לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

משרדנו מתמחה בהסדר חובות מעל 40,000 ש"ח. נשמח לעמוד לשירותכם במקרים של חובות בסכום זה ומעלה

פשיטת רגל בעת גירושין: מה חשוב לדעת 

פשיטת רגל בעת גירושין מה חשוב לדעת

פשיטת רגל תוך כדי תהליך גירושין היא הליך שעשוי להיות מורכב במיוחד. יש לתת את הדעת בזמן על תשלומים צפויים כמו מזונות ואיפה הם ייכנסו בתוך הליך פשיטת הרגל. לייעוץ מקצועי בחינם, אנו ממליצים לפנות אל משרדנו בהקדם!

כאשר זוג מחליט על סיום רשמי לנישואין שלהם, הם נכנסים לתהליך גירושין מול הרשויות. לפעולה הזו יש משמעויות ברבדים שונים. זה כולל פרטים כמו חלוקת רכוש, משמרות ילדים וכו', שבדרך כלל מסדירים בעזרת עו"ד גירושין. אבל מה קורה אם אחד מבני הזוג נמצא בתהליך פשיטת רגל? מה קורה עם תשלום המזונות או חוב מזונות שהצטבר? הנה הפרטים >>

מה זה בעצם פשיטת רגל?

פשיטת רגל היא תהליך משפטי שמטרתו להסדיר את חובות החייב שאינו מסוגל לשלם את חובותיו ולאפשר לו שיקום כלכלי. בתהליך זה, בית המשפט קובע אילו חובות ישולמו, למי וכיצד. זה יכול לכלול חלוקת נכסים, תכנון תשלומים וכו'. החוק מגן על זכויות נושים שונים, כולל זכויות לדמי מזונות. 

מחיקת חובות כן, אבל לא חוב מזונות

בסופו של תהליך פשיטת רגל (או בשמו החדש – חדלות פרעון), יתכן ויתאפשר לחייב הפטר מחובותיו, כלומר, מחיקת חובות. עם זאת, חשוב לזכור שישנם חובות שאינם נמחקים, ובראשם חוב מזונות. 

דמי מזונות הם תשלומים שנועדו לספק מזונות לילדים או לבן זוג, זהו תשלום שמטרתו להבטיח את רווחתם, ולכן הוא נשאר בתוקף גם לאחר הפטר משאר החובות. זה אומר שהחייב ייאלץ להמשיך ולשלם דמי מזונות גם אם חובות אחרים נמחקו.

מה עם חוב מזונות שהצטבר?

גם חובות עבר שנצברו לפני פתיחת התהליך וגם חובות שטרם נצברו נחשבים כחוב שהחייב חייב להחזירו. החייב נדרש לשלם לגרושתו ו/או לילדיו גם אחרי פתיחת תהליך פשיטת הרגל. הזכאים למזונות יכולים להגיש תביעת חוב במסגרת תהליך חדלות הפרעון, כדי לקבל חלק מהכספים שיחולקו בחלוקת הרכוש של החייב, וכן כדי לכפות על החייב לעמוד בתשלום.

מי יכול להגיש תביעת מזונות במהלך פשיטת רגל?

בת או בן זוג של החייב, וכמובן ילדיו, רשאים להגיש בקשה לחוב מזונות. הם יכולים לטעון לחובות שטרם שולמו וגם לתשלומים בהווה. כפי שציינו, זהו הליך מורכב וחשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לגירושין כדי להימנע מטעויות.

איך דורשים חוב מזונות מהחייב במהלך פשיטת רגל?

כדי לתבוע חוב מזונות יש להגיש תביעת חוב. השלב הראשון הוא הגשת תביעת חוב ע"י הזכאים תוך שישה חודשים ממועד צו הכינוס. התביעה תוגש לכונס הרשמי במשרד המשפטים, שיעביר אותה לטיפולו של נאמן או מנהל מיוחד. הנושים (בן/בת הזוג או הילדים) צריכים לספק מידע על פרטי החוב, ובית המשפט יקבע את התשלומים השוטפים בהם החייב צריך לעמוד.

לסיכום

למשבר פיננסי יש השפעה רבה על כל צדדי החיים וכמובן גם על היחסים במשפחה. לעיתים המצב משפיע באופן כל כך שלילי, עד שבני הזוג מחליטים על גירושין. במידה ונקלעתם לבעיות כלכליות קשות, ואתם לא מצליחים לעמוד בעול ההתחייבויות הכספיות שלכם, אתם מוזמנים להתייעץ עם משרדנו ונעשה כל מה שאפשר כדי לסייע לכם לשפר את המצב או לפחות לעבור את התקופה הקשה על הצד הטוב ביותר!

Picture of עו״ד יוסף אוזנה
עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו מתמחה בתחום ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטת רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

השאירו פרטים עכשיו ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ליעוץ ראשוני
עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
עוד באותו נושא
מה אסור לעקל בהוצאה לפועל?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מתבצעים הליכים שונים כסנקציות על חייב, ביניהם הליכי עיקול. ניתן לעקל רכוש או משכורת של אדם במידה והוא חייב כספים –

קרא עוד »
מי זכאי לפשיטת רגל?

על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אדם הנחשב זכאי להליך חדלות פירעון (פשיטת רגל בשמה החדש) הוא מי שמקיים זיקה מוכחת למדינת ישראל, כגון

קרא עוד »
עו״ד יוסף אוזנה
לוגו עורך דין יוסף אוזנה

מתמודדים עם חובות של 40,000 ש"ח ומעלה?

עזרתי כבר למאות לקוחות שהסתבכו עם חובות.
מזמין גם אתכם לפתוח דף חדש.

חייגו עכשיו לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות
077-231-3281