחוקים.

איך אפשר לצמצם את החוב?

עורך דין חובות מומחה יוכל לעזור לכם לאתר דרכים שונות ויצירתיות לצמצם את החוב שהצטבר, ובנוסף אפשר ומומלץ לבחון אפשרות לקבלת החזר מס, צעד שללא ספק יקטין את הנטל. כדי להבין תוך כמה זמן מקבלים החזר מס, לחצו על הלינק.

סיכום

ההמלצה המרכזית היא לפעול באופן מסודר, לדווח על ההכנסות, לבצע תיאום מס ולשלם כל מס בזמן. עם זאת, גם במקרים בהם אתם מגלים לפתע חוב שלא ידעתם על קיומו, לפני שאתם משלמים אותו, הקדישו זמן לבדיקה יסודית של הנתונים. אולי תוכלו לבטל אותו, או לכל הפחות להקטין אותו, אבל אם לא תבדקו, לא תדעו לעולם.

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281