לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

כשרשויות המס מעקלות את חשבון הבנק

עיקול חשבון בנק

חובות לרשויות המס עלולים להוביל לפעולות גבייה לא פשוטות, לעיקולים בחשבונות הבנק ולתפיסת נכסים. החוק מתיר לרשויות המס לגבות כספים מאזרחים המוגדרים כחייבים או כסרבני תשלום ולהפעיל נגדם אמצעי גבייה שונים. אזרח המוגדר ברשויות המס כנישום חייב, עלול למצוא את עצמו במצב קשה מאוד שבו מוטלים עיקולים על חשבונות הבנק שלו, על חסכונותיו, על קרנות ההשתלמות שלו ועל קופות הגמל הרשומות על שמו. הוא אף עלול לאבד את נכסי המיטלטלין שלו לרבות רכבים ונכסים אחרים הרשומים על שמו. אז מה עושים כשרשויות המס מעקלות את חשבון הבנק? איך מתמודדים איתן וכיצד אפשר לצאת מהסבך הזה? בואו נבדוק. 

מתי רשויות המס נוקטות אמצעים לגביית חובות?

בכל הנוגע לגביית חובות, רשויות המס פועלות לפי פקודת המיסים (גבייה). סעיף 4 לפקודת המיסים מפרט מה רשאי פקיד הגבייה לעשות לנישום המוגדר כחייב או כסרבן תשלום המסרב לשלם את חובותיו:

הוטל על אדם כחוק סכום כסף בקשר לאיזה מס שהוא, ולא שילם אותו אדם את הסכום בתוך חמישה עשר יום למן היום שהיה חייב לפרעו ולאחר שנשלחה אליו דרישה בכתב לשלם את הסכום שהוא חייב לפרעו ושלא פרעו, יתן פקיד גביה כתב הרשאה לגובה מסים ובו יצטווה לדרוש מאת החייב לשלם מיד את הסכום המגיע ממנו ולגבותו, אם לא ישלמנו, על ידי תפיסתם ומכירתם של נכסי המטלטלים של החייב באופן המותנה להלן.

מה משמעות הדבר? ובכן, אדם שחייב מיסים למדינה ואינו משלם גם לאחר שקיבל מהמדינה דרישה לתשלום המיסים, מסתכן בתפיסת נכסי המיטלטלין שלו ובמכירתם כנגד חובותיו. 

כיצד רשאי פקיד הגבייה לתפוס מיטלטלין של חייב?

פקיד הגבייה רשאי להיכנס לחצריו של חייב כדי לתפוס את המיטלטלין שלו ולעקל אותם; הוא רשאי גם להיכנס לחצרים שאינם של החייב ולתפוס את המיטלטלין של החייב ובלבד שהוא מוסר הודעה מראש לבעל החצרים; נכסים של החייב שאינם מיטלטלין ומצויים בידיים של צדדים שלישיים, גם הם ברי תפיסה, עיקול ומכירה ובלבד שפקיד הגבייה מעדכן על כך את הצדדים השלישיים, והם מתייחסים לצווי העיקול שהושתו על נכסי החייב שברשותם. 

פקיד הגבייה יכול לפעול באפיקים נוספים כדי לגרום לחייב לשלם את חובותיו. המטרה העיקרית של פעולות הגבייה היא להביא את החייב להסדרה ולתשלום של חובותיו לרשויות המס

איך נכון להתמודד עם רשויות המס?

אמצעי הגבייה של רשויות המס אינם פשוטים ומעמידים את האזרחים המוגדרים כחייבים במצבים קשים מאוד העלולים לפגוע במצבם התעסוקתי, המשפחתי, הכלכלי, הבריאותי והרגשי . אם נקלעת לקשיים או למשבר בשל פעולות גבייה של רשויות המס, אל תישאר לבד. פנה לעזרת עורך דין מס הכנסה, ברר עימו מה הן זכויותיך, וכיצד תוכל להסדיר את המצב ולהימנע מפגיעה משמעותית בחייך. עורך הדין שלך יסייע לך וילווה אותך לכל אורך הדרך. 

עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281