לייעוץ ללא התחייבות

077-231-3281

הפטר חובות

זקוקים לסיוע בקבלת הפטר חובות? פנו אלינו במשרד עו"ד YLaw לקבלת סיוע משפטי מקצועי.

על מנת לקבל הפטר חובות באופן המהיר והיעיל ביותר, כדאי ומומלץ לגשת לייעוץ אצל עורך דין פשיטת רגל, המנוסה בתחום זה.  סביר להניח, כי חייב, אשר מוצא עצמו אל מול נושים או הגבלות כלשהן, יבקש וירצה הפטר חובות, אשר יוכל להפיג את החושך ולאפשר לו לחזור להמשך חייו הנורמטיביים.
 

מה זה הפטר חובות?

הפטר חובות הוא למעשה הליך אשר מוחק את החובות של החייב, המוגדר כחייב מוגבל באמצעים. התנאים להגדרת חייב כמוגבל הם כאשר הוא אינו מצליח לשלם את חובותיו, או כאשר גובה חובותיו גבוה מסך כל שווי נכסיו. במקרה זה, יכול החייב להגיש בקשת הפטר חובות, במסגרת הליכי חדלות פרעון. הבקשה מוגשת בהוצאה לפועל על פי כל הנהלים והחוקים המחייבים, כאשר הרשם בהוצאה לפועל משמש כגורם שופט לכל דבר ועניין. על פניו, תהליך זה נראה קל ופשוט, אולם כדאי לפנות אליו בליווי עורך דין פשיטת רגל, שיוכל למלא עבורך את הטפסים ויפחית את הסיכון המשמעותי לשלילת הבקשה.  

 הפטר חובות בהוצאה לפועל

לפני הדיון העוסק בהפטר חובות בהוצאה לפועל, יבקשו הדנים בכך לבדוק האם ישנן התנגדויות לאפשר לחייב להימנע מחובותיו. אם השתכנעו כי אין מתנגדים להליך זה, יוכלו בהוצאה לפועל להוציא צו הפטר, אשר למעשה פוטר את החייב מחובותיו, למעט חובות מסוימים, כמו דמי מזונות או קנסות. ישנם תנאים וסייגים בהם חייב לעמוד החייב כדי שיאשרו לו הפטר חובות, וביניהם, עליו להיות חייב מוגבל באמצעים בארבע השנים האחרונות, אך לעמוד בצו התשלומים אשר ניתנו לו. כמו כן, עליו להיות ללא רכוש או נכסים אחרים שאפשר למכור במטרה לממש את החובות. יש לקחת בחשבון כי הליך זה לוקח זמן, כפי שאנו מכירים את רשויות החוק, ולכן הוא מהווה פתרון טוב אך לא מיידי ויש להתאזר בסבלנות.

 הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש, למעשה מאפשר פתיחת דף חלק אשר יוכל להחזיר לחיים הנורמטיביים את החייבים. כאמור, כאשר חייב הינו מוגבל באמצעים במשך מספר שנים, הוא לא יוכל לשלם את חובותיו גם אם יאריכו לו את התקופה. לכן, מנסה החוק להקל על חייבים אלה ולוותר להם על חובותיהם, מכיוון שלמעשה הם חדלי פרעון. התנאים שקבע החוק החדש לאדם הזכאי להפטר חובות הוא היותו מוגבל באמצעים מזה ארבע שנים אך משלם באופן קבוע את צו התשלומים שנקבע לו, חובותיו לא עולים על סך של 800,000 ₪, והוא לא חייב לנושה יחיד יותר מ- 400,000 ₪. על מנת להנות מהפטר חובות, החייב זכאי לייצוג של עורך דין בהליך כולו. כדאי ומומלץ לבחור בייצוג של עורך דין פשיטת רגל, שיוכל להיות אמפתי, להבין את הסיטואציה, ומעל לכל להוביל בבטחה ובמקצועיות את ההליך כולו עד לתוצאה הסופית הרצויה.

זקוקים לסיוע בקבלת הפטר חובות? פנו אלינו במשרד עו"ד YLaw לקבלת סיוע משפטי מקצועי.

עו״ד יוסף אוזנה

עו״ד יוסף אוזנה

משרדנו הינו מהמשרדים המובילים בתחומי ההוצאה לפועל, חדלות פירעון, פשיטות רגל ועוד. למשרד סניפים בירושלים ובבית שמש.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו״ד יוסף אוזנה
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק

באותו נושא:

איך-בודקים-עיקול-על-חשבון-בנק
הסדר חובות

איך בודקים עיקול על חשבון בנק?

עיקול חשבון בנק הוא כלי עוצמתי שנושים יכולים להשתמש בו דרך ההוצאה לפועל, כדי לדרבן חייבים לפרוע חובות שטרם שולמו. אין ספק שקבלת הודעה על

קרא עוד »
צו חיוב בתשלומים
הסדר חובות

צו חיוב בתשלומים

חייב שאיננו מסוגל לעמוד בתשלום של חוב בהוצאה לפועל, באופן חלקי או מלא, או שאיננו מסוגל להתמודד עם צו התשלומים שנקבע עבורו, יכול להגיש בקשה

קרא עוד »

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את המסלולים הרלוונטים למחיקת חובות בזמן ובדרך הקצרה ביותר