לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

מה קורה אם נקלעים לחובות מול בעל דירה?

מה קורה אם נקלעים לחובות מול בעל דירה

מצאתם את דירת החלומות שלכם, או לפחות את זו שעונה על הצרכים שלכם. חתמתם על חוזה שכירות והתחייבתם לשלם את דמי השכירות במלואם ובמועדם. אלא שלמציאות היו תוכניות אחרות, הנסיבות השתנו וכעת אתם מוצאים את עצמכם בפני קושי אמיתי לעמוד בתשלום. אם הסיטואציה הזו נשמעת לכם מוכרת, בואו נדבר על צעדים שתוכלו לנקוט כדי להתמודד עם החובות המצטברים בזמן שאתם נדרשים לשלם גם את שכר הדירה שלכם.

לפני הכל: שתפו את בעל הדירה

הצעד הראשון ואולי החשוב מכולם, הוא לייצר תקשורת פתוחה וישירה עם בעל הדירה שלכם. במקום לחכות לצ'קים שיחזרו ולשיחות הטלפון הזועמות, הקדימו תרופה למכה ושתפו אותו בקושי הקיים. אם תעשו את זה ביוזמתכם, ותשקפו את המצב הכלכלי הנוכחי תוך שאתם מבקשים את עזרתו באיתור פתרון מתאים, בהחלט ייתכן שיהיה עם מי לדבר.

נסו לחשוב מחוץ לקופסא

כשאתם מגיעים לשיחה עם בעל הנכס, רצוי להכין מראש כמה פתרונות יצירתיים במיוחד. לצורך הדוגמה, תוכלו להציע תשלום חלקי או פיצול של התשלום, דחייה קצרה ואפילו פריסה של חודש או חודשיים על פני תקופה ממושכת יותר. מומלץ להציג את כל הפתרונות הללו בצורה ברורה ומסודרת, ולהדגיש כי מדובר בחלופות המוצעות לזמן מוגבל בלבד, עד שהמצב הכלכלי ישתפר.

פנו לייעוץ משפטי

חשוב לנו לומר את האמת, והיא שלא כל בעל דירה יקבל את המצב החדש בשמחה ובחיוך, ובהחלט ייתכן כי יעלו מצדו דרישות כאלה ואחרות. לכן מומלץ לפנות מראש אל עורך דין מומחה לחובות שיעזור לכם להבין מה הזכויות והחובות שלכם כדיירים, ולהגיע להסכמות עם הצד השני. בנקודה זו נזכיר שגם אם אתם דיירים מוגנים, יש לבעל הדירה זכות לפנות אל עורך דין פינוי דייר מוגן כדי לנסות לערער על הזכויות שלכם בבית המשפט. 

הייעוץ המשפטי שתקבלו עכשיו יכול לחסוך לא מעט מכאבי הראש בהמשך הדרך.

חשבו מסלול (פיננסי) מחדש

המצב הנוכחי הוא בהחלט הזדמנות לבחון מחדש את המצב הפיננסי שלכם, ולתכנן אותו מחדש. הגדירו לעצמכם תקציב, בדקו אילו הוצאות אינן הכרחיות ונסו לאתר מקורות הכנסה נוספים במידת הצורך. בקיצור, במקום להיכנס ללחץ נסו להפיק את המיטב מהמצב הזה, ואם תתנהלו נכון תוכלו לעבור למציאות כלכלית אחרת, טובה הרבה יותר.

אם הדבר אפשרי – בקשו עזרה

בנוסף לכל הטיפים שהצענו כאן, אפשר ואפילו מומלץ לפנות לעזרה. גם אם נדמה לכם שאין לכם ממי לבקש או למי לפנות, יכול מאוד להיות שתופתעו לגלות עד כמה אנשים ישמחו לעזור, אם רק תשקפו בפניהם את המצב. זאת דרך טובה להתמודד עם המצב הקיים, בזמן שאתם פועלים כדי לעמוד בעצמכם על הרגליים ולחזור לשגרה.

מצב מאתגר אבל אפשרי

לסיכום, אין ספק שמדובר במציאות לא פשוטה, מהסוג שאיש מאיתנו לא רוצה להתמודד איתה. עם זאת, ככל שתפעלו בשקיפות ובהגינות מלאה, וככל שתדאגו לבדוק היטב את הזכויות שלכם ואף לקבל ייעוץ משפטי כבר בשלב מוקדם, כך תוכלו לטפל בבעיה באופן ממוקד ולהגן על כל הזכויות שלכם. וכן, יש לכם בהחלט גם זכויות!

אם אתם זקוקים לייעוץ של עורך דין הסדר חובות, צרו קשר ונשמח לעזור!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281