הפטר חובות

הפטר חובות
זקוקים לסיוע בקבלת הפטר חובות? פנו אלינו במשרד עו"ד YLaw לקבלת סיוע משפטי מקצועי.
הפטר חובות

על מנת לקבל הפטר חובות באופן המהיר והיעיל ביותר, כדאי ומומלץ לגשת לייעוץ אצל עורך דין פשיטת רגל, המנוסה בתחום זה.  סביר להניח, כי חייב, אשר מוצא עצמו אל מול נושים או הגבלות כלשהן, יבקש וירצה הפטר חובות, אשר יוכל להפיג את החושך ולאפשר לו לחזור להמשך חייו הנורמטיביים.
 

מה זה הפטר חובות?

הפטר חובות הוא למעשה הליך אשר מוחק את החובות של החייב, המוגדר כחייב מוגבל באמצעים. התנאים להגדרת חייב כמוגבל הם כאשר הוא אינו מצליח לשלם את חובותיו, או כאשר גובה חובותיו גבוה מסך כל שווי נכסיו. במקרה זה, יכול החייב להגיש בקשת הפטר חובות, במסגרת הליכי חדלות פרעון. הבקשה מוגשת בהוצאה לפועל על פי כל הנהלים והחוקים המחייבים, כאשר הרשם בהוצאה לפועל משמש כגורם שופט לכל דבר ועניין. על פניו, תהליך זה נראה קל ופשוט, אולם כדאי לפנות אליו בליווי עורך דין פשיטת רגל, שיוכל למלא עבורך את הטפסים ויפחית את הסיכון המשמעותי לשלילת הבקשה.  

 הפטר חובות בהוצאה לפועל

לפני הדיון העוסק בהפטר חובות בהוצאה לפועל, יבקשו הדנים בכך לבדוק האם ישנן התנגדויות לאפשר לחייב להימנע מחובותיו. אם השתכנעו כי אין מתנגדים להליך זה, יוכלו בהוצאה לפועל להוציא צו הפטר, אשר למעשה פוטר את החייב מחובותיו, למעט חובות מסוימים, כמו דמי מזונות או קנסות. ישנם תנאים וסייגים בהם חייב לעמוד החייב כדי שיאשרו לו הפטר חובות, וביניהם, עליו להיות חייב מוגבל באמצעים בארבע השנים האחרונות, אך לעמוד בצו התשלומים אשר ניתנו לו. כמו כן, עליו להיות ללא רכוש או נכסים אחרים שאפשר למכור במטרה לממש את החובות. יש לקחת בחשבון כי הליך זה לוקח זמן, כפי שאנו מכירים את רשויות החוק, ולכן הוא מהווה פתרון טוב אך לא מיידי ויש להתאזר בסבלנות.

 הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש, למעשה מאפשר פתיחת דף חלק אשר יוכל להחזיר לחיים הנורמטיביים את החייבים. כאמור, כאשר חייב הינו מוגבל באמצעים במשך מספר שנים, הוא לא יוכל לשלם את חובותיו גם אם יאריכו לו את התקופה. לכן, מנסה החוק להקל על חייבים אלה ולוותר להם על חובותיהם, מכיוון שלמעשה הם חדלי פרעון. התנאים שקבע החוק החדש לאדם הזכאי להפטר חובות הוא היותו מוגבל באמצעים מזה ארבע שנים אך משלם באופן קבוע את צו התשלומים שנקבע לו, חובותיו לא עולים על סך של 800,000 ₪, והוא לא חייב לנושה יחיד יותר מ- 400,000 ₪. על מנת להנות מהפטר חובות, החייב זכאי לייצוג של עורך דין בהליך כולו. כדאי ומומלץ לבחור בייצוג של עורך דין פשיטת רגל, שיוכל להיות אמפתי, להבין את הסיטואציה, ומעל לכל להוביל בבטחה ובמקצועיות את ההליך כולו עד לתוצאה הסופית הרצויה.

זקוקים לסיוע בקבלת הפטר חובות? פנו אלינו במשרד עו"ד YLaw לקבלת סיוע משפטי מקצועי.

עוד כתבות באותו נושא:

איחוד תיקים בהוצאה לפועל
הסדר חובות

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

איחוד תיקים בהוצאה לפועל מהווה פתרון הזמין לחייבים שנפתחו כנגדם כמה תיקים בלשכת ההוצאה לפועל. החייב רשאי להגיש לרשם ההוצאה לפועל בקשה לאיחוד כלל התיקים

קרא עוד »
עורך דין הוצאה לפועל
הסדר חובות

עורך דין הוצאה לפועל

בעזרת עורך דין הוצאה לפועל, תהליך פשיטת רגל, הוא כבר לא תהליך של תבוסה, אלא הוא כלי משפטי מאוד שימושי שיעזור לאותו בעל חוב לשלם

קרא עוד »
No more posts to show
לקבלת ייעוץ משפטי
השאירו פרטים עכשיו!
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

באותו נושא:

חישוב זכאות עבור הסדר חובות

עו״ד הסדר חובות יוסף אוזנה
אתם עם חובות? עיקולים? הגבלות?
לפניכם כלי ממוחשב לבדיקת הרלוונטיות וההתאמה לכניסה להליך הפטר מחובות.
ענו על השאלות ותקבלו תשובה מותאמת אליכם.
מלאו את הפרטים הבאים על מנת שנוכל להתאים עבורך את הקיצבה המדוייקת ביותר