לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

למה עורכי דין תמיד לובשים חליפה?

למה עורכי דין לובשים חליפה

על פי הכללים שהוגדרו על ידי לשכת עורכי הדין, מחויב כל עורך דין להגיע לבית המשפט כאשר הוא לובש חליפה. הוא נדרש ללבוש חולצה לבנה עם עניבה שחורה, ולהשלים את המראה עם מקטורן שחור או לכל הפחות, כחול כהה. 

אם תהיתם למה עורכי הדין ממשיכים ללבוש חליפות גם כשהם אינם מתייצבים בפני בית המשפט, יש לכך כמה סיבות אפשריות:

חליפה משדרת מקצועיות ורצינות

מעל לכל, כאשר אתם נכנסו למשרדו של עורך דין עם חליפה מסודרת, הוא מקרין מידה רבה של רצינות ומקצועיות. אין ספק כי בעולם המשפטים, בו יש השפעה גדולה מאוד לכל פרט קטן, המראה המקצועי יכול להשרות תחושה של ביטחון אמיתי בקרב הלקוחות. יתרה מכך, הוא אף עשוי להשפיע גם על דעתם של חברי צוות השופטים.

חליפה משקפת יחס של כבוד למערכת

המערכת המשפטית היא מערכת מכובדת, ונדרשת בה מידה רבה של פורמליות. בהתאם לכך, כל עורך דין אשר מגיע לדיון מתבקש לכבד את המקום ואת ההליכים המשפטיים. זהו למעשה קוד לבוש (או "מדי משפט") המחייב את כל מי שמגיע לכל אחד מבתי המשפט בישראל.

אם אתם לא בטוחים מאיפה כדאי לקנות חליפה מתאימה, תוכלו לבדוק את אתר קארל – לקניית חליפה לעורך דין לחצו כאן.

חליפה מספקת מראה ניטרלי

ככל שעורך הדין מתלבש באופן אחיד ונקי, בדומה לאנשי המקצוע האחרים בתחומו, כך הוא ממוקד יותר בתוכן במקום בסגנון הייחודי שלו. בדרך זו נתפס עורך הדין כאיש מקצוע ברמה הגבוהה ביותר, ללא קשר לאישיות או לסטייל שלו.

יש לחליפה גם השפעה פסיכולוגית

כשאנחנו רואים אנשים בחליפה, אנחנו לרוב תופסים אותם כבעלי סמכות, ואף הם תופסים עצמם כמקצועיים וסמכותיים יותר, מה שתורם לתחושת הביטחון שלכם. יש לכך השפעה לא מבוטלת שכן לתחושת הביטחון של עורך הדין יש גם השפעה על האופן בו הוא מתנהל או מציג עצמו בפני אחרים.

חליפה היא בחירה פרקטית

מעבר לקוד הלבוש בבתי המשפט או לציפיות של החברה מעורך הדין, יש לבחירה בחליפה גם משמעות פרקטית. זאת משום שחליפה יכולה להתאים לכל מצב ולכל אירוע, מפגישה שגרתית עם לקוח ועד להופעה בבית המשפט. במילים אחרות, אין כל צורך לפתוח את הבוקר בלבטים על סגנון הלבוש המתאים ללוח הפגישות או לשינויים פוטנציאליים ביומן במהלך היום.

סיכום

יש בהחלט סיבות רבות וטובות להחלטה של עורכי הדין ללבוש חליפות, הן כאשר הם מתייצבים בפני בית המשפט והן כאשר הם מארחים לקוחות לפגישה שגרתית במשרד. השילוב בין גורמים תרבותיים, פסיכולוגיים ופרקטיים, וכמובן הדרישה ללבוש "מדי משפט", זהו השילוב שהוביל את עורכי הדין למלא את ארון הבגדים בחליפות מרשימות. כך הם מחזקים את התדמית שלהם, ומשרדים אמינות מרבית וסמכות בעולם המשפט, ובקרב קהל הלקוחות שלהם.

אם אתם צריכים ייעוץ משפטי מעורך דין חובות מומחה, צרו קשר עם משרדנו ונשמח לעזור!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281